Вітаю Вас ГістьЧетвер, 26.04.2018, 12:30

ІНТЕЛЕКТ.UA


Головна » 2011 » Грудень » 16 » Вологість - практична величина
11:53
Вологість - практична величина
280
Вологість повітря – це фізична величина. Вона буває абсолютною, а буває відносною. Існують прилади для вимірювання відносної вологості повітря і саме з цими приладами я хочу познайомити вас сьогодні. У мене є в розпорядженні цифрова лабораторія, за допомогою якої можна безпосередньо визначити відносну вологість.
Вологість визначається вмістом водяної пари в повітрі. Саме завдяки високій вологості рослини в тропіках розростаються до неймовірних розмірів. У домашніх умовах відтворити таку атмосферу досить важко: тут вологість становить близько 50 відсотків, а взимку через центральне опалення – ще менше. При цьому для більшості кімнатних рослин вона має становити  до 70 відсотків, а для тропічних видів до 95. А між іншим для людини найбільш сприятливою є вологість у 40 – 60 відсотків. Якщо показники вищі – організм перегрівається, якщо нижчі – переохолоджується.
Відносна вологість – це величина, яка вказує, скільки відсотків водяної пари міститься у повітрі по відношенню до максимального насичення, яке може бути при даній температурі. Зараз із моєю лабораторією зв’язано датчик вологості. Саме цей датчик дозволяє зареєструвати вологість у відсотках, яку ви зараз бачите на моніторі. Вона на даний момент складає 33 відсотки. Для того, щоб впевнитися в тому, що цей датчик реєструє вологість повітря, ми проведемо досить простий експеримент. У мене є невеличкий пакуночок, в який я вдихну повітря. І вміщу сюди датчик вологості. Зрозуміло, що подих людини містить надлишкову кількість вологи. І прослідкуємо за тими показами, які буде зараз давати наш датчик. Як бачимо, вологість повітря поступово збільшується. Покази нашого датчика показують те, що в моєму подиху було досить багато води.
В наших побутових умовах ми не користуємося цифровими вимірювачами вологості, але в нас є прилади, які можуть бути інтегровані звичайним домашнім годинником. Ось приклад такого приладу. Поряд із домашнім годинником є невеликий вимірювач вологості. Він теж буде показувати вологість у відсотках. Як працює ось цей вимірювач вологості? Він не є цифровим. Для того, щоб зрозуміти, як працюють ось такі вимірювачі вологості повітря, можна зробити самотужки невеличку модель. Звичайне людське волосся, як і волосся тварин, може змінювати свої розміри в залежності від того, наскільки вологим буде повітря. Саме таку властивість волосся використовують у так званих волосяних гігрометрах. Такий волосяний гігрометр знаходиться безпосередньо ось у цьому приладі.
Ми можемо змоделювати такий гігрометр за допомогою дуже й дуже нехитрого пристосування. Для цього нам потрібен цупкий аркуш паперу, одна волосина і невеличка стрілочка вирізана також із цупкого аркушу паперу. Вона трошечки довантажена монетою для того, щоб відтягувати волосину донизу. Саме зміна довжини  волосся дозволить рухати ось цю стрілочку. Помістивши ось таку модель наприклад,  у ванну кімнату, де вологість буде підвищеною, ви побачите, що стрілочка буде відхилятися донизу, тобто волосина буде видовжуватись. І навпаки, висушивши її феном, будете спостерігати зворотню реакцію. Вологість є дуже важливою величиною. Для того, щоб регулювати вологість ,у нас існують побутові кондиціонери. Або ми сьогодні можемо використати найпростіші пристосування у вигляді температурних зволожувачів, які ви зараз бачите перед собою. Вологість дійсно є важливою величиною. Коли вона підвищена, людина може почуватись не дуже добре. Клімат – це є одна з головних величин, які впливають на наше з вами здоров’я.

Переглядів: 3599 | Додав: Admin | Рейтинг: 0.0/0
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Новини науки
Інформ-партнер
Наше опитування
Чи є в Україні бізнес, який підтримує дитячий інтелект?
Всього відповідей: 762
ПОДІЇ
Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання
ПОШУК