Вітаю Вас ГістьЧетвер, 26.04.2018, 12:41

ІНТЕЛЕКТ.UA


Головна » 2012 » Березень » 16 » Згущувач для Сонця - менше площі більше енергії
13:58
Згущувач для Сонця - менше площі більше енергії
Щосекунди Сонце виробляє у сто тисяч разів більше енергії, ніж людство продукувало за всю свою історію. І хоча на Землю потрапляє всього лише пів мільярдна її частинка, але цього цілком досить, щоб підтримувати життя на планеті. Втім ми могли б не тільки використовувати дари нашого світила, а й примножувати їх. У  давні часи люди жили біля вогнищ, у яких палили  дрова. Насправді, ж їх гріло сонце. Адже дерево лише віддає тепло, взяте в денного світила.  Тож люди хоча цього й не знали, але  користувалися  енергією сонця. Нині ми вже  навчилося перетворювати сонячну енергію в інші її види. Приміром, в електричну. Але поки що цей спосіб досить дорогий. Як зробити його доступним – свою пропозицію подала школярка з Києва Катерина Семироз.
Катерина Семироз – учениця одинадцятого класу політехнічного ліцею НТУУ «КПІ» та Малої академії наук. Розробила метод підвищення ефективності роботи сонячних елементів і одночасного їх здешевлення.

Катерина Семироз, учениця Малої академії наук

 Основна ідея мого проекту була в тому, щоб збільшити кількість енергії, яку отримує сонячний елемент під час своєї роботи. Своєю ідеєю я намагалася збільшити отримання цієї енергії принаймні в півтора рази

Досягти такого ефекту просто, каже дослідниця: між сонцем і фотоелементом потрібен посередник, який збільшить площу падіння променів, а отже й кількість утвореної енергії. На роль цього посередника Катерина обрала відому кожному школяреві лінзу Френеля. Таку ще застосовують власники автомобілів, які хочуть приховати від інспекторів ДАІ номерний знак.

Лінза Френеля складається з концентричних кіл невеликої товщини, які у перерізі мають форму призми спеціального профілю. Лінза встановлюється на певній відстані від фотоелемента та фокусує сонячне світло з ширшої території. Таким чином, на сонячний елемент потрапляє в півтора раза більше проміння  і завдяки цьомУ – настільки ж більше утворюється енергії.

Катерина Семироз, учениця Малої академії наук

 На відміну від звичайних лінз – оскільки вона плоска – її можна виготовляти не тільки зі скла, її можна виготовляти з пластика. Через це вона доволі дешевша у виробництві. Вона більш використованіша і її можна зробити будь-якого розміру, який нам потрібен.

Саме розміри – вирішальний момент у розробці Катерини. Більшою має бути площа лінзи, а фотоелемент – навпаки – меншим. При цьому працювати сонячні батареї будуть краще, а коштуватимуть дешевше. Катерина знає: для виробників фотопанелей - це не секрет, але впроваджувати таку технологію їм невигідно: втрачають на реалізації.


Олег Козленко, науковий керівник

 Почему не делают? Потому что мне кажется, что те люди, которые производят солнечные елементы, они под  ключ не делают вот эти сами станци. То есть они выпускают только солнечные елементы, а те, кто монтирует их – они просто покупают, это все собирают и все остальное

Сонячного дня лінзова система «запускатиметься» раніше і пік її активності триватиме близько чотирьох годин, у той час як у звичайних фотоелементів – не перевищуватиме двох. Така ж пропорційність спостерігатиметься і протягом року: у зимові й осінні місяцІ фотоелементи також будуть досить ефективними. До того ж вони можуть працювати навіть уночі – при яскравому місячному світлі.

Переглядів: 2483 | Додав: Admin | Рейтинг: 0.0/0
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Новини науки
Інформ-партнер
Наше опитування
Чи є в Україні бізнес, який підтримує дитячий інтелект?
Всього відповідей: 762
ПОДІЇ
Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання
ПОШУК