Вітаю Вас ГістьВівторок, 20.03.2018, 06:50

ІНТЕЛЕКТ.UA


Дослідження проекту

Головна » Статті » Дослідження проекту

Безкоштовна енергія, яку "дорого" взяти
Однак нинішні технології  відбору - недосконалі й недешеві. Найпростіший побутовий вітряк з додатковим начинням коштує близько 10-ти тисяч доларів. Його окупність при нинішній ціні на електрику розтягнеться на чверть століття . Через таку дорожнечу в Україні поки не більше як 500-т будинків живляться вітровим струмом. Хоча постійні перебої із центральним електропостачанням та подорожчання енергоносіїв  стимулюють людей розвивати домашню енергетику.  Автономна оселя – сучасний тренд.
Найпоширеніші вітрогенератори - з горизонтальною віссю. Їхні переваги - відносно низька ціна і стійкість під час буревіїв. Недоліки: для продуктивної роботи їм потрібен вітер швидкістю 5-6 метрів за секунду – такий переважно є лише на півдні країни. Вертикальні установки - коштують удвічі дорожче, але завдяки більшій площі лопатей починають генерувати струм уже при швидкості вітру 1-2 метри за секунду.

Степан Кудря – завідувач кафедри відновлюваних джерел енергії НТУУ «КПІ»

Говорять, що він там вже починає крутитися і з 3 метрів. Ну так крутитися починає, а електроенергії генерувати він буде виробляти з 4-5 метрів, і чи є смисл машину крутити в холосту майже, виробляти тільки енергію на тертя підшипників – також запитання. Тому оптимізувати треба вибір агрегатів і по аеродинаміці, і по конструкції.

Якби малу вітроенергетику поставити на потік, вартість генераторів та додаткового обладнання знизилася б у кілька разів, кажуть науковці.  Поки ж охочі створити у себе вдома енергетичну автономію стоять на роздоріжжі – збирати гроші на заводську вітрову установку чи пробувати зробити свою.  

Мала вітроенергетика дуже затратна, пояснюють учені. До вітряка потрібен інвертор – прилад, який підтягує низьковольтний струм до стандарту 220 вольт – це 50% вартості всієї установки. Ще чверть суми пІде на акумулятори. Для будинку на 125 квадратів потрібен вітрогенератор потужністю від 2 кіловатів і обійдеться він у 7500 доларів.


Володимир Головко – професор кафедри відновлювальних джерел енергії НТУУ «КПІ»

До 4 метрів в принципі вітрогенератори з точки зору економічної ефективності не бажано використовувати. На заході взагалі малі швидкості вітру не цікавляться, бо при малих швидкостях дуже великі габарити у вітроустановки, а раз так то це тягне за собою певні матеріальні витрати.


Народні умільці спростували страшилки промислових виробників вітроустановок. Виявляється, зібрати генератор власноруч не так вже й складно й дорого. Приміром, тернополянин Ярослав Бендас сам змайстрував вітряка і встановив у себе вдома. Витратив дві тисячі гривень і наполовину зменшив споживання у своєму домогосподарстві газу й електрики. Назар Карпенко з Білої Церкви теж довів, що навіть при невеликій швидкості вітру можна отримувати достатню кількість струму. Його генератор коштуватиме всього шість тисяч гривень. Таким чином, собівартість вітро-кіловата істотно знизилась. Тож вигода замінити центральне постачання електрики на автономне – очевидна.   


Степан Кудря – завідувач кафедри відновлюваних джерел енергії НТУУ «КПІ»

Розглядаємо ми з 1996-го, то тоді кіловат година коштувала порядку 36 центів, зараз на великих станціях це коштує 4-5 центи за кіловат годину. В принципі це одна з дешевих електроенергій, які генеруються іншими джерелами енергії.

Захід теж активно працює над здешевленням малої вітроенергетики. В Італії розробили модель з вертикальною віссю потужністю 1 кіловат  - і коштуватиме вона до 3500 євро. Щоправда, струм вироблятиме лише при швидкості вітру 12 метрів за секунду.

2006-го року у США було продано 7 тисяч побутових вітряків. А 2020-го року такі установки вже освітлюватимуть і опалюватимуть 15 мільйонів будинків та мільйон малих підприємств. Юні винадіники МАН теж закликають українців долучитися до світової тенденції. Адже кожен, хто користується вітровим струмом, робить свій внесок у порятунок екології планети.


Категорія: Дослідження проекту | Додав: Admin (24.02.2012)
Переглядів: 3090 | Рейтинг: 3.0/4
Статистика

Онлайн всього: 2
Гостей: 2
Користувачів: 0
Новини науки
Інформ-партнер
Наше опитування
Чи є в Україні бізнес, який підтримує дитячий інтелект?
Всього відповідей: 762
ПОДІЇ
Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання
ПОШУК