Вітаю Вас ГістьВівторок, 20.03.2018, 06:53

ІНТЕЛЕКТ.UA


Головна » 2012 » Березень » 16 » Збирачі сонячного світла - з позаминулого століття і понині
14:19
Збирачі сонячного світла - з позаминулого століття і понині
Колись деревина, в якій сконцентрована енергія Сонця, не лише захищала від холоду. Вона також приводила в рух транспортні засоби. Перші котли на пароплавах і паровозах  працювали на дровах. Тодішнім людям і на думку не спадало, що завдячувати слід денному світилу. Тепер ми вже багато знаємо про  перетворення сонячної енергії.  А тому   міні-електростанції вдома - питання часу. Попри те, що енергія небесного світила  дармова і зовсім поруч, людство ігнорувало її майже  ціле століття   - починаючи з часу створення першої сонячної батареї 1883 року. І лише 1973-го, коли світ струсонула потужна нафтова криза, країни активно  взялися будувати сонячні електростанції. Тоді тільки  у США їх установили понад 3  тисячі. Чимало з них працюють і досі. Але  нині істотно  змінилися технології виробництва фотоелементів. Найбільш поширені  -  монокристалічні, тонкоплівкові та полікристалічні.
Монокристалічні складаються з багатьох силіконових пластин, на які потрапляє сонячне проміння – його фотоелектричний ефект перетворює на електрику.

Недоліки  - навіть невелика хмарність на 70% знижує потужність.
У полікристалічних системах використовується кремній яскраво-синього кольору. Такі батареї застосовують для освітлення парків, шосе, для електропостачання до приватних будинків, заряджання акумуляторів побутової техніки.
Тонкоплівкові батареї - найдешевший варіант. Легко монтуються. Втрати потужності при похмурій погоді  від 10 до 15%. Мінус – потребують удвічі більшої площі панелей порівняно з монокристалічною системою.


Віталій Давій – президент Асоціації учасників ринку альтернативних видів палива та енергетики України

КПД солнечных модулей составляет порядка 20%, это как на основе кремния, так и тонкопленочных. Поэтому, любое достижение сегодня связанное сегодня с увеличением КПД на долю процента, они уже являются сродни научно-техническому прогрессу, НТ-революции, и от этого зависит эффективность проектов в области солнечной энергетики.

До речі, у перших сонячних батарей коефіцієнт корисної дії становив  усього один відсоток. Його збільшили до 6-ти процентів майже через сімдесят років. Над ефективністю колекторів людство й тепер наполегливо  працює. 


Олег Чорноуско, експерт з альтернативної енергетики.

В мае  эффективность солнечных панелей выше чем в июле, хотя солнца больше в июле. Но поскольку воздух более нагретый кпд падает. Таким образом мы, отбирая тепло от фотомодуля, отдавая его на коллектор, мы еще повышаем кпд фотомодуля.


Популярність сонячних колекторів залежить ще й  від їхньої вартості. Поки в Україні ціни високі.


Віталій Давій – президент Асоціації учасників ринку альтернативних видів палива та енергетики України

Установка солнечной электростанции вам обойдется в 25-30 тысяч гривен, это где-то мощностью 2 кв. Как раз на потребность домохозяйства – это освещение, посмотреть телевизор и принципе, не очень большой холодильник.

Ще 5 років тому  монокристалічні та полікристалічні кремнієві колектори коштували 4,3 долара за ват установленої потужності. Трохи дешевшими були  -  тонкоплівкові - 3 долари за ват. Уже торік ціна знизилася до долара. А  40 років тому вона була в 40 разів вищою. Є способи здешевлення сонячної електростанції. Наприклад, для невеликого приміщення її можна зробити  своїми руками. Головне - бажання, довів учень Макіївського ліцею Максим Волков. Розташував сонячні батареї  на даху своєї школи, і зараз вони забезпечують  енергією кабінет хімії.     


Олег Чорноуско, експерт з альтернативної енергетики

Солнечный коллектор можно, многие наши сограждане отдыхали в Турции  и видели, что на каждом доме стоит бак, покрашенный в черный цвет. Чтобы сделать это более эффективно, бак нужно сделать более плоским, увчеличить его горизонтальную поверхность, чтобы больше солнца падало.

Експерти прогнозують, сонячна електроенергетика стрімко розвиватиметься. Батареї ставатимуть  дедалі  меншими й гнучкішими. Способи їх застосування дивуватимуть.


Віталій Давій – президент Асоціації учасників ринку альтернативних видів палива та енергетики України

Есть такие планы – уже на финальной стадии запуска в промышленное производство сумки для ноутбука с солнечной электростанцией, позволяющей также работать автономно в парке или на пляже на ноуте или на планшете.Будь-які розробки щодо підвищення коефіцієнта корисної дії фотоелементів, здешевлення їхнього виробництва, стануть у пригоді. Тож, можливо, ідея молодої дослідниці, учениці МАН, Катерини Семироз теж зіграє свою роль у прирученні енергії Сонця.
Переглядів: 1887 | Додав: Admin | Рейтинг: 0.0/0
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Новини науки
Інформ-партнер
Наше опитування
Чи є в Україні бізнес, який підтримує дитячий інтелект?
Всього відповідей: 762
ПОДІЇ
Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання
ПОШУК