Вітаю Вас ГістьПонеділок, 19.03.2018, 00:17

ІНТЕЛЕКТ.UA


Головна » 2013 » Грудень » 5 » Втілення розробок - винахідники розшукують небайдужих підприємців
11:12
Втілення розробок - винахідники розшукують небайдужих підприємців
Чи не найбільш необхідна у побуті річ – холодильник – з’явився в нашому житті рівно сто років тому. Втім це могло статися мінімум на 5 десятиліть раніше, коли американський лікар Джон Горі винайшов першу холодильну установку з технологією компресійного циклу. Він з ентузіазмом заходився пропонувати розробку підприємцям, але ніхто не квапився запустити її на конвеєр. Минуло півтора століття, проте ситуація не змінилася: і досі більшість винаходів припадають пилом на полицях через брак коштів.

Станіслав Довгий, президент Малої академії наук України

Є проблема з подальшим впровадженням: наша економіка, наші промислові підприємства сьогодні ще не готові масштабно впроваджувати і підтримувати. Ми сьогодні робимо оці кроки, які направлені на те, щоб відпрацювати модель взаємозв’язку творчої молоді із нашими підприємцями

З одного боку – молоді науковці, повні новаторських ідей, з другого – зголоднілий за цими ж ідеями бізнес. Разом вони утворюють замкнене коло. Як його розірвати – вперше обговорювали школярі з підприємцями за круглим столом.


Анатолій Кінах, президент УСПП

Нам необхідно припинити цю імітацію і формувати серйозні національні програми підтримки підприємницької діяльності – мова йде не тільки про державний чи місцевий бюджет, мова йде про програми підтримки підприємницької діяльності на основі сучасного державно-приватного партнерства.

Школярі демонстрували готові до впровадження проекти, які можуть стати основою успішного бізнесу. А це можливо лише у співпраці з підприємствами. Зацікавлених у своїй розробці вже знайшов першокурсник Іван Селезньов – автор ультразвукової рукавички для незрячих людей. Але ці потенційні інвестори – американці. Винахідник же прагне, щоб спершу його новація запрацювала в Україні. До діалогу з вітчизняними підприємствами він готовий.


Іван Селезньов, випускник Малої академії наук України

 Підприємці б допомагали нам  з фінансуванням, якими-небудь приладами або станками, надсилали б нам якісь проекти, які б ми для них робили, але паралельно для них ми можемо розробляти і свої проекти

Школяр Микита Гордієнко тільки починає шлях винахідника, але вже думає, як упровадити свій проект. Адже він має неабияке соціальне значення – це такий собі віртуальний помічник для літніх людей, який нагадає, що настав час прийняти ліки, або дасть поради в господарських справах.


Микита Гордієнко, учень Малої академії наук України

 Потрібно, щоб про ці проекти дізналися і можливо деякі люди захочуть встановити це собі і зробити це у себе вдома і тоді може цей проект буде розвиватися і розвиватися далі, удосконалюватися

Микита так само, як і Іван Селезньов, прагне підтримки підприємців. Готовий не лише пропонувати свої ідеї, а й виконувати замовлення. До речі, схожий механізм уже більш як десять років працює в Німеччині, там впроваджено понад 850-т юнацьких проектів.  До дитячих конструкторських бюро звертаються самІ підприємці.


Петер Айєрер, представник компанії «Теопракс» (Німеччина)

Школярі-дослідники просять у промисловців назвати теми або  проблеми, котрібізнесу доведеться розв’язувати в довгостроковій перспективі. І саме на перспективу працюють молоді європейські винахідники.

Таку модель співпраці схвалюють і українські промисловці. І зізнаються: сьогодні, як ніколи, їм потрібні молоді спеціалісти зі свіжими креативними ідеями. Учнівські проекти вразили представників бізнесу, вони готові їх підтримати, але зазначають: без змін у системі освіти налагодити зв’язок буде складно.


Олександр Бородиня, підприємець

 Ця система працює по собі, а бізнес, виробництво – по собі. І якраз моя задача – якось докупи звести ці дві системи, щоб вони почали працювати»

Спільна праця винахідника і підприємця над втіленням проекту може розтягнутися на кілька років, підрахували обидві сторони, в той час як за німецькою системою його можна реалізувати за кілька місяців. Тож одностайно вирішили: запозичити закордонний механізм і нарешті почати прокладати  міцний міст між бізнесом і наукою.
Переглядів: 687 | Додав: Admin | Рейтинг: 0.0/0
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Новини науки
Інформ-партнер
Наше опитування
Чи є в Україні бізнес, який підтримує дитячий інтелект?
Всього відповідей: 762
ПОДІЇ
Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання
ПОШУК