Вітаю Вас ГістьПонеділок, 23.04.2018, 05:06

ІНТЕЛЕКТ.UA


Головна » 2014 » Червень » 16 » У Києві відбувся справжній "Фестиваль науки"
17:12
У Києві відбувся справжній "Фестиваль науки"

У тому, що ягоду ківі часто називають фруктом, винні Сполучені Штати Америки: у 50-х роках вони брали мито за експорт ягід. Тоді постачальник – Нова Зеландія – з метою економії перейменувала ягоду на фрукт. А ось ці плоди справді більше нагадують ягоду, але мало схожі на ківі. Втім, це і є ківі – по-українськи, і вивели його наші науковці.
 

Ніна Смілянець, учений секретар Національного ботанічного саду ім. М.М.Гришка НАН України
 Цікавість в наших відвідувачів завжди викликає акнідія, це рослина, яка є родичем ківі – і на смак, і за своїми лікарськими властивостями вона теж нагадує ківі. Ця рослина росте дуже добре в наших умовах.

Ківі вітчизняної селекції та інші консервовані плоди – перші експонати на виставці інноваційних розробок Всеукраїнського фестивалю науки. Всього – близько шести сотень винаходів, серед них – і школярські. Приміром, Владислав Леонов продемонстрував технічну новинку, що сподобається – і аграрникам,  і синоптикам.
 

Владислав Леонов, учень Малої академії наук України
Це безпілотний літальний апарат Буран, він призначений для досліджень атмосфери. Там є термометри, він заміряє тиск, різні ізотопи може заміряти він дозволяє більш точно заміряти, прогнозувати погоду.  Є ще для захисту полів від шкідників і ось такий літак може 200 гектарів за один політ полити і урожай буде захищений.

Призначення «Бурану» залежить від начиння в його корпусі. Розміри цього експоната – оригінальні. Винахідник уже випробував апарат у польових роботах. Зафіксував максимальну швидкість – 120 кілометрів за годину та радіус польоту – 50 кілометрів. Такі дані безпілотника заінтересували солідних учених – учасників виставки. Вони радіють, що молодь цікавиться наукою, і сподіваються, що в майбутньому буде легше впроваджувати розробки.

 

 

Ігор Багрій, завідувач відділу геоекології та пошукових досліджень Інституту геологічних наук НАН України
 Розробки українських вчених достатньо надійні, захищені патентами, впроваджені на багатьох родовищах, а за останні три-чотири роки вони майже не використовувались державними структурами, а використовувались комерційними структурами.

 

Так науковець Ігор Багрій характеризує ситуацію довкола геологічних винаходів, над якими він з колегами працює вже багато років. Упровадивши їх, можна на 40 % підвищити виробництво власних ресурсів, а отже,  й подолати енергетичну кризу. Втім, поки що технологіями більше цікавляться іноземці.
 

Ігор Багрій, завідувач відділу геоекології та пошукових досліджень Інституту геологічних наук НАН України
 Ми маємо цілий комплекс обладнання, який немає аналогів я би сказав в світі, тому що воно все запатентоване. Цим обладнанням зацікавилися, до нас приїжджали з Японії. В нас є пропозиції з Індії.

 

Та все ж учені – і дорослі, і юні – вірять, що держава, нарешті, навчиться цінувати досягнення своєї науки. Адже вони працюють на її благо і яскраво демонструють: у будь-якій сфері можуть знайти дієве рішення.

Переглядів: 600 | Додав: Admin | Рейтинг: 0.0/0
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Новини науки
Інформ-партнер
Наше опитування
Чи є в Україні бізнес, який підтримує дитячий інтелект?
Всього відповідей: 762
ПОДІЇ
Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання
ПОШУК