Вітаю Вас ГістьСубота, 24.03.2018, 18:54

ІНТЕЛЕКТ.UA


Головна » 2012 » Серпень » 2 » У Швейцарському музеї науки експонати можна розглядати та випробовувати
11:56
У Швейцарському музеї науки експонати можна розглядати та випробовувати
Незнайомі місто, люди, музей. Та в цьому музеї історії науки – юні українські фізики, як риба у  воді. І приміряють на себе роль гіда.

Костянтин Бічай, учень Малої академії наук України
Тут есть паровая машина выпуска 1825 года. Я предполагаю она служит для выработки энергии, в частности механической за счет энергии пара.

Школяр із Криму Роман Звагельський ще в ранньому дитинстві зацікавився астрономією: навіть сам сконструював професійний астрограф. Тож у женевському музеї його привабили ось такі експонати.

Роман Звагельський, учень Малої академії наук України

Это наглядное пособие, которое демонстрирует вращение Земли вокруг Солнца. Так как Земля вертится вокруг часовой стрелки – мы вот так поворачиваем. Здесь Земля освещена одной стороной, на противоположной стороне она освещена другой стороной.  То есть здесь нанесена шкала месяцев – сейчас декабрь, потом январь, февраль, март, апрель, май, июнь, июль.

Усе, пов’язане з небом, з давніх-давен полонило уяву не лише вчених-дослідників, а й звичайних людей. Може, тому телескоп, сконструйований ще в 19 сторіччі, сьогодні найпопулярніший експонат: щоразу збирає навколо себе чимало відвідувачів.

Денис Смішний, учень Малої академії наук України
 Це дзеркальний телескоп. За допомогою нього спостерігали за небом. Дивлюся, що потужність в нього не дуже велика, але для домашніх цілей і для спостерігання за зірковим небом вистачить. Зараз такими не користуються. У крайньому разі я бачив більш новіші. Він модель зразка 1884 року – з такими рідко зустрінешся

Ні для кого не секрет, а для юних дослідників – тим паче, що в давнину люди сконструювали безліч приладів для визначення часу, дня тижня, місяця тощо. Здобутки китайців у цій сфері зацікавили молодого науковця Даниїла Черевашка.

Даніїл Черевашко, учень Малої академії наук України
 Зараз ми бачимо секундомер, китайський секундомер. Як він працює. Китайці – ми бачимо тут  дерев`яну паличку – китайці підпалюють її і вона згоряє за певний проміжок часу і так до якого моменту вона згорить – вони визначають, скільки часу пройшло. Також ми тут можемо побачити китайський календар, за допомогою якого вони визначали який день тижня, який рік зараз є . пісочні часи також  -  за допомогою них вони визначали вже години, а не секунди

Взагалі прилади для вимірювання – часу, ваги, температури – в експозиції переважають. І саме вони найбільше цікавили школярів, адже юні фізики, як ніхто інший, розуміють важливість точних вимірів і розрахунків. Ось і Платона Дмитрієва захопила багата музейна колекція.

Платон Дмитрієв, учень Малої академії наук України
На этом стенде мы можем увидеть несколько экспонатов измерительных приборов. То есть здесь висит два психрометра, барометры, термометры. Некоторые из них эфирные, спиртовые есть и ртутные. Ну наверное тот, который я попробовал сам, то есть эфирный барометр, когда можешь сам взять. Эфир очень быстро испаряется и поэтому столбик поднимается вот буквально на глазах за очень короткое время»

Школярам сподобалося, що експонати можна не лише роздивитися, а й узяти до рук та випробувати. Адже принцип роботи будь-якого приладу добре зрозумієш, тільки якщо сам покрутиш його на всі боки, натиснеш на потрібні деталі, зазирнеш усередину. І тут у юних науковців була така можливість.
Переглядів: 1165 | Додав: Admin | Рейтинг: 0.0/0
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Новини науки
Інформ-партнер
Наше опитування
Чи є в Україні бізнес, який підтримує дитячий інтелект?
Всього відповідей: 762
ПОДІЇ
Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання
ПОШУК