Вітаю Вас ГістьП`ятниця, 27.04.2018, 09:54

ІНТЕЛЕКТ.UA


Головна » 2014 » Листопад » 19 » Українські розробники пропонують свої тепловізори, які рятуватимуть життя воїнам АТО
18:52
Українські розробники пропонують свої тепловізори, які рятуватимуть життя воїнам АТО

Даня – воїн
 Ну это было в аеропорту в Донецке, когда было очень темно, тогда получилось что ночника бинокля не было нам дали тепловизор, вокруг была одна зеленка, была такая позиция и тихо очень сепаратисты подползали. И за счет тепловизора мы видели все их позиции где они  и соответственно туда и стреляли. То есть работали только с помощью тепловизора.

 

Так згадує про захист Донецького аеропорту один із бійців АТО -   на фронті його кличуть Даня. Про бойові дії говорить дуже  спокійно. Після кількох місяців війни емоції притупилися. Але зросло відчуття відповідальності за бойових побратимів.

Ось ця коробка, показує Даня, допомогла врятувати не одне життя. Це тепловізор, який був винайдений ще у 20-х роках.
«Бачить» тепловізор за допомогою оптичної системи та матриці. Теплове випромінювання об'єктів проектується через лінзи на матрицю датчиків, чутливих до інфрачервоних променів. Далі складні мікросхеми зчитують інформацію з цих датчиків, і генерують відеосигнал.

 

Даня – воїн
Очень много было ситуаций  когда смотрим в бинокль ночного видения, видим что тишина , а тепловизор включаем, а за кустами спрятан, соответственно человек.

 

Але якщо ворог сховається у приміщені, тепловізор його не  виявить.  Принаймні той, що в Дані. А ось цей зразок, точніше, макет,  бачить крізь  стіни.  Про такий вдосконалений прилад  мріє Анастасія Шмагайло – учениця Малої академії наук. Школярка прагне  допомогти нашим  військовим і запропонувала власну розробку для розвідки.
Унікальність розробки саме у використанні трьох складових: тепловізора, хімічного та ядерного аналізатора. Тепловізор наводить фокус на живі об’єкти і дає команду «почати аналіз». Далі відбувається забір повітря за допомогою  поршневого насоса. Це по черзі забарвлює індикатори в червоний, зелений чи жовтий колір.

 

Саме кольорове забарвлення означає наявність хімічних та радіоактивних елементів у повітрі. А всі дані автоматично виводяться до системи спостереження, що на моніторі тепловізора. Після цього за допомогою мережі передаються до штабу. Там і приймають рішення про подальші дії. Проте найважливіше інженерне завдання – об’єднати дію всіх трьох пристроїв.
 

Анастасія Шмагайло – учениця Малої академії наук України
На принципі ядерного аналізатора ми можемо побачити що всі аналізатори схожі за будовою тому їх буде легко з’єднати за платами.

 

На розробку Настя витратила понад 2 місяці. Допоки це лише макет, але принцип дії майбутнього пристрою зрозумілий. До своєї розробки винахідниця підійшла дуже серйозно. Зверталася за порадами до українських науковців.  Дівчина щиро зацікавлена у допомозі нашим військовим, розповідає її керівник.
 

Ірина Хован – науковий керівник
 Це є дійсно реальна проблема яка турбує не тільки всю Україну  увесь дорослий потенціал України а ще й науковий талановитий молодий потенціал який хоче допомогти який хоче внести свій внесок.

 

Винахід школярки значно розширює можливості розвідки. Бо крім  того, що прилад бачить крізь стіни, він ще й мобільний – що важливо на війні. Важить до 5 кілограмів. Його  можна встановити на квадрольоті та доставляти у важкодоступні місця.
 

Анастасія Шмагайло – учениця Малої академії наук України
Він відрізняється своєю мобільністю і також він дуже практичний у використані на житлових будинках,  щоб аналізувати житлову площу.

 

 

Бійці кажуть, що легший прилад – то краще. Та розвідника Даню він зацікавив. Тут, на передовій, не доводиться перебирати. Адже навіть звичайних тепловізорів із чорно-білим зображенням - дефіцит.
 

Володимир – воїн
Знаючи хлопців які в Національній Гвардії теж воюють що  в них один два теплові зори є але один два тепловізора скажімо  на роту яка скажімо яка сидить на блок посту це мабуть трохи малувато. Кулеметнику теж було б непогано побачити куди він стріляє а не стріляти на авось.

 

 

На батальйон потрібно до десяти тепловізорів, розповідає  Юля, яка знає  про них  не гірше за військових. Вона - волонтерка.   Возить такі прилади в АТО. Рідко – бо  один коштує до 70-ти тисяч гривень.
 

Юлія, волонтер
Гроші збирати дуже важко. Збираємо просто по копійці

 

І хоча вже понад 6 років виготовляємо тепловізори  в Україні, але  основні елементи - оптику та детектор  закуповуємо. Тож фактично в  наших бійців  імпортні прилади.
 

Петро Лісков – директор компанії з виробництва тепловізорів
Все інше це сама конструкція цього приладу, інтелект який вкладає розробник в програмне забезпечення приладу, органи керування і таке інше це те що робимо ми. Сам корпус ми виробляємо з пластику, спеціальний конструктивний пластик. Який дуже добре працює в тих умовах де наприклад металеві деталі вже не можуть знаходитись.

 

Наразі необхідність нашої армії в таких засобах – дуже велика. Основна проблема – їхня ціна. Та поки волонтери збирають кошти, молоді винахідники шукають шляхів розв’язання проблеми. І вже готові допомогти своїми знаннями вітчизняному виробництву.
 

Анастасія, волонтер
Якщо будуть такі пропозиції то звичайно долучусь тому що всі розуміють що будь яка справа покладена зараз до справ держави це велика допомога.

 

Прикро, що  саме війна об’єднала волонтерів, промисловість і  науковців. Але рятувати людські життя ніколи не ПІЗНО!

Переглядів: 1344 | Додав: Admin | Рейтинг: 5.0/1
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Новини науки
Інформ-партнер
Наше опитування
Чи є в Україні бізнес, який підтримує дитячий інтелект?
Всього відповідей: 762
ПОДІЇ
Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання
ПОШУК