Вітаю Вас ГістьВівторок, 24.04.2018, 11:49

ІНТЕЛЕКТ.UA


Головна » 2014 » Листопад » 9 » В Україні з`явився Центр науки і мистецтв "ДІЯ"
18:48
В Україні з`явився Центр науки і мистецтв "ДІЯ"

Думки можна побачити. Якщо їх надрукувати на 3D принтері, який створили чилійські науковці. Людина надіває спеціальну гарнітуру, а різні образи запропонує  програмне забезпечення. Датчики фіксують сигнали мозку і принтер відтворить ту річ, про яку думає людина. Одяг, їжа, музичні інструменти, будинки і навіть людські органи – сучасні 3D принтери вміють друкувати все. Але вартість професійної апаратури - майже 30 тисяч доларів. Молоді українські науковці - на фініші  створення власного 3D  принтера, який допоможе їм розв’язувати складні завдання. А коштує всього тисячу гривень.
 

 

Дмитро Румянцев, керівник наукового напрямку  ЦНМ «DIYA»
 Наш 3D принтер має певну особливість – він повністю створений з нуля, тобто більшість 3D принтерів вони більшість деталей друкують на іншому 3D принтері – друкуються деталі, збираються. Наш 3D принтер не має жодної друкованої деталі»

 

Саморобний 3D принтер – один із перших проектів Центру науки і мистецтва «Дія», який почав роботу при Малій академії наук. До реалізації своїх ідей молоді науковці планують залучати митців – також молодих, талановитих і креативних.
 

Станіслав Довгий, президент Малої академії наук України
 У нас завжди, коли проходять конкурси – математиків, фізиків – завжди серед цих конкурсантів знаходяться діти, які обдаровані – малюють, танцюють, співають, в мистецтві. І ми вирішили створити такий експеримент: на одному майданчику поєднати і науку, і мистецтво.

 

Те, що експеримент вдалий, можна було побачити вже на відкритті Центру. Науковці проявили творчість: створили ось таку арт-інсталяцію із труб, яку назвали «Донецький аеропорт». Митці ж із непідробною цікавістю слухали наукові лекції.
 

Микола Марусик, керівник ЦНМ «DIYA»
 Поки що це все функціонує як окремі ініціативи – в одному просторі зібралися, показали себе. Але надалі ці всі окремі ініціативи об'єднуємо в одному просторі і стараємося допомогти їм співпрацювати.

 

Замість традиційного перетинання стрічки відкривали Центр  перекушуванням колючого дроту. Цим молоді митці і науковці намагалися знищити кордони між своїми такими різними на перший погляд світами.

 

Переглядів: 613 | Додав: Admin | Рейтинг: 0.0/0
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Новини науки
Інформ-партнер
Наше опитування
Чи є в Україні бізнес, який підтримує дитячий інтелект?
Всього відповідей: 762
ПОДІЇ
Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання
ПОШУК