Вітаю Вас ГістьСубота, 24.03.2018, 18:58

ІНТЕЛЕКТ.UA


Дослідження проекту

Головна » Статті » Дослідження проекту

Біопальне вигідніше вирощувати в океані?
В Африці додумалися виготовляти пальне з апельсинової шкірки. Для цього її подрібнюють та  поміщають у мікрохвильову піч: випромінювання руйнує  целюлозу і вивільняє  безліч хімічних речовин, які можна використовувати для виробництва спирту. Яких тільки ідей людство не випробовує! І все тому, що  розвіданих запасів нафти нам вистачить усього на пів століття.  Нині найпоширеніше   біопальне - спирти та біодизель.

Георгій Забарний – завідувач відділу відновлюваних органічних енергоносіїв Інституту відновлюваної енергетики НАН України

Спирты получаются традиционным способом – методом ферментации, а что касается биодизеля, то он получается из жиров различных, в основном это растительные жиры, в реакции перестерификации.

Найпопулярніше біодизельне пальне. Сировиною для нього є жирні масла, рідше - ефірні олії з різних рослин, у тому числі й з водоростей.


У Європі найчастіше використовують ріпак;

у США - сою;
у Канаді - канолу (різновид ріпаку);
в Індонезії, на Філіппінах – олійну і кокосову пальму;
в Індії - ятрофу;
у країнах Африки - сою, ятрофу;
у Бразилії - рицину.
Придатна для цього також відпрацьована олія, тваринний або риб’ячий жир.  


Георгій Забарний – завідувач відділу відновлюваних органічних енергоносіїв Інституту відновлюваної енергетики НАН України

Сначала выжимает масло из семян допустим рапса или подсолнечника, после этого масло поступает в биореактор, где при катализаторе смешивается со спиртом, или метиловым или этиловым, в результате получается метиловый эфир, то есть, био дизтопливо, и глицерин, который тоже можно использовать и во взрывчатых веществах, и в парфюмерии.

Біодизель або змішують зі звичайним дизельним пальним, або ж використовують чистим. Його виробництво – дешевше ніж бензину з нафти. Звідси – і нижча ціна на готовий продукт.


Георгій Забарний – завідувач відділу відновлюваних органічних енергоносіїв Інституту відновлюваної енергетики НАН України

По экологичности биотопливо более экологично. Если вы его пролили – ничего не будет, если нефть вы пролили на землю, вы обязаны рекультивировать эту землю. 03.38 Хотя при сжигании тоже как и в нефтяных топливах здесь выделяется и НОИКС, и ЦО2. 03.50 ЦО2, который из нефти выделяется, он подлежит Киотскому протоколу, то есть, мы его должны сокращать, а СО-2, который выделяется при сжигании биодизтоплива, он под Киотский протокол не подпадает.

Торік у світі виробили 24 мільйони тонн біодизелю. Сировиною найчастіше були соя та ріпак. Але ці культури дуже виснажують землю, тому поступово площі їх посівів скорочують. До того ж, якщо врожай ріпаку нижчий за 19 центнерів з гектара, виробництво біодизелю з нього – нерентабельне. У своєму пошуку науковці - із суходолу перебралися у воду.    


Ігор Кравченко - старший науковий співробітник Інституту відновлюваної енергетики НАН України

Якщо з одного гектару землі можна зібрати три тонни насіння ріпаку – це дасть одну тонну БДТ, 09.27 В той же час з одного гектару водної поверхні можна отримати 15 тонн олії, і відповідно 15 тонн біодизелю.

Мікроводорості - є простими організмами, пристосованими до життя в забрудненій або солоній воді. Вони містять майже у двісті разів більше олії, ніж, приміром, соєві боби. В річках їхня урожайність може становити максимум 30-ть тонн з гектара, а в морі – у захищених місцях – аж до 170 тонн.

Використання мікроводоростей дає змогу економити посівні площі та берегти ґрунти від виснаження. Ігор Кравченко каже: в їхньому інституті спроектували навіть завод із виробництва біодизелю з мікроводоростей.
Завод планують збудувати в формі піраміди висотою 12 метрів. На її схилах розташуються спеціальні посудини для вирощування мікроводоростей. В основі піраміди - пристрій, який із сировини віджиматиме олію. Далі запускається процес її перегонки і очищення. Саму установку планують розмістити на території ТЕЦ, бо водоростям потрібні прогріта вода, світло і вуглекислий газ. Скидне тепло із ТЕЦ може покрити понад 70-т відсотків їхніх потреб у теплі.

Ігор Кравченко - старший науковий співробітник Інституту відновлюваної енергетики НАН України

Якщо ріпак – посіяли, і зібрали врожай, то мікровдорості в біореакторі збираються постійно. 19.55 Якщо взяти один кубометр води і нього помістити розсаду в кількості 1 кг, за добу цей кг перетворююється в шість кг. 20.23 така мікроводорость за 10 днів повністю заповнить цей один кубометр.

Проблема з мікроводоростями лише в одному – якісні і жирні їх сорти – дуже дорогі. І їх розводять переважно за кордоном. Учень Малої академії наук Іван Ступа пропонує альтернативну сировину - річкову ряску. Яка також придатна для виробництва пального, щоправда, не біодизелю, а етанолу.
Категорія: Дослідження проекту | Додав: Admin (03.08.2012)
Переглядів: 1727 | Рейтинг: 0.0/0
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Новини науки
Інформ-партнер
Наше опитування
Чи є в Україні бізнес, який підтримує дитячий інтелект?
Всього відповідей: 762
ПОДІЇ
Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання
ПОШУК