Вітаю Вас ГістьСубота, 24.03.2018, 18:56

ІНТЕЛЕКТ.UA


Головна » 2013 » Грудень » 6 » Винаходи, які ріжуть шкіру та рятують життя
10:51
Винаходи, які ріжуть шкіру та рятують життя
У ящірки повністю відростає відрізаний хвіст, інфузорія майже цілком самовідновлюється. Цей процес називають регенерацією.
Здатен до неї і організм людини. Якщо втратити три чверті печінки,  її клітини починають активно ділитися і можуть відновити орган до звичайних розмірів. Але найкраще регенерується шкіра. Вчені з’ясували: її клітини - фібропласти можуть ділитися до 50 разів. Із мікроскопічної частини крайньої плоті можна виростити 6 футбольних полів – майже 5 тисяч квадратних метрів шкіри.

Сергій Слєсаренко – керівник Дніпропетровського опікового центру

Это самый большой орган по массе, самый большой орган по площади, и это наверное самый большой иммунный орган человека. Кожа выделяет иммуноглобулины на свою поверхность. Вместе с потом, вместе с секретами. И именно пленка этих иммунных тел распознает врагов.

В’ячеслав Назаренко – лікар київської клініки. Він допоміг виростити, тобто відновити – не один метр людської шкіри. У його відділ – опіковий - надходять пацієнти, в яких бувають пошкоджені понад 10 відсотків поверхні тіла.  Загалом в Україні щороку фіксують 50 тисяч вИпадків опіків.


В’ячеслав Назаренко – завідувач опікового відділення Київської міськлікарні № 2  

Ожоги свыше 10% у взрослых – они опасны тем, что развивается ожоговая болезнь, когда продукты распада тканей, кожи, продукты распада микробов попадают и однозначно инфицируют рану, они вызывают повреждение различных органов всего организма.  

Ось такий винахід – врятував не одне життя. Його назва -  дерматом  Він зрізає шматки шкіри – як пошкодженої, так і донорської - для пересадки. Та до появи цього приладу була довга  дорога наукових дослідів  та експериментів.   

Те, що шкіра здатна відновлюватися, лікарі знали давно. Але лише 144 роки тому швейцарець Реверден уперше зміг перенести на рану кілька міліметрів здорової шкіри.

Ще майже чверть століття знадобилося медикам, щоб збільшити  площу пересадки – до 200 квадратних сантиметрів. Завдяки спеціальним ножам. 1929 року з’явився  прилад на присосках, що  знімав  тонкий шар шкіри. І лише за  10 років  справжню  революцію в цій сфері викликав – дерматом - винахід іноземного лікаря Педжета та інженера Худа. Він знімав ще більші частини шкіри і не пошкоджував її при цьому.  Згодом росіяни створили свій аналог дерматома.

Дерматомом користується і Андрій Ковальчук, лікар із Тернополя. Пригадує, кілька років тому під час операції цей прилад зламався. Життя пацієнта опинилося в небезпеці. Того разу все обійшлося. Андрій же вирішив сам відремонтувати старий дерматом. І в підсумку …. винайшов абсолютно нову унікальну конструкцію. Точніше, дві конструкції.

Андрій Ковальчук – лікар – винахідник, асистент кафедри  хірургії ТДМУ ім. Горбачевського

У випадку застосування дискових електродерматомів, йдеться мова про пацієнтів, які отримали свіжу опікову травму, і необхідно надавати допомогу шляхом хірургічного видалення уражених тканин. 01.27 Для пересадки шкіри там переважно застосовують совкові або лінійні дерматоми, механізм яких полягає в зворотному поступальному русі ножа.На виставці інноваційних проектів також є  розробки тернопільського лікаря. Його прилади називають досягненням української науки. Їхня унікальність – у можливості зрізати шар шкіри, товщиною всього шість сотих міліметра – це тонше від людської волосини. Старий дерматом  давав цілих пів міліметра. Така товста шкіра гірше приживалася на рані, та й донорська ділянка гоїлася довго.  


Андрій Ковальчук – лікар – винахідник, асистент кафедри  хірургії ТДМУ ім. Горбачевського

Рани можуть гоїтися і до місяця часу, і супроводжуватися формуванням так званих рубцевих деформацій, формуються гіпертрофічні, пілоїдні рубці. Старі методи призводять до того, що у тяжко обпечених хворих відбувається втрата крові.

Лікарі розповідають - старий радянський дерматом важив до 5 кілограмів і працював від розетки. А ось наш вітчизняний - легкий та автономний. Зовні прилади нагадують станок для гоління або болгарку. Леза дискового дерматома роблять 600 обертів за хвилину, совкового – 5000. Над ними в Тернополі працювали 7 років. Виготовлені вони зі сталі та полімерних матеріалів. Точність зрізу регулює прилад – лікар лише виставляє необхідну товщину шару.


Георгій Козинець – головний комбустіолог України

Дерматом обеспечивает взятие кожи очень тонко, что на сегодняшний день очень важно для излечения больных с обширными критическими ожогами. Потому что приходится брать с одного и того же донорского участка несколько раз кожу.

Раніше це робили на око, каже лікар В’ячеслав Назаренко. Шкіру взагалі зрізали ручними ножами. Тому донорська ділянка не скрізь мала однакову товщину. А ще після операції прилади потрібно було ретельно стерилізувати – процедура тривала шість годин. Андрій Ковальчук запропонував змінні одноразові насадки.


Андрій Ковальчук – лікар – винахідник, асистент кафедри  хірургії ТДМУ ім. Горбачевського

Вперше в світі ми запропонували концепт, коли використовується в опікових відділеннях нашої держави ріжучий елемент одноразового використання.

Один пацієнт – одна головка. Ризику занести інфекцію немає. Після кожної операції леза утилізують.


Сергій Слєсаренко – керівник Дніпропетровського опікового центру

Сменная режущая головка в современных условиях, когда мы видим растущую антибиотикорезистентность, растущие параметры передачи различных инфекций через кровь и хирургические манипуляции, позволяют фактически заблокировать передачу инфекций, передачу вирусных гепатитов, СПИДа.

Еміль Фісталь - керівник Донецького опікового центру

В Украине вообще не было никогда дерматомов такого производства. Они работают с батареями, то можно допустим выезжать в другие регионы, и использовать более мобильно. И можно в других условиях – военно-полевых.

Вартість унікального обладнання - в межах 10 тисяч гривень, каже винахідник. Російські аналоги – вчетверо дорожчі, західні – коштують по сто тисяч. Змінна ж головка – всього 200 гривень в аптеці. Саме таку ціну платить пацієнт за свою безпеку та здоров’я. А українці продовжують дослідження нових напрямків і мріють навчитися вирощувати і шкіру. Кажуть, головне – це  бажання допомагати людям, а те, що на такі розробки може знадобитися чимало часу  – їх не лякає.

Переглядів: 1577 | Додав: Admin | Рейтинг: 0.0/0
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Новини науки
Інформ-партнер
Наше опитування
Чи є в Україні бізнес, який підтримує дитячий інтелект?
Всього відповідей: 762
ПОДІЇ
Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання
ПОШУК