Вітаю Вас ГістьСубота, 17.03.2018, 09:08

ІНТЕЛЕКТ.UA


Головна » 2013 » Березень » 15 » Виставка практичних ідей
13:28
Виставка практичних ідей
Міністр оборони Швейцарії Улі Маурер їздить на роботу на велосипеді, як і 400 тисяч його земляків. Юний конструктор Олексій пропонує і українцям перейняти досвід швейцарців та пересісти з авто на ось такі велоелектромобілі. Каже: переваги очевидні.

Олексій Наконечний, учасник виставки

Перше – затори на дорогах. Бо експонат займає менше місця на дорогах, ніж звичайні автомобілі. Друге – це екологія. Він екологічний повністю, бо мотор на електриці. І третє – це здоров’я людини. Бо багато людей проводять дуже багато часу у громадському транспорті, а деякі ще й на роботі теж сидять, тому це дасть їм можливість тримати себе у формі.

А коли водій велоелектромобіля втомиться крутити педалі, за нього це робитимуть два двигуни, якими обладнано транспорт. Можливості свого велосипеда Олексій продемонстрував Президентові Віктору Януковичу на всеукраїнській виставці «Країна юних майстрів», яка зібрала вундеркіндів з усіх куточків держави.


Станіслав Довгий, президент НЦ « Мала академія наук України»

Ця виставка, якщо порівнювати її з попередніми виставками, має вищий інтелектуальний рівень, рівень представлення експонатів. Ми говоримо в першу чергу про науково-технічні проекти, які реалізували діти.

Мала академія наук на виставці представляла саме технічний напрямок –  проекти, які реально можуть працювати. Приміром, як колесо-мотор, котре придумав школяр Михайло Бєлан. За його допомогою можна створити велосипед на електроприводі з коефіцієнтом корисної дії 85 %.


Михайло Бєлан, учасник виставки

Такого високого ККД ми досягли за допомогою того, що не використовували індуктора та ланцюгових передач, тобто в нашому випадку ротором електродвигуна виступає саме мотор-колесо.

Щоб зробити такі винаходи, зізнаються школярі, потрібно чимало зусиль. А також не зайвим буде професійне обладнання, щоб проводити експерименти. Саме таке Мала академія експонувала на виставці – лабораторію «МАНлаб». Школярка Марта демонструє тут взаємодію заряджених плоских дисків.


Марта Роженко, учасниця виставки

За допомогою електростатичного генератора перевіряємо, чи є заряд; бачимо, що заряд з’являється; надаємо плоскому диску заряд і в цей час вмикаємо ваги, на яких стоїть інший диск; підставляємо цей диск під інший диск і бачимо, що вага починає змінюватися - це та сила, з якою електричне поле диска впливає на інший диск.

Такі досліди тепер школярі мають змогу виконувати регулярно, адже «МАНлаб» працює стабільно. І, можливо, завдяки цьому в недалекому майбутньому вони порадують не лише макетами на виставці, але й реалізованими винаходами, потрібними для людей.
Переглядів: 1190 | Додав: Admin | Рейтинг: 5.0/1
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Новини науки
Інформ-партнер
Наше опитування
Чи є в Україні бізнес, який підтримує дитячий інтелект?
Всього відповідей: 762
ПОДІЇ
Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання
ПОШУК