Вітаю Вас ГістьВівторок, 20.03.2018, 16:36

ІНТЕЛЕКТ.UA


Головна » 2013 » Березень » 22 » Заочна наука вимагає практичних дослідів
09:29
Заочна наука вимагає практичних дослідів
Із теплої і сонячної Ялти одинадцятикласник Владислав потрапив до холодного і засніженого Києва, де йому вручили інструмент і відправили на замерзле водоймище виконувати непросте завдання.

Владислав Огарко, слухач заочної школи МАН

Приходится копать, копать и еще раз копать. Мы с другом поехали на Днепр, отобрали воду. Было очень интересно, но очень холодно, руки замерзли. Начали еще грунт отбирать: таким как бы штопором бурили почву.

Владислав – слухач заочної школи Малої академії наук із хімії. Він і ще 15 учнів приїхали на п’ять днів до Києва проводити різні досліди та експерименти. Завдання нелегкі, але цікаві.


Олексій Головань, співробітник Малої академії наук України

Найцікавіше досліджувати не штучно створені речі або штучно приготовлені розчини в лабораторії, а найцікавіше досліджувати те, що нас оточує – воду, ґрунт, повітря й інші природні об’єкти.

Наразі школярі мають узяти зразки води з київських водоймищ та провести аналіз у спеціальній лабораторії. Усю процедуру діти проводять власноруч.Владислав Огарко, слухач заочної школи МАН

Анализы воды в основном органолептические, то есть, цвет, запах.  Вкус мы не проверяем, потому что это опасно для жизни, особенно с нашими речками украинскими. Дальше идет ph, то есть, кислотность или щелочность, потом идут катионы – анионы, и анализ закончен.

Процес нескладний, але виконання потребує певних навичок. Спочатку за допомогою спеціальної піпетки потрібно наповнити водою ось таку невеличку пробірку. Далі додати певну кількість реактивів, перемішати і за кілька хвилин маємо результат.


Марія Біленя, слухачка заочної школи МАН

Ми проводили напівкількісний аналіз води, визначали показник ph для  цих водойм, який має коливатися в межах від шести з половиною до восьми з половиною. Ми отримали значення для першого і другого зразків 6 та 7, що в основному лежить в межах норми.

На здивування школярів, вода в київських водоймищах виявилася не такою вже й поганою. Принаймні ті показники, за якими її досліджували, в нормі. Але радіти рано, кажуть юні хіміки. Адже колір і запах води не найкращі. А це значить, що рано чи пізно склад зміниться і вона стане небезпечною.

Тож після чергових експериментів молоді науковці остаточно переконалися, наша екологія напряму залежить від нас.  Не  шкодити природі означає не шкодити самому собі. 

Переглядів: 843 | Додав: Admin | Рейтинг: 0.0/0
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Новини науки
Інформ-партнер
Наше опитування
Чи є в Україні бізнес, який підтримує дитячий інтелект?
Всього відповідей: 762
ПОДІЇ
Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання
ПОШУК