Вітаю Вас ГістьВівторок, 20.03.2018, 06:51

ІНТЕЛЕКТ.UA


Головна » 2011 » Грудень » 2 » Виставка молодого розуму та унікальних ідей
16:19
Виставка молодого розуму та унікальних ідей
Нестандартні ідеї та рішення – це спосіб життя юних українських винахідників, які проявляють свій талант у різних сферах. Днями сто найкращих інноваційних проектів вони продемонстрували на виставці  «Майбутнє України».
Енергетика стірмко молошає. До питань економії енергії та пошуку альтернативних джерел  – інтерес проявляють навіть зовсім юні дослідники.   На виставці «Майбутнє України»  - в цій галузі діти продемонстрували найбільше винаходів.Оксен Лісовий, директор НЦ «Мала академія наук»

Три роки назад такого напрямку взагалі не було в позашкільній освіті і в Малій академії наук. Мала академія наук розуміючи стратегічність цього напрямку ввела цей напрямок в структуру своїх наукових відділень, почався розвиток, хоча спочатку говорили: де ж ми знайдемо спеціалістів в цій сфері в регіонах – бо це ж треба дітей готувать, з дітьми працювати»

Спеціалісти знайшлися не тільки в цій сфері, а й в шістьох інших, представлених на виставці. Дуже популярними серед молоді лишаються комп»ютерні технології. Більшість віддає перевагу створенню ігрових програм.  А ось Олена Свєтлова із Запоріжжя створила програмне забезпечення, яке можна застосовувати в медицині – для проведення точного і швидкого аналізу крові.Олена Свєтлова, учасниця виставки

Яким чином зараз відбувається аналіз крові? Ви здаєте свою кров та потім якась бабуся сидить перед мікроскопом та власноруч рахує ці клітини. Ми пропонуємо робити це все автоматично. У нас є програмка, куди ми завантажуємо зображення аналізу крові, застосовуючи певний алгоритм ми отримуємо кількість клітин, в нашому, наприклад, - це еритроцити»

Винахід Олени вже апробували в одній із запорізьких поліклінік. Дівчина сподівається, що  коли «навчить» програму рахувати й інші клітини, крім еритроцитів, – її використовуватимуть на практиці. Члени журі конкурсу зазначають: таке програмне забезпечення дуже потрібне нашій медицині, адже підніме її на новий якісний рівень.

Анатолій Тугай, член журі

Це звичайно, потрібно на фізичному факультеті, де викладають є спеціальність медична фізика і готують спеціалістів, які використовують в медицині, розробляють нові прилади, технології розробляються, програми – у нас теж розробляються і тому така робота вона повинна впроваджуватися і я думаю слід докласти додаткових зусиль,щоб розповсюдити цю програму і продовжувати роботу цієї учасниці для широкого використання.»
Науковці відзначили: більшість робіт, показаних на виставці, вже готові до впровадження. А тому будуть внесені до бази даних і стануть у чергу на патентування.  Крім того, найкращих винахідників чекає ще  й грошова винагорода – призовий фонд конкурсу  - 30 тисяч гривень.
Переглядів: 1398 | Додав: Admin | Рейтинг: 0.0/0
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Новини науки
Інформ-партнер
Наше опитування
Чи є в Україні бізнес, який підтримує дитячий інтелект?
Всього відповідей: 762
ПОДІЇ
Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання
ПОШУК