Вітаю Вас ГістьПонеділок, 23.04.2018, 05:05

ІНТЕЛЕКТ.UA


Головна » 2011 » Листопад » 15 » В БТІ працюватимуть роботи?
12:24
В БТІ працюватимуть роботи?
15 листопада. Київ. Площу будь-якого приміщення, навіть заповненого предметами, віднині можна виміряти у рази швидше з допомогою спеціального робота. Про це в інтерв’ю проекту «Інтелект.UA», розповів автор винаходу, львівський учень Малої академії наук Максим Лема. З його слів, робот, рухаючись у будівлі, оцінює внутрішні параметри будови з допомогою ультразвуку, дані передає на комп’ютер, де вони обробляються спеціальною програмою.
«Поки що я керую роботом з комп’ютера з допомогою інтерфейсу блютус (bluetooth – ред.), а далі я планую, щоб він працював автоматично. Наразі ж я його вмикаю, доводжу до початкової точки і він починає обертати ультразвуковою баштою та сканує приміщення», - пояснив юний винахідник.
Принцип роботи технічної новації не складний. У приміщені робот надсилає ультразвуковий імпульс на кожен градус кута повороту. Таким чином, 360 імпульсів малюють повну картину внутрішньої частини будівлі без будь-яких похибок. Програмне забезпечення, розроблене під ультразвукового робота миттєво створює план кімнати та всієї будівлі.
«Нині у своїй роботі архітектори та дизайнери використовують електронну рулетку та лазерний сканер. Рулетка поширеніша та дешевша. Та у неї є недоліки. Приміром, її промінь не проникає крізь меблі. Також  вона автоматично не складає  план приміщень, а лише фіксує координати. А професійна вимірювальна техніка ще й дорога – коштує понад 10 тисяч доларів», - відзначив М.Лема .
Тим часом ультразвуковий робот здатний точно визначати параметри кімнат будь-якої  форми і меблі йому не перешкода. За словами винахідника, машині немає різниці, що вимірювати. Він може сканувати пряму лінію, коло чи трикутник. На відміну від лазерних систем вимірювання, розробка манівця коштує значно дешевше – до шести тисяч гривень. Щоправда, юний винахідник запевнив, що розробка згодом подешевшає, адже світ входить в нову еру роботів.
Науковий керівник Максима Леми, викладач МАН Вадим Маркелов запевнив, що над програмним забезпеченням проекту винахіднику довелось попрацювати кілька місяців. Науковець підкреслив: «Сам робот – це по суті агент, який просто їздить і збирає інформацію. Багато чого ще треба налаштовувати. Утім, основну роботу виконує комп’ютерна програма». 
М. Лема відзначив, що перспективність своєї розробки він збагнув не відзразу. «Спершу я думав застосовувати свого робота в якості сканера-пошуковика інших роботів. Тобто в майбутньому, якщо у людей працюватимуть інші роботи, приміром, які прибирають, готуватимуть їжу, моя машина мала б знати де вони усі знаходяться», - пояснив манівець. Однак, вже сьогодні розробка М. Леми може принести чимало користі, приміром, для Бюро технічної інвентаризації, працівники якої займаються вимірюванням площ будівель та їх плануванням.  «Приміром, щоб виміряти звичайним метром,  наприклад,  офісне приміщення на 5 тисяч квадратів, доведеться згаяти цілий робочий день - вісім годин. З електронною рулеткою  можна впоратися за  3 години.  Робот витратить лише  годину -  півтори. І головне, що  не припуститься навіть міліметрових похибок», - зазначив винахідник.
Переглядів: 1391 | Додав: Admin | Рейтинг: 0.0/0
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Новини науки
Інформ-партнер
Наше опитування
Чи є в Україні бізнес, який підтримує дитячий інтелект?
Всього відповідей: 762
ПОДІЇ
Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання
ПОШУК