Вітаю Вас ГістьЧетвер, 26.04.2018, 12:38

ІНТЕЛЕКТ.UA


Головна » 2011 » Вересень » 29 » Унікальний лабораторний центр у Києві
17:37
Унікальний лабораторний центр у Києві
У наукових відкриттях так само не обходиться і без командного духу, і без протистоянь. Українським школярам здобувати перемоги тепер буде значно легше. Вони зможуть робити винаходи на сучасному обладнанні. У Києві відкрився унікальний лабораторний центр, у якому школярі експериментуватимуть на ультрасучасному устаткуванні.Студентка четвертого курсу Марія – майбутній вчитель фізики, а тому з професійною цікавістю спостерігає за дослідом. За допомогою цього приладу можна визначити питомий заряд електрона. Марія переконана, якщо школярів навчати на такому обладнанні – уроки фізики  будуть  більш цікавими та продуктивними. Але наразі проводити такі досліди можуть лише у деяких вузах. А приміром, у Німеччині – батьківщині цього обладнання – такі установки є ледь не в усіх школах.
Марія Парчук, студентка Національного  педагогічного університету ім. Драгоманова

 Якби у школах було таке обладнання, то звичайно краще і легше було б працювати і дітям, і вчителям і, мабуть, більше дітей хотіли б, цікавились би фізикою і хотіли б стати вчителями-фізиками, фізиками-науковцями.Обладнання  безпечне. Є в лабораторії рентгенівська установка – єдина у світі, яка не має  шкідливого випромінювання.  Вона  фотографує промінь. Є унікальний прилад  для дослідження оптичних явищ. Він  може  вивчити майже усі характеристики скляних призм.


Оксен Лісовий, директор Малої академії наук України

 Ніякі наукові дослідження сьогодні – особливо в галузі природничій – неможливі без доброго лабораторного технічного оснащення. Інакше це все буде несерйозно, буде вчорашній день, а то й позавчорашній. Тому одною з цілей стратегічних, які Мала академія наук поставила собі ще п»ять років назад, було створення потужного лабораторного центру.

Вже незабаром  на   такому обладнанні зможуть працювати  діти з усієї України. Мала академія відкриє лабораторний центр у столиці. Але начання буде також  дистанційним. Усі досліди та експерименти запишуть на відео. І як навчальні матеріали  розтиражують по регіонах. За словами президента МАНу  Станіслава Довгого, такі  лабораторії – це  нові можливості для школярів.


Станіслав Довгий, президент Малої академії наук України

 Матеріальна база дуже бідна в школах, вузах. І такі обладнання, яке в школі не має, але яке можна використовувати і для навчання, і для наукових досліджень  ми сьогодні обладнаємо кілька учбових центрів, де будуть наші очні-заочні школи з фізики, з астрономії, з хімії. Ми плануємо в першу чергу в цьому році чотири лабораторії, і в подальшому їх розвивати.

Засновники лабораторії переконані: поєднання  молодого українського мозку та якісного обладнання –  перспектива нових відкриттів. Зрештою це й непоганий стимул для юного покоління глибше занурюватися у науку. Бо беззумнівно, що сучасні знання голими руками не візьмеш.
Переглядів: 1710 | Додав: Admin | Рейтинг: 1.0/1
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Новини науки
Інформ-партнер
Наше опитування
Чи є в Україні бізнес, який підтримує дитячий інтелект?
Всього відповідей: 762
ПОДІЇ
Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання
ПОШУК