Вітаю Вас ГістьСубота, 17.03.2018, 09:16

ІНТЕЛЕКТ.UA


Головна » 2012 » Липень » 6 » Водії отримають портативний тестер якості пального
11:08
Водії отримають портативний тестер якості пального
Пальне для автомобіля, як кров для людини – коли потраплять шкідливі домішки – починаються «хвороби». Спочатку ніби нічого серйозного: чхання  й кашель, а далі можна вже й не «завестися». Переконався в цьому на власному досвіді й киянин Михайло Панчик. Ще кілька місяців тому він долав відстані на мотоциклі, тепер – ходить пішки. Але, як кажуть, немає лиха без добра. Залишившись без коліс, хлопець зробив справжнє відкриття.
Михайло Панчик – закінчив 11 клас київської загальноосвітньої школи, член Малої академії наук. Розробив портативний вимірювальний прилад для тестування молекулярних розчинів, зокрема бензину і мастила.Михайло Панчик, член Малої академії наук України

 На одній із заправок мені в мій мотоцикл налили неякісне пальне. Звичайно на вигляд воно зовсім однакове – я не міг бачити взагалі, що мені наливають. Але проїхавши метрів 300-400 в мене в мене сталися проблеми саме з керуванням мотоциклу – тобто тяги не вистачало і взагалі було видно, що щось не те.

Звернувшись на СТО, хлопець одержав невтішну відповідь: у речовині, що залили в бак, лише третина бензину, решта – вода. Саме тоді Михайло подумав: непогано було б мати мініатюрний апарат у кишені, який дасть змогу власноруч будь-де і будь-коли визначати якість пального. І такий пристрій він створив.

Прилад працює за принципом вимірювання діелектричної проникності – величини, що показує, наскільки модуль напруженості електричного поля всередині речовини відрізняється від модуля напруженості у вакуумі. Прилад складається із високочастотного генератора, який «зчитує» частотні показники і через вхідний формувач сигналу передає їх на частотомір із цифровою шкалою, яка і висвітлює результат.

Михайло Панчик, член Малої академії наук України

 Ми спочатку наливаємо в ємність нашу невідому речовину, розташовуєм цю ємність між пластинками конденсатора в генераторі високочастотному – це якраз і змінює частоту його роботи. Потім ми частоту цього генератора вимірюємо частотоміром і отримуємо саме значення частоти, на якій працює цей генератор

Щоб зробити аналіз, у пам’ять тестера вводять показники складу високоякісного бензину згідно із запровадженими у країні стандартами. Прилад визначить вміст сумнівного пального  і покаже,  наскільки отримані цифри відхиляються від норми. Звичайно, які саме домішки є в бензині, відразу ви не дізнаєтесь, але будете знати про їх наявність. До речі, тестер установлює склад не лише пального.


Михайло Панчик, член Малої академії наук України

 За допомогою цього методу ми можемо тестувати будь-які молекулярні розчини, майже будь-які. Це може бути і як я вже вище зазначив бензин, мастило, може бути різні кислоти – вони також мають свою діелектричну проникність різну. Наприклад, електроліти, які широко використовуються – розчин електроліту – широко використовується в акумуляторах – ті ж автомобілі

Схожих приладів сьогодні на ринку немає – лише у профільних лабораторіях, але це – великі установки. Перевага апарата, створеного Михайлом, у його мініатюрності й доступності. Аналіз можна зробити за хвилину. А придбати пристрій - за сто гривень. До речі, є зацікавлені  підприємці, готові інвестувати у проект. Тож хлопець у найближчому майбутньому планує впровадити свій винахід. А ще він мріє про новий мотоцикл, з яким уже точно не станеться такої неприємності, як із попереднім.

Переглядів: 1668 | Додав: Admin | Рейтинг: 5.0/1
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Новини науки
Інформ-партнер
Наше опитування
Чи є в Україні бізнес, який підтримує дитячий інтелект?
Всього відповідей: 762
ПОДІЇ
Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання
ПОШУК