Вітаю Вас ГістьВівторок, 20.03.2018, 16:33

ІНТЕЛЕКТ.UA


Головна » 2012 » Вересень » 12 » В Україні стартував "Розквіт" для потенційних любителів науки
10:41
В Україні стартував "Розквіт" для потенційних любителів науки
Шестирічний Федір уже визначився із майбутньою професією: буде футболістом. Можливо, хлопчик змінить свою думку, переглянувши серію фільмів про вибір професії. Їх показуватимуть дітям у рамках освітнього проекту Малої академії наук «Розквіт», який схвалило Міністерство освіти та Академія педагогічних наук. Він стартує у вересні і розрахований на найближчі п’ять років. Мета – залучити до наукової діяльності дошкільнят, учнів молодшої і середньої школи.

Оксен Лісовий, директор Малої академії наук України

Працюючи лише зі старшокласниками, ми втрачаємо значну частину дітей, які могли б бути юними дослідниками і могли б у майбутньому поповнити лави української науки. І втрачаємо ми їх здебільшого в середній школі.

Приміром, у Сполучених Штатах ще з 90-х років діє програма, згідно з якою в дітей молодшого віку шляхом анкетування визначають здібності, щоб  заохотити до наукової діяльності в певній сфері.  В Україні – це перший проект.


Станіслав Довгий, президент Малої академії наук України

 Креативна дитина, обдарована дитина - це дуже складна дитина: вона має свою думку з кожного питання, вона може не згоджуватися з батьками, з педагогами, з однокласниками. Тому надзвичайно делікатно слід підходити до цієї дитини, знати її психіку, розуміти її і надавати їй допомогу в таких складних ситуаціях, з яких вона сама не може вийти.

Для роботи з такими дітьми науковці протягом кількох років складали програму. До кожної вікової групи особливий підхід: дошкільнятам  – наукові ігри, як от, приміром, з вивчення властивостей світла. Старшим демонструватимуть  фільми про 11 найпопулярніших професій, що мають допомогти з вибором. Окрім того, лекції, практика, майстер-класи, лабораторні досліди. Керівник проекту Тетяна Чернецька вже провела пілотні заняття з дошкільнятами. Результати показали: і в такому віці дітей можна зацікавити наукою. А в майбутньому це неодмінно дасть плоди.


Тетяна Чернецька, автор і науковий керівник проекту «Розквіт»

Навчально-дослідницька діяльність чомусь асоціюється саме з позаурочною, позанавчальною діяльністю. Ми хочемо зробити акцент на те, що логічно цей вид діяльності вплітається саме в урочну діяльність. Тому розгортання проекту буде здійснюватися і в навчальний, і в позанавчальний час.

Одночасно триватиме робота з педагогами, адже щоб навчати дітей, потрібно безперервно вчитися самому. Наразі до проекту приєдналися шістнадцять навчальних закладів України.

Переглядів: 1123 | Додав: Admin | Рейтинг: 2.0/1
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Новини науки
Інформ-партнер
Наше опитування
Чи є в Україні бізнес, який підтримує дитячий інтелект?
Всього відповідей: 762
ПОДІЇ
Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання
ПОШУК