Вітаю Вас ГістьЧетвер, 26.04.2018, 12:25

ІНТЕЛЕКТ.UA


Головна » 2011 » Листопад » 29 » В Україну прийшла овальна архітектура
13:25
В Україну прийшла овальна архітектура
29 листопада. Київ. Архітектура будівель овальної форми зекономить чверть енергії, яка нині використовується на побутові потреби. Про це в інтерв’ю проекту «Інтелект.UA» (www.intellect-ua.info) розповіла винахідниця Ольга Попович. Учениця Малої академії наук, студентка інженерно-фізичного факультету «КПІ» розробила оригінальний архітектурний проект будинку у формі краплі.
«Вітер огинатиме таку споруду і не затримуватиметься на кутах, не завдаватиме їй шкоди. Фундамент буде зроблений з гнучких матеріалів. Тож будинок під час землетрусу просто похитається, але вистоїть», - пояснила О.Попович.
Зі слів винахідниці, овальна споруда будет також автономною та енергоощадною. Проект передбачає поєднання усіх технологій альтернативних джерел енергопостачання. Зокрема, обігріватиметься будинок за рахунок спеціальних термоблоків з піноплексу. Вмонтована в них оптика збиратиме та акумулюватиме сонячну енергію. Вікна будинку матимуть властивість розсіювальних лінз та будуть розташовані вздовж усіх стін.  Проходячи крізь лінзу, промінь сонця ділитиметься на декілька, завдяки чому кімнати вдень освітлюватимуться краще. Основну потужність даватиме вітрогенератор.
«Вітроустановка матиме вертикальну вісь обертання. У ній змінена і форма лопатей. Я пропоную використовувати напівсферичну чашоподібну форму, яка значно збільшує КПД вітроустановки і до того ж кожна частина обертається самостійно. Тобто треба менше затрат на те, щоб обертати ці лопаті. Вони менші і тому збільшується потенціал вітрогенератора», - підкреслила учениця МАН.
Вона також відзначила, що система водопостачання будинку включає можливість збору та очищення дощової води. Винахідниця переконана, що овальна форма будівель є найкращою, про що свідчить історія. 
«За даними археологів овальні форми споруд - найдавніші. Та й традиційне житло у багатьох народів теж є круглим. Приміром,  та ж юрта. Вона теж схожа на краплю. Така форма зручна та раціональна. А за законами фізики має більшу місткість, а також краще витримує удари вітру», - пояснила О.Попович.
Проект будинку-краплі матиме один або декілька поверхів. Може бути житловим, офісним чи навіть складським приміщенням. Та головне, на думку винахідниці, її овальний будинок вочевидь демонструє, як можна жити в гармонії з природою і практично безкоштовно користуватися її дарами.
Оригінальність розробки учениці МАН підтвердили науковці. Директор Інституту гідромеханіки НАН України Віктор Грінченко зазначив: «Цей проект охоплює надзвичайно велику кількість факторів, які можуть бути важливими під час конструювання та будівництва такого будинку. Можливо, один з найбільш цікавих моментів – це те, що у ньому зібрані різні енергетичні технології».
Оцінюючи новацію О.Попович, директор Навчального наукового центру «Енергетика сталого розвитку» Артем Ковальчук підкреслив: «У цій будівлі важливо все – починаючи від архітектурно-планувальних рішень і до матеріалів, які використовуються та інфраструктури. Все це в комплексі дасть результат – щонаймеше 25% економії в енергоспоживанні».
Переглядів: 2767 | Додав: Admin | Рейтинг: 0.0/0
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Новини науки
Інформ-партнер
Наше опитування
Чи є в Україні бізнес, який підтримує дитячий інтелект?
Всього відповідей: 762
ПОДІЇ
Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання
ПОШУК