Вітаю Вас ГістьНеділя, 22.04.2018, 03:52

ІНТЕЛЕКТ.UA


Дослідження проекту

Головна » Статті » Дослідження проекту

Аналіз крові без крові
Давні воїни в походи брали із собою іржаві мечі. Ними вони лікувалися –  з’їдали іржу і поповнювали залізом свою кров. І робили це інтуїтивно, бо не здогадувався про існування гемоглобіну.  Його відкрили  лише після винайдення мікроскопа. Сьогодні цьому елементу крові вчені приділяють особливу увагу.
Вадим Кукоба – учень 11-го класу столичної школи №211 та Малої академії наук. Провів дослідження портативного аналізатора крові,  робота якого не передбачає проколювання пальця для взяття проби, і запропонував шляхи вдосконалення приладу.
Гемоглобін – наче вантажний автомобіль розвозить кисень по всьому організму. Діагностувати цей білок крові потрібно часто, щоб запобігти різним захворюванням, каже Вадим. Уже рік він випробовує останню новинку – портативний гемоглобінометр. Пояснює, це прилад, який без жодних проколів шкіри та лабораторних досліджень визначить рівень гемоглобіну.

Вадим Кукоба – учень Малої академії наук

Він працює на методі відбитого світла. Тобто, коли ось тут випромінювач світло діод зеленного світла, і коли це світло випромінюється і потрапляє під шкіру на три-чотири міліметра, воно відбивається від молекул гемоглобіну, і розсіюються. І саме розсіяне світло потрапляє на оптоволокно, воно сприймається і уже переводиться в електричні сигнали, і виводиться результат у грамах на літр.

Конструкція приладу проста. Він складається з блока, в якому розміщений транзистор, котрий переводить електронні імпульси - в електронні сигнали, і на табло з’являються цифри – результати дослідження.


Вадим Кукоба – учень Малої академії наук

Я проводив дослідження щодо його точності, виміру оптимальної точки для виміру, дослідження оптимального положення, та ще низки досліджень. За наших результатів при вимірюванні ми виявили, що найкраще брати проби на гемоглобін в положенні сидячи і також ми виявляли оптимальну точку – тобто це внутрішня поверхня передпліччя, де знаходиться вена.

Різниця між лабораторними дослідженнями і результатами гемоглобінометра – в межах статистичної похибки – 6-10 грамів на літр,  зауважує Вадим. Зараз хлопець наполегливо працює, щоб зробити його ще точнішим.


Вадим Кукоба – учень Малої академії наук

На мою думку, один з головних недоліків, це те що по перше що прилад можна зафіксувати неправильно, і через це спотворюються результати. Але ми хоче укомплектувати прилад спеціальною липучкою, для того, щоб при вимірі не було по сторонніх факторів, які будуть заважати.

Робота учня Малої академії наук зацікавила Івана Осадцева. Він лікар-гематолог із Чернігівщини. Вже рік сам користується гемоглобінометром. Каже, винахід дуже цікавий. Особливо корисний під час досліджень у сільській місцевості.
Іван Осадцев – лікар-гематолог

Обстежувати в сільській місцевості людей, це потрібно з собою вести лабораторію, це додаткові фінансові витрати, це відсутність санітарно-гігієнічних умов в сільській місцевості на фельдшерсько-акушерських пунктах.

Лікар Осадцев задоволений і точністю результатів, які видає апарат. Каже, вони, може, дещо й відрізняються від цифр у лабораторних аналізах, але для скринінгового дослідження цей прилад – саме те, що потрібно.Іван Осадцев – лікар-гематолог

Уявіть, що ми приїжджаємо в село, чи на якесь підприємство і масово обстежуємо – одна хвилина на людину. Таким чином ми відбираємо тих людей, у кого знижений гемоглобін нижче норми. А далі звичайно така людина підлягає детальному обстеженню для вияснення причини анемічного синдрому.

Лікар дав кілька практичних порад юному дослідникові. Вадим Кукоба переконаний:  апарат слід ще більше  вдосконалити і тоді вже можна буде самому вдома визначати рівень гемоглобіну. Скільки коштуватиме революційний винахід  - манівець не знає. Прогнозує – не більше як 500-1000 гривень.
Категорія: Дослідження проекту | Додав: Admin (23.03.2012)
Переглядів: 1347 | Рейтинг: 0.0/0
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Новини науки
Інформ-партнер
Наше опитування
Чи є в Україні бізнес, який підтримує дитячий інтелект?
Всього відповідей: 762
ПОДІЇ
Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання
ПОШУК