Вітаю Вас ГістьПонеділок, 23.04.2018, 04:57

ІНТЕЛЕКТ.UA


Головна » 2013 » Серпень » 6 » Український винахід змінить весь гірничо-видобувний процес
14:40
Український винахід змінить весь гірничо-видобувний процес
Убезпечити працю українських шахтарів має чергова гірнича новація - відхилювач безперервної дії для дегазації свердловин, який допоможе забирати  метан. «За допомогою цієї розробки  можна бурити свердловини навіть на  викривлених пластах.  До того ж,  все це без зупинки та витягування бура», - пояснив автор винаходу  сімнадцятирічний Руслан Ян з Донецька. Оригінальність розробки юного науковця у тому, що бурити свердловини можна на глибину 600 метрів. «Нині максимальна глибина буріння  лише 200 метрів. Потім ще й потрібно  витягувати бурильне обладнання для того, щоб опустити у свердловину датчик. Так фахівці розраховують   правильність напрямку і знову продовжують бурити», - пояснив Руслан Ян.
Винахід школяра  докорінно міняє весь гірничо-видобувний процес.  «Унікальність розробки  – це вмонтований  у конструкцію снаряда спеціальний датчик локаційної системи, який може з глибини передавати відео зображення на поверхню - на  монітор комп’ютера. Тому мій винахід і називається - відхилювач безперервної дії», - пояснює Р.Ян.  За словами  винахідника він неодноразово мав змогу на власному прикладі спостерігати за нелегкою працею шахтарів. Цікавість до гірничої тематики у винахідника спадкова. Руслан народився і виріс у родині гірників. Батько хлопця досі працює на донецькій шахті «Лідіївка». Він в усьому допомагає та підтримує свого сина.
«На жаль, донецькі шахти останнім часом стають дедалі не безпечнішими. На рахунку шахтного метану вже сотні людських життів. Саме численні резонансні аварії спонукали мене  до ідеї приборкати цей небезпечний газ»,- розказав школяр. Робота над розробкою була не про школяр обрав, пов'язану із дегазацією вугільних шарів. За словами молодого науковця робота над розробкою була складною. Тому на неї Руслан витратив майже два роки.  До того ж вона  потребує постійного вдосконалення. "Поки що ми на початковому етапі, потрібно створити дослідний зразок, запатентувати винахід", - каже Руслан Ян.
На відміну від українців, розробка молодого донеччанина вже зацікавила наших сусідів – росіян. Із 286 міжнародних робіт винахідників, її відзначило молодіжне журі на Балтійському науково-інженерному конкурсі в Санкт-Петербурзі.  Науковим керівником школяра є керівник еколого-натуралістичної секції філії Малої академії наук Наталія Бесєдіна, яка одночасно очолює бурильну дільницю компанії "Донецькшахтопроходка". За її словами, винахід Руслана може мати велику перспективу, якщо його хтось із спонсорів профінансує. «Метан для нашої вугільної галузі – це велика біда, а закордонна техніка нам не по кишені", - зазначає Н. Бесєдіна. Разом із своїм підопічним, науковий керівник  вірить, що в Україні знайдеться така  компанія, яка візьме на озброєння цю розробку та допоможе  виготовити її зразок. Адже,  наші  шахти за видобутком вугілля йдуть на глибину і потреба в дегалізації щороку зростає. «Навіщо ж,  замовляти подібну техніку у японців, коли її пропонують створити вітчизняні генії!?», - підсумувала Н. Бесєдіна.

Переглядів: 1022 | Додав: Admin | Рейтинг: 5.0/1
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Новини науки
Інформ-партнер
Наше опитування
Чи є в Україні бізнес, який підтримує дитячий інтелект?
Всього відповідей: 762
ПОДІЇ
Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання
ПОШУК