Вітаю Вас ГістьП`ятниця, 27.04.2018, 09:40

ІНТЕЛЕКТ.UA


Дослідження проекту

Головна » Статті » Дослідження проекту

Час носити "підпис" на флешці
В Америці на роботу можуть не взяти через ... автограф. З  1978 року Верховним судом  США визнано законним використання графології, зокрема, у банківській сфері. А це означає, що спеціалісти за одним лише підписом можуть розкусити характер людини. Нині автографи потрібні всюди. В середньому протягом року ми ставимо їх двісті разів. Але криміналісти застерігають: що більше підписів роздаємо,  тим вищі  шанси, що їх  підроблять.

Микола Рощин - експерт-науковець

У нас дуже багато липових фірм: відсотків 40 із тих, що є – це фіктивні підприємства. І там обов’язково є липові документи, липовий підпис, фіктивний. Багато випадків, коли за ксерокопією паспорта отримують кредити. Заволодіння житлом, дачею, створення підприємств, укладання різноманітних договорів від осіб, які про це нічого і не знають.

Микола Рощин – колишній працівник карного розшуку. Каже, махінації з використанням підроблених підписів дуже поширені. Серед шахраїв - нотаріуси, юристи, ріелтори. Є навіть компанії, які професійно займаються підробками. Відрізнити оригінал від «липи» майже неможливо – потрібні дорогі графологічні експертизи. Та аферисти не лише підробляють підписи – люди іноді їх дають їм добровільно.


Микола Рощин - експерт-науковець

Є в мене приклад, коли жінці підсунули документ: «Ми вам, бабусю, матеріальну допомогу дамо, оце тільки тут підпишіть, і на бланку купівлі-продажу, на бланку договору, генеральне доручення на продаж квартири. І виходить, що розписалась, а потім бабусю вивезуть кудись - і все.

Убезпечитися можна кількома шляхами, каже експерт. Завжди слід перевіряти, де ставимо свої автографи. А ще краще мати два різних підписи – один у паспорті, другий – для офіційних документів. І вони мають бути оригінальні.  Значно складніше підробити  електронний підпис.


Олеся Линник – директор ТОВ «Інтелект-Сервіс»

Если в электроном виде есть какое-то письмо, то подписанное цифровой подписью это письмо, либо договор, накладная становится документом из файла. И уже имеет юридическую силу, и значимость, и статус оригинала, только в цифровом виде, без бумаги.

Створенням  електронного підпису займаються спеціальні сертифіковані центри. В Україні їх 18-ть, працюють у столиці та в областях. Туди потрібно подати оригінал паспорта та ідентифікаційний номер. Уже за кілька хвилин електронний підпис буде готовий. Код, записаний на флешку або на диск,  і є вашим цифровим автографом.


Олег Кахно - заступник директора компанії «Український сертифікаційний центр»

Цифровая подпись – это просто набор символов определенной небольшой длины, которые потом алгоритмами проверки подписи интерпретируются как два числа, объединенных вместе. Но в блоке цифровой подписи, который можно увидеть на подписанном документе, часто содержится дополнительная служебная информация.

Цифровий код – це так званий закритий ключ. Інший (відкритий) залишається в центрі сертифікації. Він не секретний, доступний для  тих компаній, з яким замовник підпису працюватиме. На відміну від рукописного електронний підробити складно.


Олег Кахно - заступник директора компанії «Український сертифікаційний центр»
Не возможно на современных компьютерах восстановить ключ, не имея его. Единственная возможность - это завладеть личным ключом подписчика путем кражи, копирования незаметного и т.д.


Щоб електронний підпис не зламали, його часто змінюють -  через рік-два. У цьому центрі  код коштує 80 гривень. Але в податковій адміністрації його видають без грошей. Для платників податків електронний ключ став справжньою знахідкою.


Олег Матвєєв - начальник  Акредитованого центру сертифікаційних ключів департаменту ДПА України

Теперь плательщикам не нужно хранить огромный объем бумажной информации – это все умещается на жестком диске их компьютера. Налоговая служба в связи с этим получила гарантированный и удобный способ обработки и анализа отчетности. Мы избавились от очередей, которые ранее были нашим неотъемлемым атрибутом.

Уже зараз більшість посадових осіб державних органів, приватних компаній мають свої електронні підписи. Їхню надійність можна порівняти хіба з відбитком пальця, який є неповторним. Але за швидкістю та простотою використання - жодної конкуренції. Цифровий вік вимагає цифрових рішень.


Категорія: Дослідження проекту | Додав: Admin (28.09.2012)
Переглядів: 2404 | Рейтинг: 0.0/0
Статистика

Онлайн всього: 2
Гостей: 2
Користувачів: 0
Новини науки
Інформ-партнер
Наше опитування
Чи є в Україні бізнес, який підтримує дитячий інтелект?
Всього відповідей: 762
ПОДІЇ
Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання
ПОШУК