Вітаю Вас ГістьПонеділок, 23.04.2018, 05:00

ІНТЕЛЕКТ.UA


Головна » 2012 » Лютий » 9 » В заочних школах МАН тривають експерименти
12:56
В заочних школах МАН тривають експерименти
Днями юні піфагори і ломоносови приїхали на заочну сесію до Києва. Досліди з магнітами завжди притягують увагу школярів. Наразі юним фізикам демонструють, як по-різному поводяться однакові, на перший погляд, магніти: один швидко проходить крізь металеву трубу, інший – із затримкою у сім секунд. Пояснити це явище на пальцях – неможливо, потрібне спеціальне обладнання. А є воно далеко не у всіх школах.

Олег Фляк, учень Малої академії наук, м. Івано-Франківськ

 Експеримент, в якому я був асистентом, в нас в ліцеї такого не проводилося – це було для мене вперше

Якщо серед юних фізиків – самі хлопці, то серед математиків багато дівчат. Марина Обловацька зацікавилася точними науками ще в п’ятому класі. Зараз вона в десятому і пише роботу з математики – розробляє транспортні задачі.


Марина Обловацька, учениця Малої академії наук, м. Рівне

 Я вираховую мінімальні шляхи і складаю скажем туристичні маршрути Вираховувати мінімальний маршрут трошки складно і за допомогою транспортних задач це все легко. Можна вирахувати кудою можна скоріше, по часу скоріше проїхати, щоб за мінімальний час побачити якнайбільше»

А от колега Марини Василь Франчук із Києва готується зробити прорив у світовій науці. Юнак каже: він на порозі відкриття, до якого не один рік ідуть вітчизняні й іноземні вчені.


Василь Франчук, учень Малої академії наук, м.Київ

 Задача в загальному вигляді має високу складність з точки алгоритму. Мені вдалося помітити властивості, які дозволили набагато зменшити цю складність. Тобто якщо раніше для розв»язання задачі наприклад при ста елементах виходило десь сорок хвилин, то за допомогою мого алгоритму – швидше, ніж за секунду

Такі заочні школи  Мала академія наук проводить уже п’ятий рік. Цієї зими їх відвідали сто  юних математиків, фізиків, хіміків і програмістів.
Станіслав Довгий, президент Малої академії наук

 В ці школи діти відбираються на конкурсній основі. І пріоритети надаєм в першу чергу як науковому рівню підготовки, так і дітям, які з сільських шкіл – тим дітям, які не мають можливості отримати освіту, отримати можливість наукової підтримки, наукової підготовки у своїх школах.

Робота в найкращих лабораторіях може стати  стимулом для подальших наукових експериментів школярів, переконані в Міносвіти.
Дмитро Табачник, міністр освіти та науки, молоді і спорту України

 Чим вирізняється система середньої освіти в Україні? Вона єдина в Європі має розгалужену стабільну систему відбору талановитої молоді і підтримки обдарованої молоді.

Наукову  працю гідно оцінять, пообіцяв міністр.  За наукові перемоги  будуть надані пільги при вступі, а також можливість стажуватися  за кордоном. На сьогодні вуже 300 українських студентів навчаються за державний кошт у провідних вишах світу.
Переглядів: 1617 | Додав: Admin | Рейтинг: 0.0/0
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Новини науки
Інформ-партнер
Наше опитування
Чи є в Україні бізнес, який підтримує дитячий інтелект?
Всього відповідей: 762
ПОДІЇ
Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання
ПОШУК