Вітаю Вас ГістьПонеділок, 19.03.2018, 00:05

ІНТЕЛЕКТ.UA


Дослідження проекту

Головна » Статті » Дослідження проекту

1 гривня, вкладена у безпеку, економить у 15-ть разів більше
Це пожежна частина  Шевченківського району столиці. Важка праця вогнеборця починається із дзвінка черговому. Відразу лунає сирена - і вже за хвилину рятувальники від’їжджають на пожежу.

Сергій Савинський – головний фахівець департаменту управління рятувальними силами МНС України

Прибуваючи на місце ми вже бачимо або по признакам якимось дим, полум’я виривається, також ми визначаємо ступінь важкості пожежі, і взагалі, коли ми прибуваємо на підприємство нас обов’язково зустрічають представники підприємства, адміністрація, яка вже доводить, що сталося, де сталося, і які наслідки.

На боротьбу з пожежами вони виїжджають мінімум раз на день. Особлива категорія – вогонь на підприємствах. Уже цього року було 236 таких випадків. Основні причини - несправність  обладнання, порушення правил пожежної безпеки, недбалість та підпали. Найбільша загроза і ризик для вогнебоців –вибухонебезпечні речовини, зокрема, розчинники: ацетон, етанол, уайт-спіріт.

Останній приклад  – загоряння будівлі цеху з виробництва розчинників у селищі Немішаєве поблизу Києва. Вогонь знищив і пошкодив  майно на  200 квадратних метрах. Його гасили майже три години кілька бригад вогнеборців.
Торік через пожежу в лакофарбовому відділі повністю згорів будівельний гіпермаркет у Запоріжжі. Вогонь не змогли приборкати 23 машини та понад 80-т чоловік.
Пожеж могло бути набагато більше, а збитки від них іще страшніші, якби  не діяли хоча б елементарні системи протипожежної безпеки, каже Сергій Савинський.

Сергій Савинський – головний фахівець департаменту управління рятувальними силами МНС України

Щодо пожеж - то є автоматичні системи сигналізації, автоматичні системи пожежогасіння, які на крупних хімічних підприємствах повинні спрацьовувати і на перших порах допомагати в пожежній охороні до прибуття, щоб хоч якось локалізувати місце пожежі.

Втім такі системи спрацьовують не завжди, та й не всюди вони встановлені. Звідси й величезна кількість пожеж – приміром, торік - 61 тисяча. Матеріальні збитки – два з половиною мільярди гривень. Вогонь знищив або пошкодив 23 тисячі будівель. І що найстрашніше – вбив майже 3 тисячі людей.

Врятувати життя та майно можуть автоматизовані системи раннього виявлення надзвичайних ситуацій та оповіщення, каже Тарас Поліщук із державної інспекції техногенної безпеки. Система реагує на температуру, тиск, концентрацію небезпечних речовин, вібрацію, стійкість конструкцій.


Тарас Поліщук – начальник управління техногенної безпеки Державної інспекції техногенної безпеки України

Це дуже серйозні системи, інтелектуальні системи, вони відрізняються від пожежної сигналізації, яка дає тільки повідомлення про пожежу, або несправність тим, що ця система відслідковує технологічний процес виробництва, визначає його робочі параметри, до критичні параметри, критичні параметри, і крім того дає команду на оповіщення відповідних служб.

В Україні за законом такі системи мають бути встановлені на трьох з половиною тисячах об’єктів. Зараз є лише на трьохстах. Одна із причин – вартість – від 50 до півмільйона доларів. Щоправда, ніхто не замислюється, що одна вкладена в безпеку гривня економить підприємству 15. За кордоном компанії інвестують до 10 процентів  свого валового прибутку в захист від надзвичайних ситуацій. В Україні – менш як 1 відсоток.


Тарас Поліщук – начальник управління техногенної безпеки Державної інспекції техногенної безпеки України

Буквально тижні три тому була надзвичайна ситуація в підрозділах УкрГазВидобування. Стався вибух газу під час запуску насосу в компресорній установці. Насос проходив капітальний ремонт, його запустили, пішов витік, і в результаті постраждали 8 осіб. Хоча перед цим їм пропонувалося поставити систему раннього виявлення.

Системи запобігання та захисту постійно вдосконалюються. Учениця Малої академії наук пропонує свою розробку для оперативнішого реагування на викиди небезпечних речовин. Для України, яка має застарілу матеріально-технічну базу, її винахід актуальний.
Категорія: Дослідження проекту | Додав: Admin (10.08.2012)
Переглядів: 1393 | Рейтинг: 0.0/0
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Новини науки
Інформ-партнер
Наше опитування
Чи є в Україні бізнес, який підтримує дитячий інтелект?
Всього відповідей: 762
ПОДІЇ
Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання
ПОШУК