Вітаю Вас ГістьНеділя, 18.03.2018, 03:15

ІНТЕЛЕКТ.UA


Головна » 2014 » Березень » 27 » "Віртуальний" Шевченко став доступний усьому світу
12:39
"Віртуальний" Шевченко став доступний усьому світу

Чи міг хтось із шанувальників творчості Тараса Шевченка уявити, що зможе власноруч перегорнути сторінки його рукописів? Або побувати чи не в усіх куточках світу, де є музеї або пам’ятники, присвячені Кобзареві? До того ж зробити це,сидячи перед комп'ютером або тримаючи в руках планшет? Таку можливість подарувала шанувальникам Шевченка Мала академія наук, створивши до 200-річного ювілею поета освітній Інтернет-портал.
 

Станіслав Довгий, президент Малої академії наук України
 На порталі зібрані всі матеріали, які сьогодні є доступні не лише в мережі Інтернет, а також в музеях, архівах, інститутах і в багатьох місцях на порталі зібрана фактично квінтесенція всього того, що мистецтвознавці, науковці, дослідники напрацювали за багато років»

 

Інтернет-портал створювали сім місяців. Науковці, юристи, програмісти, дизайнери – близько тисячі спеціалістів долучилися до роботи. Опрацювали 20 тисяч сторінок рукописів, тисячі архівних документів, сотні аудіо- та відеозаписів. Відцифрували та описали малярську спадщину Кобзаря. Крім того, портал запрошує у віртуальну екскурсію до музеїв Шевченка.
 

Станіслав Довгий, президент Малої академії наук України
 В першу чергу це всі музеї і всі місця, пов’язані з перебуванням Шевченка в Україні. Також наші група, яка працює в технології 3D відвідала Казахстан, Росію, Санкт-Петербург й інші місця і сьогодні ми можемо відчути ефект присутності там, де ходив, де малював, де жив Тарас Шевченко.

 

Раніше доступ до цих матеріалів був обмежений, тепер ними можуть користуватися мільйони. Про таке могла тільки мріяти школярка Христина Пекар. Дівчина давно досліджує творчість українського генія і навіть пише наукову роботу.
 

Христина Пекар,  учениця Малої академії наук України
Моя тема – окличні відмінки, як ознака самобутності української Я використовувала такі поеми як «Гайдамаки», «Катерина», «Великий льох», які є досить актуальними для нас, тому що там Шевченко описує минуле, роки, в яких він жив. А також майбутнє

 

Портал дає можливість не тільки шукати унікальну інформацію про життя і творчість поета, а й додавати її, зареєструвавши особистий кабінет. У ньому можна залишати нотатки та власні твори, присвячені Шевченку. Інтернет-ресурс наразі перекладають кількома іноземними мовами.

Переглядів: 599 | Додав: Admin | Рейтинг: 0.0/0
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Новини науки
Інформ-партнер
Наше опитування
Чи є в Україні бізнес, який підтримує дитячий інтелект?
Всього відповідей: 762
ПОДІЇ
Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання
ПОШУК