Вітаю Вас ГістьП`ятниця, 27.04.2018, 09:48

ІНТЕЛЕКТ.UA


Головна » 2011 » Жовтень » 14 » Травматологія: від металу до полімеру
13:58
Травматологія: від металу до полімеру
Колишні аптеки були одночасно й лікарнями. У підвалі лікар обстежував хворого потім піднімався нагору і продавав  потрібні препарати. До речі, навіть при  переломах кісток  виписували рослинні настоянки. А приміром, у Стародавньому Сході такі хворі вживали порошок червоної міді, запиваючи його водою або молоком. Ці методи лікування у сучасних лікарів викликають усмішку. Нині кардинально по-іншому ескулапи виправляють переломи у дорослих і дітей.
В Україні тепер щороку народжується близько півмільйона дітей. А це на 50-100 тисяч більше ніж на початку двохтисячних. Пологові будинки, нарешті, наповнилися криками малюків та щасливими батьками.Наталія Гречана – молода мама

Все было хорошо, очень помог персонал, врач акушер, в принципе прошли быстро – за 5 часов, вот у нас первый ребеночек. Было страшно, словами не описать, только те, кто через это прошел – в принципе поймут. Ну, потом все забывается.

Наталка Куц теж нещодавно стала мамою – двійнят. Обидві жінки народили без ускладнень. Але буває й інакше. Якщо пологи проходять важко, дитина може зазнати травми.

В’ячеслав Камінський – головний акушер-гінеколог МОЗ України

Наші дослідження, і дослідження світові показали, що є певні передумови, які можуть привести до пологової травми: Перше – це генетична обумовленість до пологової травми, яка викликана певними генетичними механізмами. Друга велика частина – це перенесені внутрішньоутробні інфекції. І третя частина – це внутрішньоутробна гіпоксія, це коли дитина страждає від не достатку кисню.

Найпоширенішими пологовими травмами - є ушкодження кінцівок. І не завжди це провина лікарів-акушерів. Причин багато – доношений чи недоношений плід, його величина, вузькі пологові шляхи матері тощо. В деяких ситуаціях уникнути травмування майже неможливо, кажуть неонатологи. Особливу увагу слід звертати на ключиці дитини.


Олена Хілобок – завідувач відділення неонатології клініки «Ісіда»

Ключицы у новорожденных детей ломаются по типу зеленой ветки, по типу ивы. То есть, только ломается только надкостница, и очень часто если неонатолог не заметил это повреждение в роддоме, то потом только через очень много лет рентгенологически можно обнаружить это как находку при рентгенограмме.

Ушкоджену ключицю немовляті фіксують пов’язкою. За 5 діб від перелому - ані сліду. Але бувають і складніші ситуації.
Єлизавета Шунько - головний неонатолог Міністерства охорони здоров'я України

Були більш такі важкі пологові ушкодження новонароджених, вплоть до переломів кісток, і проводились досить складні хірургічні втручання у новонароджених, і накладались досить такі матеріали, навіть металеві спиці для витягання кінцівки.

Ще одна операція - видалення фіксаторів  –  важке випробування  для організму дитини, кажуть лікарі. Саме тому використання полімерних скоб, які пропонує учениця Малої академії наук Фаділа Блалі, полегшить процес одужання. Єлизавета Шунько - головний неонатолог Міністерства охорони здоров'я України

Якщо вже є певні наробки, щодо застосування їх у дітей, та особливо у новонароджених, то це безумовно така практика клінічна, яка потребує подальшого впровадження та дослідження. Тому що вона зменшує рівень болю у новонародженої дитини, вона виключає необхідне послідуюче хірургічне втручання.

Переломи трапляються не лише у немовлят під час пологів. Скелет людини має 206 кісток. Більшість мешканців планети хоча б раз у житті бодай якусь кісточку та й ламали. Тільки в Києві лікарі щороку фіксують понад 100 тисяч випадків різноманітних переломів. Особлива увага – до громадян похилого віку.   


Іван Михайлов – хірург поліклініки №2 Деснянського району м. Києва

Дитячі кістки гнучкі, у дітей є перелом по типу зеленої гілки, коли кістка зігнулась, але повного відмежування уламків не має. А старі кістки ламаються як черепки. Набагато швидше зрощуються у дітей переломи, аніж у старих людей.

Якщо переломи зі зміщенням або роздробленням кісток - простим накладання гіпсу не обійтися. Пацієнта оперують – кістки буквально скручують шурупами, накладають металеві пластини, вживлюють стержні. В остеосинтезі зараз відбувається справжня революція – від металу відмовляються на користь інших матеріалів – наприклад, полімерів,


Іван Михайлов – хірург поліклініки №2 Деснянського району м. Києва

Метал потрібно видаляти, металоконструкції. Потрібно робити повторну, а інколи і не лише повторну, а й другу і третю операцію. Буває й таке, що на певному етапі вже не можна тримати цю конструкцію. А всю видаляти ще не можна, а вже частину потрібно видаляти. Тому буває. Що одну і третю операцію роблять.

Світ уже давно зрозумів перспективність використання полімерів у травматології. Настала черга й України, доводить  своєю науковою роботою Фаділа Блалі.
Переглядів: 2048 | Додав: Admin | Рейтинг: 0.0/0
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Новини науки
Інформ-партнер
Наше опитування
Чи є в Україні бізнес, який підтримує дитячий інтелект?
Всього відповідей: 762
ПОДІЇ
Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання
ПОШУК