Вітаю Вас ГістьВівторок, 20.03.2018, 16:27

ІНТЕЛЕКТ.UA


Головна » 2014 » Квітень » 21 » В Україні працюватиме "Акумулятор енергетичний ідей"
12:59
В Україні працюватиме "Акумулятор енергетичний ідей"

20 % у загальному енергетичному балансі – таку частку пророкують альтернативній енергетиці країн Європи за 6 років.  І хоча нині  ця цифра сягає лише 7 %, перспективи є, твердять експерти.  Для України з   її ресурсами приєднатися до європейського енергетичного марафону – завдання номер один.
 

 

Станіслав Довгий, президент Малої академії наук України
 Якщо говорити про потреби України, з яких значна частина ми маємо нафти і газу, і ту залежність, якщо б ми дійшли до тих цифр, то ми б значною мірою стали б незалежні за рахунок внутрішніх проблем, це я говорю про сонячну енергетику, вітроенергетику, малі гідроелектростанції, переробку теплових енергозберігаючих технологій.
 

Україна може  подолати енергозалежність – переконані молоді науковці. На підтвердження демонстрували свої роботи на з’їзді «Акумулятор енергетичних ідей», який ініціювала Мала академія наук.  Найбільше юних учених цікавить  питання альтернативи газу. Зокрема, свій варіант виробництва палива запропонував  Роман Тарасенко.
 

Роман Тарасенко, винахідник
 Ми зможемо скоротити споживання природного газу, зокрема імпортованого російського газу  умовно від 50 до 80 відсотків. Це пояснюється тим, що наша Україна має великий ресурсний потенціал у галузі сільського господарства і оскільки вона має ресурсний потенціал, то вона звичайно буде мати і має на даний момент значний вміст органічних відходів.

 

Саме органічні відходи, на думку науковця, - невичерпне джерело біогазу. Наразі він із колегами працює над проектом установки для переробки пташиного посліду. На співпрацю вже зголосилася одна із птахофабрик. Окрім вироблення газу, технологія має й інші переваги.
 

Роман Тарасенко, винахідник
 Продуктом нашим, який утвориться трохи більше навіть ніж самого біогазу, є високоякісні органічні добрива, якщо ми використовуємо як субстрат саме пташиний послід, то дане добриво, яке утвориться, міститься дуже багато вітамінів групи В, більше ніж зазвичай та досить значний вміст білків та амінокислот.

Як вийти з газової кризи, знає і школяр Віктор Мішутін. Його проект – очищення відпрацьованого газу, що виділяється при плавленні сталі та чавуну. І хоча за якістю він дещо поступається природному, та випускати його просто на вітер у теперішніх умовах не маємо права.
 

 

 

Віктор Мішутін, винахідник
Калорийность будет в два раза уменшаться, теплота, которую будем получать при згорании, в пять раз менше и поэтому мне можем весь природный газ на этот газ, только частично мы будем заменять. Например, экономия природного газа при замене этим газом будет составлять около 14 миллионов кубических метров

 

Ці та інші ідеї молодих науковців Мала академія наук збиратиме і акумулюватиме на сайті в окремому розділі. А також простежить, щоб із проектами ознайомився уряд.

Станіслав Довгий, президент Малої академії наук України
 Це один з перших кроків, які потрібно зробити нашій державі і для цього Мала академія наук разом з асоціацією випускників Малої академії наук ми робимо такий крок назустріч уряду, на зустріч відповідним міністерствам, відомствам, організаціям для того, щоб презентувати ці молодіжні проекти.

 

Акумулювати енергетичні ідеї МАН закликає й інших науковців – як дорослих, так і молодих. І сподівається: влада не проігнорує їх у такий важкий час, коли потрібно об’єднувати зусилля заради майбутнього України.

Переглядів: 579 | Додав: Admin | Рейтинг: 5.0/2
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Новини науки
Інформ-партнер
Наше опитування
Чи є в Україні бізнес, який підтримує дитячий інтелект?
Всього відповідей: 762
ПОДІЇ
Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання
ПОШУК