Вітаю Вас ГістьСереда, 25.04.2018, 15:30

ІНТЕЛЕКТ.UA


Головна » 2012 » Травень » 25 » Зелений перукар чи скульптор?
13:06
Зелений перукар чи скульптор?
Дерева – найстарші і найбільші живі істоти на Землі. Вік декотрих може сягати 5-ти тисяч років, а висота 115 метрів. Їх називають легенями планети. Людям вони дарують безліч благ. Але про наших зелених друзів теж треба піклуватися – зокрема, вчасно підрізати крони, щоб вони не хворіли та мали естетичний вигляд. Цей процес удосконалив молодий науковець із Тернопільщини Назарій Сабадаш.
Як причепуритися навесні, зокрема, зробити модну зачіску - турбота мільйонів жінок. Та, виявляється, розкішна шевелюра важлива не лише для прекрасної статі, а й для флори. Ще давні римляни захоплювалися фігурною стрижкою дерев і кущів ізапочаткували своєрідне перукарське мистецтво - «топіарі». Але таким способом можна зробити рослини не лише ефектними, а й здоровими – переконаний молодий науковець Назарій Сабадаш.
Назарій Сабадаш – учень Малої академії наук та 11 класу Стрілковецької загальноосвітньої школи Борщівського району Тернопільської області. Сконструював машину для механізованої обрізки крон дерев і кущів, завдяки чому рослини не хворіють та набувають естетичного вигляду.

Назарій Сабадаш, учень Малої академії наук України

 Ранньою всною нам також приходиться також чистити дерева і коли ми цим займаємся, ми з батьком займаємся чищенням дерева, ми собі зразу подумали, а чому ж би не надати деревам певного естетичного вигляду

Хлопець настільки захопився ідеєю красивого саду, що створив машину, яка може моделювати до десяти різних форм крон. Назвав її «Вуличний перукар», адже результат інакше як зачіскою не назвеш.

«Вуличний перукар» приєднується до трактора, який підвозить його до дерева або куща. Телескопічна башта піднімає стрілу з різальними органами. Покажчик центру крони знАйде місце, де машина має зупинитись, щоб почати «стрижку». Система з гідромотора та гідравлічної апаратури запустить у роботу різальні органи.
Щоб досягти бажаної форми, потрібно виставити певний кут нахилу. Поки що Назар експериментував лише з геометрією, але, каже, можна зробити розрахунки і змоделювати, приміром, фігури деяких тварин. Стрижка однієї рослини - максимум десять хвилин. Робота вручну забере близько години. Але це ще не всі плюси «Вуличного перукаря».

Назарій Сабадаш, учень Малої академії наук України

 Дана машина у нас є досить екологічно чистою, оскільки вона буде, буде подаваться електрика через генератор. Оскільки тут не бути іти ніяке паливо не буде використовуватися, це лише трактор буде виробляти паливо, а машина є досить екологічно чистою

Та найголовніше, що «Вуличний перукар» дасть змогу відмовитися від габаритної техніки та значної кількості персоналу. З роботою впорається і сам тракторист.


Богдан Хаба, науковий керівник

 Дана машина замінює велику кількість людей на формування крон дерев в зимово-весняний період. Тут не потрібно залучати вишки, не потрібно бензопили, електропили, ше знати де їх підключити, а прямо одна машина, один тракторист під’їде і виконає дану роботу

Назар підрахував: машина коштуватиме близько п`яти тисяч гривень, окупиться за рік. Комунальні підприємства цілком можуть дозволити собі такі витрати. Крім того, «вуличний перукар» дієздатний за будь-якої погоди, на відміну від інших знарядь. Користуватися ним просто, машина невелика і служитиме довго. У найближчому майбутньому Назар прагне запатентувати свою розробку. Він зазначає: Україна на весь світ славиться «зеленим» багатством, тож маємо берегти цей скарб.
Переглядів: 1801 | Додав: Admin | Рейтинг: 0.0/0
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Новини науки
Інформ-партнер
Наше опитування
Чи є в Україні бізнес, який підтримує дитячий інтелект?
Всього відповідей: 762
ПОДІЇ
Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання
ПОШУК