Вітаю Вас ГістьП`ятниця, 27.04.2018, 09:53

ІНТЕЛЕКТ.UA


Головна » 2011 » Жовтень » 21 » Вторинна переробка - на третьому плані
10:22
Вторинна переробка - на третьому плані
Старше покоління добре пам’ятає, як у колишньому Союзі збирали та здавали скляні пляшки, брухт і макулатуру. Заробіток був невеликий. Та головне – що відходи йшли на переробку. Сьогодні таких пунктів приймання мало та й зустріти там можна хіба що безпритульних. У нас просто не вважають відходи товаром, до утилізації ставимося абияк, чим і створюємо загрозу для довкілля. 
Розвинені країни подолали сміттєву проблему. Там побутові відходи вже давно є товаром. Їх стовідсотково переробляють і знову використовують. Приміром, 80-т процентів сухого побутового сміття – папір, пластик, метал – йдуть на повторну переробку.

Сергій Устимов – еколог

На последнем Чемпионате мира несколько сборных выступали в футболках, которых сделаны с вторичного пластика, из тех же пластиковых бутылок. Для производства такой футболки достаточно 7 пластиковых бутылок.

Решта – 20 відсотків сухих побутових відходів – органіка, яка також може приносити користь. З неї на Заході отримують добрива та паливо.


Сергій Устимов – еколог

Из сухой части отходов, из сухой фракции можно вырабатывать РДФ – это альтернативное топливо. Те остатки, которые при сортировки от сухого остаются, они по калорийности близки к бурому углю и их можно использовать как топливо. То есть, это прямое уменьшение потребления газа и других видов топлива.

В Україні переробка сміття – не в пошані. В нас його звикли просто закопувати в землю.
Торік утворилось близько 11 мільйонів тонн побутових відходів. З них лише 400 тисяч тонн пішло на сміттєспалювальні заводи. Решта осіла на полігонах.


Олена Назарчук – заступник голови асоціації «Чиста країна»

На сьогоднішній день у нас в Україні змішані побутові відходи не утилізуються. Вони чи захоронюються чи спалюються на наших сміттєспалювальних заводах. Коли гниють побутові відходи, утворюється фільтрат, фільтрат забруднює підземні води, є неприємні запахи, які створюють некомфортне проживання людей поряд з сміттєзвалищами.
Зарити тонну сміття на полігоні коштує 50 гривень, спалити на заводі - 127. В Україні таких підприємств усього два – в Києві та Дніпропетровську. Їхня потужність – 5 відсотків від потреб країни. Та й працюють вони неефективно.


Олена Назарчук – заступник голови асоціації «Чиста країна»

Спалювання відходів дозволено тільки в тому випадку, якщо використовується тепло, яке утворюється при спалюванні відходів. У нас тепло, яке використовується від заводу Енергія, тільки взимку, літом воно практично не використовується це тепло. Тому, назвати це утилізацією ми не можемо.

Українські сміттєспалювальні підприємства мають одноступеневу систему фільтрів. Мембрани вловлюють лише тверді частки. Канцерогенні речовини потрапляють в атмосферу. Концентрація металів у викидах – у сотні разів вища ніж у звичайному повітрі.Сергій Устимов – еколог

В последнее время европейские страны отказываются от сжигания, потому что как бы мы не настраивали систему фильтрации – во первых это затратно, во вторых – выбросы существуют и вредных веществ, и канцерогенных. Австрия, где больше всего сжигается мусора в Европе, там выше всего процент онкологических заболеваний.

Закопування відходів або звичайне спалення – не вихід. Їх потрібно цілком переробляти, кажуть експерти. А для цього кожен має сортувати своє сміття – одразу відділяти органічні залишки від неорганічних. У деяких країнах за сортування людям доплачують, знижують комунальні тарифи. Одним із варіантів використання відходів є плазмова газифікація. Попри дорожнечу проекту, він може стати альтернативою.


Олена Назарчук – заступник голови асоціації «Чиста країна»

Маленьке містечко можна освітлювати чи виробляти тепло виключно на побутових відходах. В Японії дуже багато таких прикладів.
Переглядів: 1718 | Додав: Admin | Рейтинг: 0.0/0
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Новини науки
Інформ-партнер
Наше опитування
Чи є в Україні бізнес, який підтримує дитячий інтелект?
Всього відповідей: 762
ПОДІЇ
Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання
ПОШУК