Вітаю Вас ГістьВівторок, 20.03.2018, 06:50

ІНТЕЛЕКТ.UA


Головна » 2011 » Жовтень » 10 » Травмованих немовлят рятуватимуть полімерами
14:08
Травмованих немовлят рятуватимуть полімерами
11 жовтня 2011 р. Українські винахідники розробили унікальні операційні скоби для немовлят, які зазнали травм під час пологів. Травмоскоби розсмоктуватимуться у тілі малюка, не завдаючи йому шкоди. Це дозволить уникнути другої операції, під час якої зазвичай вилучали з тіла новонароджених традиційні скріплювальні матеріали, - про це в інтерв’ю проекту Інтелект.UA розповіла автор винаходу -  київська школярка Фаділа Блалі.

«У дитини кістки, як хрящі – надзвичайно м’які і їх пошкодити дуже легко. Моя скоба, завдяки тому, що вона має гострі кінці,  легко встановлюється в дитячу кістку . Потім через деякий час вона розсмоктується  і в принципі ніяких слідів операції», - пояснила юна винахідниця.

Блалі відзначила, що залежно від віку дитини та пропорцій тіла, розмір та форма скоби будуть різними. Медичну новацію вже оцінили провідні медичні фахівці України. На думку головного неонатолога Міністерства охорони здоров'я України Єлизавети Шунько, даний винахід потребує практичного впровадження. «Така клінічна  практика потребує подальшого впровадження та дослідження», - підкреслила вона.

За словами фахівців, вітчизняна хірургія кісткові травми і дорослих, і малюків оперує за однією схемою. Спочатку кістки скріплюють залізними гвинтами, шпицями та пластинами. Коли ж все зростеться – матеріали видаляються. Іноді пацієнту роблять декілька операцій. Дослідниця Фаділа Блалі запевнила, що зайвої хірургії можна уникнути, якщо використовувати фіксатори зі спеціальних полімерів, які не доведеться витягувати з тіла.  

Зі слів юної винахідниці, хірургічні полімери поширені за кордоном. Та їх вживлюють зазвичай дорослим. В Україні, в рамках експерименту, на операцію з використанням полімерів 13 років тому зважились харківські лікарі. Дорослий пацієнт швидко одужав, а місце перелому не визначив навіть рентген. Утім, таку практику більше не повторювали, оскільки полімери дуже дорогі матеріали. Фаділа Блалі переконана - якщо  в Україні налагодити серійне виробництво полімерних скоб для немовлят, їхня ціна знизиться в рази. Наразі ж один полімерний шуруп коштує близько 150 доларів.

«У розвитку медицини має бути зацікавлена держава, обов’язок якої захищати здоров’я своїх громадян. Адже переломи трапляються не лише у немовлят. Скелет людини має 206 кісток. І рідко кому вдається уникнути травмування», - твердить Ф.Блалі. Вона додала, що лише у Києві, за даними статистики, лікарі щороку фіксують понад 100 тисяч випадків різноманітних переломів.

Для лікування кісткових травм використовують головно металеві або титанові конструкції. Утім, металеві імплантати з часом окислюються та можуть викликати зараження, твердить директор Центру спортивної травматології Національного університету фізвиховання та спорту України Михайло Риган. «Полімери використовуються в основному для фіксації м’яких тканин – це зв’язки, меніски, сухожилки, які вимагають міцної фіксації, і ремінісенції м’якої тканини до кістки. Тут полімерні матеріали є мабуть найкращим вибором», - запевнив він.

Переглядів: 1576 | Додав: Admin | Рейтинг: 3.0/2
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Новини науки
Інформ-партнер
Наше опитування
Чи є в Україні бізнес, який підтримує дитячий інтелект?
Всього відповідей: 762
ПОДІЇ
Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання
ПОШУК