Вітаю Вас ГістьЧетвер, 26.04.2018, 12:43

ІНТЕЛЕКТ.UA


Головна » 2013 » Жовтень » 24 » Виставка талантів - від електромишоловок до марсіанських генераторів
09:26
Виставка талантів - від електромишоловок до марсіанських генераторів
У трирічному віці через нещасний випадок француз Луї Брайль утратив зір. Через деякий час, навчаючись у Королівському інституті для сліпих, хлопчик задумався: добре було б щось зробити, щоб і незрячі могли читати. Так з’явився шрифт Брайля, яким і сьогодні  користуються сліпі люди. А винахідникові було всього дванадцять років. Нашому сучасникові – Ігорю Шибку – тільки десять. Але він уже має розробки, які допоможуть у розв’язанні світових проблем.


Ігор Шибко, учасник виставки, учень МАН

 Автоматический ветрогенератор. Она нужна, чтобы на Марсе вырабатывать энергию. Ветер будет крутить лопасти и по проводам передаваться не на саму установку, а на станцию.

Ідея повністю належить Ігорю, а ось реалізувати її допомагали старші товариші: самому робити макет було важко, зізнається хлопчик. Свій винахід юний раціоналізатор представив на щорічній технічній виставці Малої академії наук «Майбутнє України». Цьогоріч вона сяяла розмаїттям дивовижних і рідкісних талантів.Станіслав Довгий, президент Малої академії наук України

 Вперше виставка має такого масштабу. Ми маємо сім секцій, на яких представлені різні сфери науково-винахідницької діяльності наших школярів - це діти, які володіють унікальною здатність – генерувати нові ідеї, нові технологічні рішення.

Серед нових технологічних рішень та ідей – різноманітна техніка для сільського господарства, транспортні засоби для миротворців та рятувальників, оригінальні установки для вироблення енергії та багато іншого. З-поміж сотні найкращих винаходів привертає увагу електромишоловка.


Олександр, учасник виставки, учень МАН

 Включаю і світиться лампочка. Між лампочкою і фотодіодом розміщаю приманку. Як тільки миша заходить і забирає цю приманку, то луч свєта попадає на фотодіод і дверці закриваються.

Ця розробка є гуманною, вважає її автор. Адже потрапивши в пастку, тварина лишається жива. Не зашкодити довкіллю, а допомогти використовувати його багатства – такий девіз у більшості винахідників. Організатори ідею підтримали і пообіцяли зробити все можливе, щоб ці винаходи побачили світ і реально запрацювали.


Станіслав Довгий, президент Малої академії наук України

Роботи, які будуть нашим авторитетним журі переможцями, вони будуть направлені у серйозні кола наукові, бізнес кола, понад шістдесят компаній, світових компаній-лідерів, які будуть розглядати і потім будуть виходити на те чи інше рішення.

Так далеко в майбутнє наші юні новатори поки що не зазирають. Вони працюють над своїми розробками і дістають від процесу величезне задоволення. І якщо з часом ці винаходи стануть реальністю, їх автори впевнено переступлять із категорії «велика перспектива» в категорію  «успішні сьогодні».  


Переглядів: 819 | Додав: Admin | Рейтинг: 0.0/0
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Новини науки
Інформ-партнер
Наше опитування
Чи є в Україні бізнес, який підтримує дитячий інтелект?
Всього відповідей: 762
ПОДІЇ
Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання
ПОШУК