Вітаю Вас ГістьПонеділок, 23.04.2018, 04:58

ІНТЕЛЕКТ.UA


Головна » 2011 » Жовтень » 7 » Зеленим зонам потрібен чистий транспорт
11:58
Зеленим зонам потрібен чистий транспорт
Екологічний електротранспорт незамінний у зелених зонах, куди бензиновим і дизельним машинам  в`їзд заборонено. Бензиновий транспорт – катастрофа для великих міст. І якщо людина якось  звикає до надмірної загазованості, то чутливі рослини – гинуть. Так, у столиці на межі вимирання опинилися насадження тополі пірамідальної на бульварі Тараса Шевченка.

Володимир Кваша – старший науковий співробітник Національного ботанічного саду

Многие растения в городе погибают в основном из-за общей загазованности улиц нашего города.

Щорічно в атмосферу України потрапляють 6 мільйонів тонн шкідливих речовин.   Третина викидів – два і три десяті мільйона тонн – з вихлопної труби автомобілів. А в деяких містах - навіть більше половини: Наприклад, у Євпаторії й Ужгороді – 91 відсоток,  у Ялті, Полтаві, Хмельницькому – 88-м. У Євпаторії й Ужгороді – 91 відсоток,  у Ялті, Полтаві, Хмельницькому – 88-м, Сімферополі, Івано-Франківську й Луцьку - 83, у Львові - 79, Вінниці та Києві – 77, у Чернівцях – 75 відсотків. )

Саме тому в парках і скверах – автомобілі під забороною. Однак і без машин, розповідають у Національному ботсаду імені Миколи Гришка, не просто. Адже їхній сад - один з найбільших у Європі –  аж 130-ть гектарів. Пішки обійти таку територію і доглянути  12 тисяч видів рослин – важко. І хоча працівників нібито й немало – 330-ть, вони добряче стомлюються.

Наталія Павлюченко – старший науковий співробітник Національного ботанічного саду

Мы делаем это в основном пешком, мы уже конечно более-менее привычные. Но хотелось бы иногда это ускорить – перемещение даже с центрального входа к своему корпусу, или от своего корпуса к админкорпусу. Все-таки расстояния не маленькие.

Від входу в сад до свого корпусу Наталія Павлюченко йде 15 хвилин – півтора кілометра. За день намотує ще із 5-ть кілометрів. 
Наталія Павлюченко – старший науковий співробітник Національного ботанічного саду

Электромобиль – все таки экологически хороший вид транспорта, не никаких выбросов в атмосферу – ни бензина, ни солярки, ни других веществ. Поэтому в принципе, как для Ботанического сада – то это хороший выход из ситуации.

У саду кажуть,  електротранспорт оцінили б і відвідувачі. А їх щороку - сотні тисяч.  Найбільше -  навесні, коли цвіте бузок. Особлива гордість – парк магнолій, а також феноменальний дендрарій – де саих кущів і дерев – 1000 видів. А ще є азалії, троянди. Однак для пенсіонерів, як Борис Мовчан, багато з цих експозицій недосяжні.


Борис Мовчан – пенсіонер

Приходимо сюди відпочити, набратися свіжого повітря, відпочить хорошо,і  набратися сил.

Йому за 70-т, і він ледь не щодня приходить сюди на прогулянку. Але дістатися  віддалених куточків саду Борис Павлович  не може – ноги вже не ті.
Володимир Кваша – старший науковий співробітник Національного ботанічного саду

Наши участки удалены на значительные расстояния, особенно люди почтенного возраста посетить наш формовый сад – уникальный сад, в пределах экс-СССР он остался единственный, его реконструировали, и он по прежнему привлекает внимание. Но это полтора километра, не каждый пожилой человек может преодолеть такую территорию, тем более учитывая сложности нашего рельефа.

У парках  Європи і США  для тих, кому важко ходити, є  спеціальний екологічно безпечний транспорт. В Україні – це питання часу. Можливо, він уже не за горами – і відвідувачам наших садів і парків електромобілі  теж допомагатимуть краще пізнати природу?  Серед такої техніки залюбки бігав би і Еко-Гріг юного винахідника України.
Переглядів: 1703 | Додав: Admin | Рейтинг: 0.0/0
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Новини науки
Інформ-партнер
Наше опитування
Чи є в Україні бізнес, який підтримує дитячий інтелект?
Всього відповідей: 762
ПОДІЇ
Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання
ПОШУК