Вітаю Вас ГістьВівторок, 24.04.2018, 11:49

ІНТЕЛЕКТ.UA


Головна » 2013 » Серпень » 12 » Всесвіт - у новому гамма–телескопі!
16:50
Всесвіт - у новому гамма–телескопі!
У Тункінській долині розпочате будівництво найбільшого у світі гамма-телескопу. Фінансування проекту за рахунок гранту Міністерства освіти і науки Російської Федерації, виграний Іркутським державним університетом. Все обладнання нової обсерваторії виготовляється  у Німеччині. За попередніми підрахунками вчених його вартість понад  92 мільйони рублів.  Колишній пустельний полігон науковці перетворили у  найбільший у світі центр астрофізичних досліджень, бо його територія -  найзручніше місцем для космічних лабораторій.  Саме у цій місцевості відбувається найбільше число гамма - сплесків. Тункінска долина, яка розташована в 100 кілометрах на захід від озера Байкал, поруч із кордонами Росії та Монголії,  слугує  вченим базою для проведення великомасштабного експерименту з вивчення космічних і гамма-променів.
Нещодавно на космічному полігоні був введений в експлуатацію телескоп типу МАЙСТЕР (Мобільна астрономічна мережа телескопів-роботів), головна мета якого - реєструвати гамма-сплески. Астрофізики пояснюють: «космічні промені - це заряджені частинки, прискорені до величезних енергій сильними магнітними полями в космосі. Наднові зірки, квазари, галактичні ядра - все це ймовірні джерела частинок. Гамма-промені - це електромагнітна радіація високої частоти та енергії. І адрони космічних променів, і гамма-фотони дають початок каскадам вторинних іонізованих частинок і радіації, коли входять в атмосферу; ці каскади простягаються на кілометри. Вони можуть бути зареєстровані як короткі слабкі спалахи світла. Особливості подібних атмосферних злив дають уявлення про природу частинок, які їх викликали, і про розширення астрономічних об'єктів, з яких вони походять».
У Тункінській долині ще до  того часу, коли телескоп буде повністю готовий, передбачається зведення  десяти нових оптичних станцій, які  включатимуть  близько 1000 серій датчиків, розташованих на десяти квадратних кілометрах і двадцять станцій реєстрації заряджених частинок.  «Гамма-телескоп забезпечить істотний внесок у дослідження найбільш загадкових таємниць світобудови та походження Всесвіту», - каже провідний науковець з фізики Микола Буднів. Одним із керівників  цього проекту є його колега Размік Мірзоян з Фізичного інституту Макса Планка в Мюнхені.
До участі в новому експерименті запрошені також інженери і вчені, які мають досвід роботи  в Байкальському  нейтринному проекті. Адже наукова лабораторія Тункінскої долини буде використовувати найсучасніші новітні комп’ютерні та інформаційні технології. Проте,  доступ до них також матимуть і молоді фахівці та талановиті студенти. Вже зараз в Тункінскій долині працюють вчені з НДІ прикладної фізики, випускники та студенти фізичного факультету ІДУ.

Переглядів: 908 | Додав: Admin | Рейтинг: 0.0/0
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Новини науки
Інформ-партнер
Наше опитування
Чи є в Україні бізнес, який підтримує дитячий інтелект?
Всього відповідей: 762
ПОДІЇ
Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання
ПОШУК