Вітаю Вас ГістьВівторок, 24.04.2018, 11:50

ІНТЕЛЕКТ.UA


Головна » 2012 » Липень » 13 » У нутрощах Великого колайдера
12:03
У нутрощах Великого колайдера
Його шукали майже 50 років, називали частинкою Бога або, навпаки,  прокляттям. Загадковий бозон Хігса – частка, що відповідає за масу.  Заради нього запустили великий адронний колайдер – серце європейського центру ядерних досліджень у Швейцарії. І, як виявилося, не дарма. 4 липня 2012 року науковці ЦЕРН офіційно заявили про відкриття Бозона Хігса. Напередодні найгучнішої наукової події століття чотирнадцять найкращих українських школярів-фізиків наблизилися впритул до колайдера.

Костянти Бічай, учасник делегації

 Ми були на експерименті смс і там ми спускалися на сто метрів під землю і там могли відчути навіть атмосферу цього експерименту, бо власне промінь був у колайдері і експеримент був у процесі проведення

Платон Дмітрієв, учасник делегації

 Коли ми опускалися на глибину 90 метрів, тобто до самого серця експерименту – це було дійсно цікаво, ти відчуваєш себе дійсно частинкою усього цього

Антон Ярошко, учасник делегації

 По суті кожна дрібна мікросхема, кожен проводочок в цьому колайдері, в цих експериментах – це прорив в науці, це перемога над якимись задачами, технічними досягненнями, це новий крок вперед»

Їхній шлях до ЦЕРН вимірюється не в кілометрах, а в здобутих по крупинці знаннях і перемогах. Активна участь в олімпіадах та виставках, призові місця на всеукраїнському конкурсі Малої академії наук увінчалися ексклюзивним подарунком – можливістю на власні очі побачити, що відбувається в найбільшій у світі лабораторії фізики високих енергій. Від України це перша делегація.


Тетяна Пещеріна, заступник директора Малої академії наук України

Для школярів з України була надана можливість, представлена така можливість участі в експериментах, які проводив ЦЕРН. Взагалі освітня програма для школярів з усього світу не передбачала такої можливості, як для школярів з України

На відміну від інших делегацій наша мала змогу відвідати найголовніші об’єкти ЦЕРН і простежити за всіма процесами від початку до кінця. А заплановані програмою лекції перетворилися на живі дискусії. У школярів навіть виникли пропозиції, як на практиці застосувати результати досліджень лабораторії. Приміром, антиматерію.


Данило Черевашко, учасник делегації

 Вони саме досліджували антиматерію, а я запропонував втілити їхні ідеї в практичне життя. Ми знаємо, що при зіткненні матерії з антиматерією вивільняється велика кількість енергії, яка просто розсіюється у простір. Я запропонував: чи не можемо ми використовувати цю енергію для потреб людства і на що мені відповіли, що матерії у нас в світі багато, а антиматерії зовсім трошки
І хоча пропозиція не дістала підтримки, лектори вважають ідею цікавою. А головне - вони вражені і задоволені активністю і допитливістю наших школярів.

Ілля Шаповал, працівник ЦЕРН

 Напевно їхнього ентузіазму вистачить для того, щоб займатися передовими проблемами фізики елементарних частинок в Україні. В Україні є інтерес до цього і є люди, які можуть робити і вирішувати задачі, які ставить сучасна фізика»

Кожен день українців у Швейцарії був розписаний похвилинно. А надвечір, гуляючи вулицями Женеви, юнаки жваво обговорювали свої враження. І сподівалися, що завтра буде ще цікавіше – відкриється ще одна таємниця такої дивовижної і рідної для них фізики. І вони не помилялися.
Переглядів: 1259 | Додав: Admin | Рейтинг: 0.0/0
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Новини науки
Інформ-партнер
Наше опитування
Чи є в Україні бізнес, який підтримує дитячий інтелект?
Всього відповідей: 762
ПОДІЇ
Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання
ПОШУК