Вітаю Вас ГістьНеділя, 18.03.2018, 03:18

ІНТЕЛЕКТ.UA


Головна » 2014 » Листопад » 10 » Власна секретарка у кишені - від Microsoft
18:44
Власна секретарка у кишені - від Microsoft

Уже понад рік у всесвітньовідомому виданні Forbes працює журналіст, який пише складні аналітичні статті про прибутки різних компаній. Нічого дивного? Можливо! Якщо не враховувати, що це - не людина, а… комп'ютерна програма зі штучним інтелектом. Справжні працівники мас-медіа починають трохи нервувати: електронні конкуренти можуть незабаром замінити їх. До речі, хвилюватися варто не лише журналістам.
 

 

 

Віктор Цикунов, керівник департаменту стратегічних технологій компанії «Майкрософт Україна»
 Мозг человека накапливает большое количество информации, а в дальнейшем мы принимаем решение о будущих действиях, об анализе ситуации, исходя из того, какая информация у нас есть, то есть исходя из нашего опыта. Соответственно когда мы говорим про искусственный интеллект, это некая система – будь то система математическая модель или система уже компьютерная, она работает примерно тем же самым образом.

 

 

Одна із професій, якій вже «дихає у спину» штучний розум - особистий асистент. У квітні цього року компанія «Майкрософт» познайомила світ із новою віртуальною помічницею – Кортаною, яка працює на базі операційної системи Windows 8. Її прообраз – героїня комп'ютерної гри Halo. Кортана - молода, енергійна, все про вас знає, нічого не забуває і завжди поруч – живе у вашому телефоні. Її професіоналізм відчуваєте з першої зустрічі.
 

Андрій Бурлуцький, керівник напрямку Windows компанії «Майкрософт Україна»
Она узнает о тебе все. Она узнает о твоих предпочтениях, о твоих интересах, где ты бываешь, где ты живешь, куда ты ходишь в магазин, где ты работаешь. Она смотрит, где это находится на карте и дальше будет с этим работать.

Щоб спілкуватися з Кортаною, не потрібно нічого друкувати, вона реагує на ваш голос. При знайомстві помічниця збирає максимум інформації про свого господаря. Решту бере з інших джерел – телефонної книги, календаря, електронної пошти тощо. Отримані дані аналізує та складає зручний графік на кожен день. Приміром, Кортану можна попросити організувати зустріч – вона розішле повідомлення всім запрошеним. А коли ви зайняті, зробить так, щоб вас ніхто не турбував.
 

Андрій Бурлуцький, керівник напрямку Windows компанії «Майкрософт Україна»
Я могу ее попросить в следующий раз, когда мне позвонит мой руководитель напомнить спросить, отчитаться, например за проделанную работу на вчерашнем мероприятии. Это я прошу ее сделать, мне напомнить. И тут мне звонит мой руководитель и мне выскакивает напоминание: не забудь рассказать, как прошло вчерашнее мероприятие.

Кортана знає людей з вашого найближчого оточення і завжди дозволить їм з вами зв'язатися. Також час від часу підкидатиме новини з кола ваших інтересів. Кортана допомагає не лише в роботі, а й в особистих справах. Приміром, нагадає купити молока.
 

Андрій Бурлуцький, керівник напрямку Windows компанії «Майкрософт Україна»
Пойду после работы домой. Мой адрес написан на карте указан – на карте Windows Bing. Она по GPS проследит, что я дошел до своего адреса – как обычный навигатор работает – и вспомнит: он же просил меня купить молоко. Я подойду к подъезду и у меня выскочит напоминание: купи молоко.

Особливість Кортани в тому, що вона має не лише інтелект, а й емоції. Якщо вам сумно, помічниця розкаже анекдот. Правда, поки що вміє спілкуватися лише китайською та англійською. Але розробники обіцяють: скоро Кортана заговорить і іншими мовами. До речі, долати мовний бар'єр допомагає ще одна програма «Майкрософт» - також зі штучним інтелектом.
 

 

 

Тетяна Зубець, менеджер із роботи з технічною аудиторією компанії «Майкрософт Україна»
Skype Translator - це автоматичний переклад тексту. Я можу звертатися до вас англійською мовою, він буде перекладати і писати вам текст німецькою, якщо ви будете відповідати німецькою, то він буде перекладати і писати мені текст англійською.

 

Розробники цих програм заспокоюють усіх тих, хто боїться втратити роботу через витіснення штучним розумом. Ці технології покликані допомагати людині, а не замінити її. Тож на порозі - ера дружнього до нас штучного інтелекту.

Переглядів: 1148 | Додав: Admin | Рейтинг: 5.0/1
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Новини науки
Інформ-партнер
Наше опитування
Чи є в Україні бізнес, який підтримує дитячий інтелект?
Всього відповідей: 762
ПОДІЇ
Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання
ПОШУК