Вітаю Вас ГістьСубота, 17.03.2018, 09:17

ІНТЕЛЕКТ.UA


Головна » 2013 » Серпень » 9 » Вчені знають, як "запрягти" вигідний транспортний вітер
10:15
Вчені знають, як "запрягти" вигідний транспортний вітер
Світ швидко котиться до енергетичної ями. Вчені багатьох країн ламають голову – де ж брати цінні кіловати? Японці змайстрували енергетичну установку, яка здатна виробляти електрику…з людської крові. Процес продукування енергії в чомусь подібний до метаболізму: електрони виділяються внаслідок окислення глюкози за допомогою ферментів. Потужність «людино-батарейки» може становити 100 Ватів.

Українські науковці більш практичні. Михайло Горський заново відкрив для світу енергію вітру - сконструював генератора, який працюватиме від потоку повітря, утвореного рухом транспорту. Каже: найпотужніший штучний вітер дають потяги.  


Михайло Горський – винахідник

Возле железной дороги, шоссейной дороги, в метрополитене можно ставить эти ветроагрегаты - и всегда будет определенной величины поток, который будет с большой скоростью вращать эти лопасти. Он закрыт, ему ничего не мешает: ни боковой ветер, ни встречный поезд. Он настроен только на поток идущего на него поезда.

Діаметр вітряка приблизно три з половиною метри. Складається він із концентратора і вітрового колеса. Кріпитиметься на двох опорах під невеликим кутом до напрямку руху потяга. Вловлюватиме як зустрічний потік, так і той, що рухатиметься услід.


Михайло Горський – винахідник

Я создал закрытую систему, на которую бы не влиял поток встречного поезда. У него должен быть свой ветроагрегат. Я его закрыл со всех сторон и открыл небольшой участок со стороны направления движения – поезда по железной дороге, скоростного трамвая, метрополитена.

Учений вирахував і швидкість такого потоку – 19 кілометрів за годину. Вітряк працюватиме цілодобово. Його найдоцільніше розміщувати на залізничних переїздах, де інтервал руху потягів не перевищує 20-ти хвилин. Добутою електрикою можна освітлювати як самі переїзди, так і станції та вокзали. Її також можна зберігати – в акумуляторах.


Володимир Головко – професор кафедри відновлюваних джерел енергії НТУУ «КПІ»

Створення вітроагрегата – це мистецтво, і не кожний конструктор може створити його. Треба розрахувати кожний елемент лопаті і проаналізувати: коли у вас жорстко закріплена лопать, коли з регулятором; вони можуть бути відцентрові і певної потужності. Далі аеродинамічні регулятори, або це регулювання за допомогою автономного електроприводу.Коштує установка 65 тисяч гривень. Окупиться за два роки. Вартість виробленого кіловата – 12-15 копійок. Це в 4 рази дешевше від того, що платить зараз промисловість.


Михайло Горський – винахідник

Дорогих материалов там нет. Лопасти ветроагрегата могут быть из пластмассы. Ее только нужно правильно подобрать. Закрыть ветроагрегат снаружи можно с помощью тентов, которые идут на фуры. Это недорогой материал и его не так много надо.  Ловити вітер вигідно і в метро. Індійські студенти сконструювали турбіну, яку можна розміщувати на вході та виході тунелів для потягів у Делі. Розрахунки вразили: машина здатна виробляти до 200 ватів за годину. Китайці пішли ще далі - планують встановлювати генератори між рейками: на кілометр колії по 150 турбін. Їх обертатиме потік повітря, утворений рухом потягів.

Україна ж поки дивиться на вітер традиційними очима. Загальна потужність наших 16-ти вітрогенераторних станцій - 302 мегавати. Але цю цифру можна значно збільшити. Використання установки Михайла Горського на третину скоротило б витрати на електрику. Його система має переваги перед традиційними вітряками: вона не потребує особливих кліматичних умов. Головне, каже науковець, аби транспорт рухався.
Переглядів: 797 | Додав: Admin | Рейтинг: 0.0/0
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Новини науки
Інформ-партнер
Наше опитування
Чи є в Україні бізнес, який підтримує дитячий інтелект?
Всього відповідей: 762
ПОДІЇ
Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання
ПОШУК