Вітаю Вас ГістьСубота, 17.03.2018, 09:20

ІНТЕЛЕКТ.UA


Головна » 2012 » Жовтень » 18 » Українці продовжують справу Тесли - електроенергію передаватимуть без дротів
23:08
Українці продовжують справу Тесли - електроенергію передаватимуть без дротів
Людство на порозі унікального відкриття. І його авторами є група вчених з України. Вони довели, що електрику можна передавати на відстань без дротів – за допомогою електромагнітного поля Землі. І до того ж без істотних втрат.

Віталій Крюк – провідний інженер Аерокосмічного інституту НАУ

Ми тут демонструємо пристрій передачі електроенергії без проводів. Маємо генератор стандартний, маємо підсилювач, маємо передавальну і приймальну антену. Генератор працює на частоті 600 кГц. Маємо електромагнітну хвилю довжиною приблизно 500 метрів. Маючи такі невеликі антени, ми передаємо ефективно електроенергію на відстань півтора-два метри з ККД близько одиниці.

У знаменитого Тесли, який перший передав таким чином електрику, ККД був лише 4 відсотки. А все тому, що він не мав цієї магічної антени. Саме вона подрібнює електромагнітну хвилю. Що менша довжина хвилі, то вищий коефіцієнт корисної дії під час її передачі.


Віталій Крюк – провідний інженер Аерокосмічного інституту НАУ

Якщо виходити із квантових позицій, то ми квантуємо хвилю на невеличкі відрізки. Якщо виходити з хвильових відношень, ми уповільнюємо хвилю. Причому, якщо класична фізика каже, що сповільнити хвилю можна на 30 одиниць максимум, то ми сповільнюємо в десятки тисяч раз.

Зараз науковці пересилають електроенергію на півтора-два метри. Діаметр антени-передавача – 30 сантиметрів. Збільшуючи тарілку, подовжуємо і відстань ефективної передачі. З часом вона може становити сотні і навіть тисячі кілометрів. Як наслідок - зникнуть електричні дроти і опори.

В Україні довжина електромереж - понад мільйон двісті тисяч кілометрів. Втрати енергії при передаванні досягають 20-30-ти відсотків, або  мільярд євро щорічно. На модернізацію системи потрібно більш як 20-ть мільярдів гривень.


За кілька десятків років люди обходитимуться взагалі без розеток, каже Віталій Крюк. У кожний електричний пристрій можна буде вбудовувати антену-приймач і тоді енергія передаватиметься так само, як зараз Інтернет-сигнал через мережу вай-фай.

Окрім українців проблеми бездротового транспортування електрики намагалися розв’язати американці. 1975-го року в Каліфорнії змогли переслати на відстань десять кіловатів енергії у мікрохвильовому діапазоні з ККД близько 40-ка%. 1997-го провели досліди, залучивши  індукційний, резонансний та спрямований електромагнітний спосіб передачі.
Бездротова передача електрики дала старт іншому винаходу. Вчені зуміли генерувати енергію просто з повітря.

Микола Бельдій – президент Фонду «Новотех»

Ми збуджуємо електромагнітне поле Землі і приймальна антена в локальній зоні із цього збудженого резонансного поля генерує і приймає електричну енергію, вже додаткову, із навколишнього середовища.

Система запускається імпульсом: у дослідах учених його потужність 10 Ватт. Антена-приймач одержувала 18-ть. Тобто із простору взято 8 Ватт чистої енергії! Не спалюючи ні кілограма вугілля, ні кубометра газу! Експериментально доведено: можна отримувати і вчетверо більше електрики порівняно з тією, що витрачається на імпульс.

Маючи цей пристрій у квартирі, ми можемо повністю освітити квартиру; маючи на дачі потужність 10 кВт, ми можемо повністю її освітити і в зимовий час обігріти.
І жодного негативного впливу електромагнітного поля на людину завдяки квантуванню хвиль, кажуть учені.
Тепер зупинка за малим – обидва винаходи впровадити у виробництво. Якщо в дослідах немає помилок, глобальну енергетичну проблему буде успішно розв’язано.
Переглядів: 4760 | Додав: Admin | Рейтинг: 4.4/7
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Новини науки
Інформ-партнер
Наше опитування
Чи є в Україні бізнес, який підтримує дитячий інтелект?
Всього відповідей: 762
ПОДІЇ
Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання
ПОШУК