Вітаю Вас ГістьСереда, 25.04.2018, 15:21

ІНТЕЛЕКТ.UA


Головна » 2012 » Вересень » 13 » В карпатах стартувала літня школа нанотехнологій
09:34
В карпатах стартувала літня школа нанотехнологій
Українські Карпати на кілька днів стали науковим центром Європи. Літня школа «Нанотехнології» об’єднала молодих учених із 10 країн Старого Світу. Серед 45 учасників  і українка Ірина Штонь. Їй усього 20-ть. Але вона  оголосила війну онкозахворюванням. Дівчина у складі команди із 8 чоловік шукає шляхів нищення пухлин. Показує на моніторі, як рослинний барвник має  вилікувати хворого.

Ірина Штонь - дослідниця

Після введення барвника опромінюємо його  лазерним світлом, від чого молекула барвника збуджується - і формуються вільні радикали, які пошкоджують пухлину. Після її руйнації ми бачимо здорового пацієнта.

Такий метод у нас поки лише на папері. Онкозахворювання й досі лікують давніми, не дуже досконалими   методами. Тому, на жаль, не всіх рятують.

Під час хірургічного лікування не видно, чи видаляється вся пухлина. Ми не можемо сказати, чи вона не буде розвиватися далі. Хіміо- терапевтичні препарати впливають на інші тканини, радіаційне опромінення теж, щоб дістати пухлину, має пройти через здорові тканини.
Знайти ліки, що не шкодять організму, можливо.  Науковці переконані: у цьому допоможуть нанотехнології.  26-річний аспірант Інституту фізики вперше почув про них 10 років тому.

Антон Сененко – аспірант, молодий науковець

Нано - це префікс: є міліметри, є мікрометри, є нанометри

Світ занурився у мікроскопічні виміри. Не тільки в медицині. Що дрібніший елемент, то ліпші його властивості. Про це людство здогадувалося  багато століть тому.


Антон Сененко – аспірант, молодий науковець

Створювали вітражі, які мали унікальний колір.  Відомо, що вітражі складали зі скла з перетертими золотими наночастинками. Ще в давнину люди знали: чим менша частина, тим кращі вітражі

Антон вивчав хімію, зараз студіює фізику. Каже, найцікавіші відкриття відбуваються там, де поєднуються кілька дисциплін. А нанотехнології працюють у багатьох галузях.


Олена Фесенко - координатор проекту «Міжнародна літня школа «Нанотехнології»

Була дуже гарна робота з біокераміки, навіть були операції: якщо якась травма, заміщають кістку біокерамікою, вона не токсична для організму

Петер Злотський, аспірант із Франції, вивчає сонячну енергію і сподівається, що зможе зекономити обмежені природні ресурси. У його  роботі акцент також на найменші частинки.


Петер Злотський – молодий науковець

Ми не використовуємо газ чи нафту. Потрапляє сонячне світло на молекулу, вона переходить у вищий енергетичний стан, фотон переходить в екситон, відбувається розділення. Заряди, які розділилися, використовуються, як енергія

Літня школа, яку в Україні ініціював Інститут фізики Національної академії наук,  тривала тиждень. Для молодих учених влаштували конкурс на найкращий проект. Захист  - лише  англійською мовоюЛеонід Яценко - директор Інституту фізики НАН України

Щодня ми читали лекції, кожен лектор ставив оцінку. Критерії персональні: хтось краще володів англійською, хтось краще представив, у когось були красиві фундаментальні речі. Визначили чотирьох переможців.

Електронна книга та оплески в подарунок найкращому. Ним став українець Антон Сененко.


Антон Сененко – аспірант, молодий науковець

Моя робота - «Властивості наномасштабної структури органічних плівок». Що стосується надтонких покриттів, то ви всі маєте мобільні телефони з рідкокристалічним дисплеєм. Важливо знати, як рідкий кристал взаємодіє з контактом, який підводить до нього енергію, яке пакування його на електроді і як ця енергія передається.

Зустріч найкращих учених була організована в рамках міжнародного проекту.  Її девіз - від фундаментальних досліджень до практичного застосування.  Талановиті та амбітні лицарі науки роз’їхалися до своїх країн.  Вони всі працюють у різних лабораторіях, які об’єднані в один конвеєр нанотехнологій. І він ніколи не зупиниться. Адже людина ніколи не припинить своїх пошуків.
Переглядів: 1604 | Додав: Admin | Рейтинг: 0.0/0
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Новини науки
Інформ-партнер
Наше опитування
Чи є в Україні бізнес, який підтримує дитячий інтелект?
Всього відповідей: 762
ПОДІЇ
Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання
ПОШУК