Вітаю Вас ГістьСубота, 24.03.2018, 18:51

ІНТЕЛЕКТ.UA


Головна » 2013 » Вересень » 13 » Услід за Сонцем
10:15
Услід за Сонцем
Щоб обігріти і дати нам світло – Сонце щосекунди спалює 5 мільйонів тонн водню. Коли  небесне світило в зеніті, воно посилає по кіловату енергії на кожен квадратний метр земної поверхні. Загалом цих кіловатів у 6 тисяч разів більше, ніж споживає все людство Але як цю енергію взяти для використання – науковці активно шукають способів. Деякі приклади беруть у природи. Приміром, соняшник стоїть на місці, але завжди крутить головою і повернутий  - до сонця.  Характер  цієї рослини у своїй розробці використав учень Малої академії наук Марк Пржевальський. Він   сконструював механічного соняшника, який ще й виробляє електрику. Його розробка, так само як і справжня рослина – слідкує за сонцем.

Марк Пржевальський – учень Малої академії наук

Ця сонячна панель слідкує за кутом сонця, і направляє лінзу максимально близько до променів сонця.

Спеціальний фотодіод стежить за кутом падіння сонячних променів. Він постійно віддає команди системі, аби та підлаштувала сонячну панель під найбільш вдалий кут їх падіння.

Марк Пржевальський – учень Малої академії наук

Основна її частина – це лінза Френеля і фотодіод. Сонячні промені, коли  попадають на лінзу Френеля, вони концентруються в фотодіод, і фотодіод починає працювати, і добувати електричну енергію.
Також, він охолоджується завдяки воді, яка знаходиться в цій банці. Це блок, який показує всі характеристики цього пристрою, температура, напруга, і стан його.


Лінза Френеля складається з концентричних кіл невеликої товщини, які у перерізі мають форму призми спеціального профілю. У сонячній електроенергетиці її  застосовують як концентратор сонячної енергії. Вона також діє в системах морських маяків, у проекційних телевізорах, навігаційних вогнях, світлофорах, залізничних лінзових світлофорах і семафорних ліхтарях.

Автономна установка за гарної погоди дасть можливість зарядити мобільник, планшет і ноутбук. За годину нагріє воду для побутових потреб. Орієнтовна вартість системи – 100 -150 гривень.

Марк Пржевальський – учень Малої академії наук

Фотодіод сам по собі маленький і не дорогий, але ефективність його буде великою, тому що енергія сонячна концентрована, тому сам цей пристрій не буде дорого коштувати.

Такі системи-соняшники не новинка на ринку. Але унікальність пристрою Марка саме в невисокій ціні. Обертові сонячні електростанції справді збільшують вироблення енергії – приблизно на 30%, каже інженер Юрій Козлов. Але вони на стільки ж і дорожчі від своїх нерухомих побратимів.


Юрій Козлов – заступник директора компанії Гранд Оверон

Там используется фоточувствительный датчик, трехмерный, которые передают сигнал на исполнительный механизм, и исполнительный механизм уже двигает по траектории этот массив модулей, который находится на подвижной платформе. Системы трехмерные. Они двигаются в двух плоскостях – то есть они по азимуту, и по высоте, как проходит солнце.Зараз весь світ ламає голову, як здешевити сонячну електрику, каже спеціаліст. Він переконаний: не дорога альтернативна енергетика - це лише питання часу.  

Одними з перших доступну сонячну електрику і технології отримали військові. Американська компанія розробила для армії нові портативні сонячні акумулятори. Вони мають вигляд невеличкого килимка, завтовшки з аркуш паперу. ККД – більш як 24%. Потужність – до 20 Ватт, а вага – 226 грамів. Килимок здатен виробляти 120 ват-годин на добу.

Юрій Козлов – заступник директора компанії Гранд Оверон

С 2008 года в среднем в два раза стоимость таких систем упала. То есть, это стало более доступно. Чисто в оборудовании для конечного потребителя цена получается где то в среднем – где то полтора доллара за ватт.

Зросла і ефективність роботи сонячних модулів. У фотоелементах ККД підвищився до 19%, у колекторах – до 95%. На 30 відсотків збільшилась і кількість енергії, яку отримують від сонячних панелей. З’явилися матеріали, які краще працюють за похмурої погоди.


Юрій Козлов – заступник директора компанії Гранд Оверон

Теллурид кадмиевые модули, они за счет того, что – это является полиаморфные материалы нанесенные на пленку, то он лучше работает в хмурую погоду. И получается, что при равной мощности с классической кремниевой пластинчатой панели, и данной электростанции, суммарная выработка получается на 15-20% по году больше.

Фотоелектричні панелі, зроблені на основі телуриду кадмію, виготовляються з використанням плівкової технології. Напівпровідниковий шар наноситься дуже тонко, всього в декілька сотень мікрометрів. Батареї цього типу виробляють енергію, кінцева вартість якої нижча на двадцять-тридцять відсотків, ніж у кремнієвих аналогів. Використання плівки з наночастинками міді, індію, галію і селену дасть змогу взагалі знизити собівартість модулів до 30 центів за ват, кажуть індійські вчені.

З допомогою новітніх матеріалів вартість сонячної електрики вже 2015-го року зрівняється з вартістю  звичайної, переконаний Юрій Козлов. Але, якщо новинки поєднати з конструкторською думкою, то рівновага настане ще раніше, додає Марк Пржевальский.
Переглядів: 1182 | Додав: Admin | Рейтинг: 0.0/0
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Новини науки
Інформ-партнер
Наше опитування
Чи є в Україні бізнес, який підтримує дитячий інтелект?
Всього відповідей: 762
ПОДІЇ
Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання
ПОШУК