Вітаю Вас ГістьСубота, 24.03.2018, 18:56

ІНТЕЛЕКТ.UA


Головна » 2014 » Жовтень » 6 » Відхід від сталі - нові види броні поєднують у собі незвичні матеріали
18:15
Відхід від сталі - нові види броні поєднують у собі незвичні матеріали

Зовсім несподівано завершився експеримент з поєднання  людської шкіри та павутиння. Така сполука виявилась надміцною – витримала потрапляння кулі калібром 5,56 міліметра. Якщо ж таких шарів  буде кілька – це може стати захистом від будь-якої стрілецької зброї.
Поки ж солдатів захищає старий добрий бронежилет, який прийшов до нас ще зі Стародавнього Єгипту.
Перші бронежилети або кіраси – це мідні та бронзові обладунки, які захищали від стріл та ударів мечем. Витримували навіть постріли з рушниць. Далі були кольчуги. У Першій світовій війні використовували сталеві нагрудники по 18 кілограмів. Відомий усім бронежилет винайшли американці – модель М1951 важила 3 з половиною кілограми. Робили його з нейлону, з алюмінієвими пластинами.

 

Микола Маломуж – керівник Служби зовнішньої розвідки України (2005-2010 рр.)
Спочатку металеві пластини, але вони показали свою неефективність. І навіть автомати, ми вже не говоримо про стрілецьку зброю – гвинтівки, які дійсно мали високу убойну силу, але вже і автомати пробивали ці пластини. Особливо на відстані 50-60 метрів.  Це як правило пластини були з високолегованої сталі.

 

Вадим Дзюба щойно повернувся зі Слов’янська. Брав участь у звільнені міста від бойовиків. Каже, на війні без бронежилета робити нічого – 70% усіх поранень - у зону від шиї до живота.
 

Вадим Дзюба – стрілець-гранатометник 2-го батальйону Нацгвардії України
Бронежилет наш вітчизняний, українського виробництва, на мені зараз надягнутий, бронежилет третього класу. Автомат калашникова з 50 метрів  його не пробиває. Снайперська гвинтівка так само, з 50 метрів. Ну снайперська гвинтівка не працює на 50 метрах, тому можна сміло ходити в цьому бронежилеті, на тому ж самому блок пості чи в місті.

 

Але такі бронежилети на Заході – вже історія. Тамтешні вчені розробили захист на основі композитних матеріалів. Найвідоміший – кевлар.  
 

Кевлар – штучне органічне волокно з високою механічною та термічною міцністю. Нашарування волокон – у 5 разів міцніше за сталь. Кевлар не втрачає своїх властивостей як при наднизькій температурі –  мінус 196 градусів за Цельсієм. Так і при дуже високій – понад 400 градусів.
На основі композитних матеріалів зробили бронежилет і українські винахідники. Використали карборунд – самозв’язаний карбід кремнію. Він твердий і міцний як  алмаз, але дешевший в сотні разів. Потім поєднали його з металом – зробили комбіновану броню.

 

Леон Вишняков - керівник відділу композиційних матеріалів Інституту матеріалознавства НАН України
Вот у нас есть упрощенная конструкция – это скажем два кармана и навесные две керамико-полимерные плиты, которые мы разработали. Вот, защищающий от пули вот этот керамический блок – нагрудный, наспинный. Он состоит из композиционного материала – подпора – это кевларопластик или стеклопластик, на него наформованы керамические плитки тут даже видно вот эти клеточки – это керамика из карбида кремния, которая нами освоена и производится у нас и сырье на Украине.

Ця броня витримує до 12 кульових потраплянь, тоді як західні аналоги – усього лише 3, каже винахідник Леон Вишняков. Вага бронежилета  – трохи більше від 10-ти кілограмів.
 

Леонід Вишневський - інженер-технолог Інституту матеріалознавства НАН України
Есть керамические плиты, которые выдерживают до 10 выстрелов из любого оружия. Снайперская винтовкам и так далее. За счет разрушения керамики гасится кинетика пули. И человека отбрасывает, и он остается жив-здоров.

 

Ось цей бронежилет відповідає 5-му – 6-му класу захисту. Він уже врятував життя не одному військовому на сході, каже Леон Вишняков.
 

Леон Вишняков - керівник відділу композиційних матеріалів Інституту матеріалознавства НАН України
Мы дали попробовать родственнику нашего сотрудника, который учувствует в антитеррористической операции. И родственник нам позвонил: «Что это у вас за так сказать ваш блок откололся?» Я говорю: откуда ты знаешь? Вот мой Петро приехал и сказал, что в него два раза попали. Так он же живой, что ж ты хочешь?

 

А ще він дешевший за західні аналоги. В США та Ізраїлі такі панцирі коштували б кілька тисяч доларів. Українські винахідники можуть їх  робити у два-три рази дешевшими.
Двошарову броню пропонує ще один український винахідник – Володимир Пилипенко. Він і його колеги поєднали метал з гумою. Поки такий захист використовують на літаках-винищувачах та автомобілях. При потребі, на цій основі можна зробити і бронежилет підвищеної безпеки.

 

Володимир Пилипенко – директор підприємства «Вепр»
Алюміній, резина, між резиною пластмасові гранули. Коли куля попадає, вона в гранули вдаряється, вона міняє вектор, вона починає крутитися. Знову алюміній, який тепер розширюється на більшій площі – знову резина з гранулами, і куля в результаті в цій броні – вона являється і тепло ізолятором, як для літака. Тобто, йде невеличка вм’ятина, але куля вловлюється.

Розробки нових видів захисту для солдатів тривають – бо постійно удосконалюється і зброя, каже Микола Маломуж. Екс-голова Служби зовнішньої розвідки України переконаний, за кілька років обладунки кардинально зміняться.
 

Микола Маломуж – керівник Служби зовнішньої розвідки України (2005-2010 рр.)
Є такі розробки, які дозволяють фактично  здатні захистити на рівні стратегічному, коли куля не досягає об’єкта. Це надзвичайно глибокі розробки, проходять лабораторні зараз використання. Коли куля знецінюється на підльоті: або вона згорає, або вона втрачає свою динаміку.

Якщо в Україні на початку антитерористичної операції бронежилет був лише у кожного 20 бійця. То зараз їх носять уже 80% солдатів. Щоправда більшість із них – 3-го класу міцності. Українські винахідники демонструють, що в нас є значно кращий захист і його неодмінно слід  використовувати. Адже ціна питання – людське життя.

 

Переглядів: 603 | Додав: Admin | Рейтинг: 0.0/0
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Новини науки
Інформ-партнер
Наше опитування
Чи є в Україні бізнес, який підтримує дитячий інтелект?
Всього відповідей: 762
ПОДІЇ
Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання
ПОШУК