Вітаю Вас ГістьПонеділок, 19.03.2018, 00:17

ІНТЕЛЕКТ.UA


Головна » 2013 » Квітень » 12 » Триконтурний двигун для літаків - український винахід
08:39
Триконтурний двигун для літаків - український винахід
Владислав Панін – винахідник, ректор Академії водного транспорту України
Сколько я помню себя, столько помню и самолеты. Мне было 8-10 лет, вводился в строй тогда самый большой в мире самолет «Антей». Я поднялся на верхнюю часть фюзеляжа, а это примерно высота 4-этажного дома, и те впечатления детские подвигли меня на то, чтобы посвятить себя именно этой области.

Так пригадує своє знайомство з літаками Владислав Панін - відомий сьогодні український науковець і винахідник. На зустріч із гігантським Антеєм його привів батько, авіатор. Той день змінив  життя хлопчини. Коли підріс, не вагаючись, вступив до авіаційного інституту. Там найбільше цікавився двигунами. Саме цей інтерес через багато років вилився в революцію в аерокосмічній галузі.  Науковець Панін разом зі своїми  колегами представив світові перший триконтурний двигун для літаків.


Владислав Панін – винахідник, ректор Академії водного транспорту України

Мы предложили новую схему турбореактивного двигателя - трехконтурного. Трехконтурный двигатель дает возможность увеличить массу, которую мы разгоняем, что позволяет получить топливную экономию. И одна из последних разработок - это трехконтурный двигатель с форсажной камерой перед турбовентиляторной приставкой.

Головна перевага цього двигуна – економність: він на 5% менше використовує пального. Для авіаційної техніки такий результат – фантастика.  


Владислав Панін – винахідник, ректор Академії водного транспорту України

Постановка такого двигателя, в принципе, позволяет увеличить дальность. А это очень важно, потому что это один из основных показателей для военно-транспортного самолета - дальность за счет экономичности.  

2009-го Панін з колегами отримали патент на триконтурний двигун. Поки винахід є лише на папері. Для розробки дослідного зразка потрібно 2 мільярди гривень. Проектування двигунів – процес тривалий, розповідає конструктор. Якщо цикл створення літака – 5 років, то двигуна – 7. Але ця розробка довела: Україна - одна із шести держав на планеті, які можуть з нуля будувати авіатехніку.

Найголовніші здобутки Владислава Паніна  пов’язані з авіацією, але науковий слід він залишив і в інших сферах. Його винаходи допомагали будувати навіть Чорнобильську АЕС.

Владислав Панін – винахідник, ректор Академії водного транспорту України

Это устройство довольно несложной конструкции, но оно позволяло подготавливать под сварку стык двух труб большого диаметра, экономя при этом примерно до 30 процентов времени.

Сьогодні науковець здобуває новий досвід – уже два з половиною  роки він є  ректором Академії водного транспорту.


Михайло Баранник – колега винахідника

У нього більше як 20 винаходів, понад 100 наукових праць, дві монографії, 5 підручників.

Зараз для Владислава Паніна найголовніше - зацікавити своїх учнів новими знаннями. Власним прикладом він доводить: революцію в науці роблять лише ті, хто самовіддано працює.

Переглядів: 1188 | Додав: Admin | Рейтинг: 0.0/0
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Новини науки
Інформ-партнер
Наше опитування
Чи є в Україні бізнес, який підтримує дитячий інтелект?
Всього відповідей: 762
ПОДІЇ
Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання
ПОШУК