Вітаю Вас ГістьЧетвер, 26.04.2018, 12:38

ІНТЕЛЕКТ.UA


Головна » 2011 » Грудень » 16 » Українські "тропіки" не за горами
12:14
Українські "тропіки" не за горами
І хоча люди приручили  чимало заморських рослин, втім із деякими видами - зовсім не знайомі. Приміром, на Аравійському півострові росте «квітка сміху». Її  насінинка викликає в людини сміх на півгодини. Рослини – це завжди заряд гарного настрою. Саме тому ми вирощуємо їх не лише зАдля  урожаю, а й заради краси. А як сьогодні за ними доглядаємо  – про це далі в сюжеті. 
Спростити процес поливу рослин люди намагаються вже не одне століття. Та  про дідівські методи  сьогодні мало хто знає.


Любов Штурмак, завідувач лабораторії квітникарства Національного еколого-натуралістичного центру

Посередині, наприклад на якомусь підвищенні становиться посудина з водою, наприклад, якась там миска велика чи що, навколо виставляються горщики і такі тоненькі полосочки тканини спускаються в кожний горщик або піддон горщика. Тканина чи бинт – і вони будуть водичку поступово, водичка по них поступово буде з великої миски цієї чи каструлі поступати до цих горщиків.

Нині  вже  випробувано чимало ефективніших способів подавання води. Один із найпоширеніших – крапельний. Його  використовують у теплицях і на полях.


Володимир Вахрушкін - науковий співробітник відділу тропічних рослин Національного ботсаду ім. М. Гришка НАН України

Капельный полив – самый распространенный и самый экономически выгодный, многие страны на него переходят не только в зонах, где есть дефицит воды, а даже где и много воды, они все равно переходят, потому что вода, это источник, который со временем будет стоить очень дорого. под каждое растение проводится капельница, и оно поливает ровно столько воды, сколько нужно конкретно одному растению.


Люди навіть навчилися створювати штучний туман, щоб підтримувати вологість  навколо рослин. Але  такі системи мають недолік:  адже основну вологу рослина всмоктує корінцями з ґрунту, а не з повітря. А в приватних  садибах популярна дорога автоматика – в середньому витрати на полив однієї сотки - 500 умовних одиниць.

Автоматичні системи поливу - цілі інженерні комплекси, які інсталюються в ґрунт. Переважно складаються з 4-х основних частин. Контролер – мозок системи - автоматично подає сигнал на електромагнітні клапани і, таким чином, регулює доступ води до дощовиків. Дощовики розміщені під землею - і після сигналу під тиском води починають полив. Ще один елемент системи – дощова станція - пристрій, який припиняє поливання в разі дощу, сильного вітру або низької температури.
Але автоматика смертельна для цього тропічного лісу -  площею майже 500 квадратних метрів. Тут  буяють 350 видів рослин  і для кожного – своя доза рідини. Тож напувати зелень тут змушені вручну – щоранку в  ґрунт вливають від ста літрів води – у холодну пору року. Влітку –  потрібно удесятеро більше.

Володимир Вахрушкін - науковий співробітник відділу тропічних рослин Національного ботсаду ім. М. Гришка НАН України

Большей частью растение погибает из-за полива, или перелива, который был когда то. Например, многие хвойные, есть такие люди, которые выращивают в комнатных условиях, достаточно одного раза не полить и подсохла корневая система, можно с этим растением распрощаться. Тоже самое относится и к цитрусовой – лимон, мандарин, если ком пересушить, это уже пропавшее растение.

Повністю автоматизувати полив рослин все одно не  вдасться - пояснюють ботаніки. Але, кажуть, від допомоги роботів відмовлятися не варто. Адже вони особливо можуть допомогти у догляді за примхливими представниками флори. Автоматичні системи, які сьогодні пропонує ринок, не придатні для цього.
Переглядів: 1304 | Додав: Admin | Рейтинг: 0.0/0
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Новини науки
Інформ-партнер
Наше опитування
Чи є в Україні бізнес, який підтримує дитячий інтелект?
Всього відповідей: 762
ПОДІЇ
Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання
ПОШУК