Вітаю Вас ГістьСубота, 24.03.2018, 18:52

ІНТЕЛЕКТ.UA


Головна » 2012 » Грудень » 20 » Від дармової енергії до "perpetuum mobile"
14:55
Від дармової енергії до "perpetuum mobile"
У часи Середньовіччя торговці, що привозили до Риги товари, вже здалеку бачили, чи буде успішним сьогодні їхній промисел. Підказку давав півень-флюгер на верхівці собору: якщо він повертається до міста чорним боком - вітер віє до моря і кораблям у порт не зайти, якщо ж золотим – вітер попутний і шлях відкрито. З давніх часів флюгери вказували людям напрям і силу вітру. Сьогодні ж вони більше служать прикрасою будівлі. Молодий науковець Михайло Щербіна не лише згадав традиційне призначення флюгера, а й, приєднавши до нього вітряк, створив новий прилад для вироблення енергії.
Михайло Щербіна, учень Малої академії наук України

Моя разработка состоит из ветрогенератора и системы флюгеров, которые разворачивают ее в том или ином направлении. Я предлагаю установить устройство над трубой, и если ветра нет сверху, то лопасти генератора вращаются от потока воздуха, идущего из трубы. Если есть ветер, флюгерная система разворачивает его по ветру и он начинает вращаться быстрее от ветра.

Усі підприємства, виробництво на яких пов’язане з високими температурами, оснащені димовими трубами для відведення відпрацьованих газів. Тяга в цих трубах працює вхолосту, а вона здатна давати енергію, каже учень Малої академії наук. І прилад, який він сконструював, може допомогти в цьому.

Пристрій має крильчатку, на лопатях якої навколо осі закріплені постійні магніти, а в основі труби розміщені плоскі котушки мідного дроту. Під дією сили тяги в трубі лопаті крильчатки обертаються і приводять у рух магніти. В котушках наводиться електричний струм, який випрямляється, стабілізується та накопичується для подальшого використання.

Михайло Щербіна, учень Малої академії наук України

Можно насадить, можно внутри трубы сделать распорки, большие крюки для того,  чтобы она вращалась. Можно сделать крышкой, одеть сверху. В принципе везде, где есть поток вертикальный воздуха. То есть, это может быть труба от той же котельной, завода, в принципе даже можно на вентиляцию дымоходную установить.

Винахідник зауважує: труба має бути заввишки мінімум півметра, а в діаметрі – 10 сантиметрів. Тоді установка, розміщена всередині, почне ефективно працювати.


Володимир Коханевич, старший науковий співробітник Інституту відновлюваної енергетики НАН України

Весь принцип базується на тому, що є різниця тисків у нижній частині труби і в верхній частині. Додатково, щоб збільшити тягу, можна протоплювати в нижній частині труби. Фактично ми використовуємо кінетичну енергію повітряного потоку.

Спеціаліст із вітроенергетики Володимир Коханевич схвалює ідею Михайла. Над схожими проектами вже давно працюють, каже науковець, але поки що вони не мали реального втілення.


Володимир Коханевич, старший науковий співробітник Інституту відновлюваної енергетики НАН України

Перший раз вона була реалізована в Іспанії і дістала назву «іспанська труба», жартома її навіть називали «іспанський чобіт». Зараз розробляється проект в Австралії, там будуть мегавати електроенергії зніматися з установки такого типу.

Австралійський проект «Сонячний камін» - це сонячно-вітрова електростанція потужністю 200 МВт. Бетонна труба заввишки кілометр буде оточена скляним кожухом, у якому сонце нагріватиме повітря. Воно  підніматиметься вгору і приводитиме в рух лопаті вітряка.

Але в таких проектах (до речі, більшість експертів вважають їх неперспективними) вітряк розміщується у трубі і працює лише від тяги в ній. Установка Михайла дещо змінена, вона як трансформер: може діяти і від тяги, і від вітру, залежно від того, що сильніше. До того ж проекти на зразок австралійського дуже затратні.

Володимир Коханевич, старший науковий співробітник Інституту відновлюваної енергетики НАН України

Все питання в тому, що коли розміщувати в межах міста, то потрібні якісь іще додаткові площі, додаткові споруди. В одному випадку їх можна на будинку встановлювати, а в другому... і ще ці питання мало досліджені: як буде з рівнем вібрації, з рівнем шуму, чи не будуть вони заважати мешканцям.

Апарат МАНівець  радить встановлювати на великих підприємствах як додаткове джерело енергії. Електрики, що буде генеруватися таким чином, цілком вистачить на освітлення, а це – значна економія. До речі, на свій прилад Михайло нещодавно отримав патент, тож не виключено, що незабаром працюватиме над його втіленням. Хлопець не сумнівається: зацікавлені знАйдуться, бо кругом труби втрачають дорогоцінну енергію.

Те, що вітряк може працювати і без вітру, доводить ще один винахідник – Андрій Єрмола. Його розробка – механічний двигун: досить лише його запустити - і він приведе в рух не тільки вітряк.

Андрій Єрмола, винахідник

Ветрогенератор - убрать турбину, которая передает вращательное движение от ветра, поставить просто редуктор и вместо ветра приложить усилие – вот и все. Банальная история: у вас в квартире стоит коробок, на который вы положили, условно, мешок картошки, и он выдает вам напряжение. Вы включили свет, утюг и ушли - и все горит и светится.

«Коробку», про яку розказує Андрій Єрмола, він називає, як це не гучно звучить, -  «вічний двигун».

Вічний або ідеальний двигун – це установка, яка запускається один раз і далі працює безперервно без додаткового надходження енергії зі 100-відсотковим ККД.  Але існування такого пристрою заперечує закон збереження енергії.
Вже багато століть винахідники б’ються над його створенням, але поки без успіху. Один із найвідоміших прикладів - вічний двигун інженера 17 сторіччя  Бесслера: він запустив апарат у кімнаті і зачинив її. Коли через півтора місяця приміщення відкрили, двигун ще працював. Але через недовіру до проекту перед смертю Бесслер знищив усі креслення. 1775 року Паризька академія наук – найвищий європейський науковий трибунал – прийняла рішення не розглядати заявки на патентування вічного двигуна.


Андрій Єрмола, винахідник

Когда-то я смотрел фильм про Софью Васильевну Ковалевскую, как она математическим путем доказала, что если взять юлу и придавить ее, то она будет вращаться, и можно сделать так, что шток не будет делать возвратно-поступательные движения и юла будет вращаться. Єто и есть вечный двигатель.

Відкриття Ковалевської вразило Андрія Єрмолу: рух твердого тіла навколо нерухомої точки можливий. Яскравий приклад – дитяча іграшка дзиґа. На основі цієї теорії Андрій Єрмола спроектував свій агрегат.
Двигун складається з корпуса, у який поміщено перетворювач із валом та генератор. Ззовні - гідроциліндр і гідравлічний насос. Насос тисне на циліндр, а той передає тиск на вал перетворювача, який продукує тягове зусилля і приводить у дію генератор. При дії у 300 кг генератор обертається 3600 разів за хвилину. Але через незбалансованість перетворювача неможливо зафіксувати тривалість роботи двигуна.
Винахідник зібрав двигун і випробував його. Насправді 3600 обертів досягаються за рахунок редуктора – вони виникають уже всередині установки. Ці деталі, які демонструє Андрій Єрмола, - єдине, що лишилося від двигуна, хоча саме в них увесь принцип.

Андрій Єрмола, винахідник

Для того чтобы его запустить, не надо его раскручивать, не надо толкать – сразу приложили усилие и поехали.  Там применяется шнековая передача. Что такое шнек, вы знаете – юла, только  здесь не юла стоит, здесь один механизм, который будет передавать усилие сюда, а здесь шнековая передача, которая будет передавать усилие сюда. То есть, встречное направление, такой своего рода треугольник.

Секретів, як працює установка, винахідник не відкриває. Адже не раз натикався на недовіру чи прагнення заволодіти його ідеєю. Тому і розібрав діючу установку. Спочатку потрібно оформити авторство на неї, а тоді вже можна доводити колегам, що в науці немає нічого неможливого. Так само і проект молодого винахідника Михайла Щербіни ще кілька десятиріч тому видавався фантастичним, а сьогодні викликає повагу і захоплення старших колег. Андрію Єрмолі доведеться важче: адже, виявляється, в науці легше зробити відкриття, ніж заперечити те, в що вірили сторіччями.


Переглядів: 2625 | Додав: Admin | Рейтинг: 2.0/1
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Новини науки
Інформ-партнер
Наше опитування
Чи є в Україні бізнес, який підтримує дитячий інтелект?
Всього відповідей: 762
ПОДІЇ
Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання
ПОШУК