Вітаю Вас ГістьЧетвер, 26.04.2018, 12:24

ІНТЕЛЕКТ.UA


Дослідження проекту

Головна » Статті » Дослідження проекту

Чому існує міф про дорожнечу альтернативної енергетики?
Міф про дорожнечу альтернативних джерел енергії розповсюджують нафтогазові картелі, переконані науковці та експерти. Щороку кіловати електрики, вироблені сонячними або вітровими електростанціями, дешевшають. А в комбінації ці генератори дають фантастичну економію.
Сонячновітрохвильові енергокомплекси, що проектуються зараз у Південній Кореї і Казахстані, передбачають безперервне електропостачання загальною потужністю до тисячі мегават. При цьому собівартість кіловата нижча за теперішню у 40 - 50 разів. 

Недалеко той час, коли альтернативна енергетика почне конкурувати із традиційною. Щороку людство споживає 12 мільярдів кіловат електрики. 90 відсотків – генерується із органічних джерел – нафти, газу, вугілля. Та вже за 100 років їх поклади виснажаться, і тоді - кінець усьому:  промисловості, транспорту, мультимедійним розвагам.


Богдан Візенок – директор компанії «Українська альтернативна енергетика»

 «На сегодняшний момент использование нефти, нефтепродуктов и угля еще выгодно для выработки электроэнергии. Но постепенно они начинают дорожать и их себестоимость с каждым десятилетием дорожает, и их все меньше и меньше. И действительно рациональнее становится переходить на альтернативные источники.

Уже за якихось десять років, кажуть учені, п’яту частину електроенергії наша країна добуватиме із нетрадиційних джерел.
Богдан Візенок – директор компанії «Українська альтернативна енергетика»

 «Мы делали прогноз, основываясь на своих расчетах, о 20% энергетики Украины до 2020 года – переход на альтернативные источники энергетики. Сейчас в данный момент, возможно 1 процент альтернативной энергетики есть в общей энергетики нашей страны»

Цього року в Криму добудують одну з найбільших сонячних електростанцій на планеті. Її потужність – 80 мегаватт. Енергію постачатимуть 360 тисяч наземних модулів, які розмістилися на площі 160 гектарів. Електрикою буде забезпечено 20 тисяч господарств.

У Донецькій області вже відкрили вітроелектростанцію на 25 мегават. До кінця 2013 року її потужність зросте до ста десяти мегават. Такої кількості енергії вистачить для живлення ста тисяч осель.
Альтернативна енергетика приваблює не лише промислових гігантів. Уже маємо приклади кількох тисяч українців, які також установили в себе вітрогенератори та фотоелектричні панелі.

Андрій Конеченков, голова правління Всеукраїнської вітроенергетичної асоціації

«Є мала вітроенергетика, яку можна використовувати в приватних будинках, на дахах, на різних ділянках, де потрібна електрика. Наприклад, для теплиць, де потрібна електрика або тепло – використовують вітроенергетику. І тому треба використовувати вперше вітроагрегати там, де є вітер, де є великий потенціал, там, де є  проблеми з підключенням до електромережі.»

Гульнара Курява – власниця вітрогенератора

«В сельской местности, плохая электроэнергия, напряжение, аварии частые.  Поэтому мы мечтали об ветрогенераторе. Потому что именно здесь очень сильный ветер и нам это было сильно удобно»

Мрія Гульнари  Куряви   здійснилася. Вітряк на день народження їй подарував брат. Потужність вітрогенаратора – 1 кіловат. Вистачає на освітлення будинку та на роботу телевізора. Загалом же родина споживає щомісяця 600 кіловатів. Тож повністю відмовитися від державної електрики не вдалося, каже жінка.


За місяць вітрогенератор виробляє близько двохсот кіловат-годин електроенергії. 1 кіловат коштує – 32 копійки. Місячна економія – 64 гривні. За два роки роботи вітряка сім’я вже зекономила півтори тисячі гривень.
У планах – придбання потужних акумуляторів і цілковита енергетична незалежність від держави.  Та для інших мешканців села Вороньків електрика - це розкіш – світло тут іноді зникає на цілий тиждень.


Гульнара Курява – власниця вітрогенератора

 «У нас два года назад – на 15 дней отключили – это было связано с погодними условиями, на Новый год были очень сильне снегопады. Бывают просто вот такие вот аварии на трансформаторе. Мы тога вот полностью переходим на вітряк и все»

Альтернативна енергетика для України - річ поки що майже фантастична. Та певні зрушення вже є навіть на рівні влади. 


«Ми перейняли досвід Німеччини, яка є одним з лідерів у розвитку альтернативної енергетики. В результаті – в Уряді є заявки від цілого ряду компаній, які готові вкладати свої фінансові ресурси, свої технології в будівництво вітрових, сонячних та малих гідроелектростанцій».

Андрій Клюєв, перший віце-прем’єр-міністр України, «Зелена хвиля», 2010 р.


За словами  Андрія Клюєва держава стимулювати меншими податками тих підприємців, які використовуватимуть нетрадиційні джерела енергії. Тож винаходом Володимира Гендерчука може уже незабаром зацікавитися бізнес.
Категорія: Дослідження проекту | Додав: Admin (26.08.2011)
Переглядів: 2147 | Рейтинг: 0.0/0
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Новини науки
Інформ-партнер
Наше опитування
Чи є в Україні бізнес, який підтримує дитячий інтелект?
Всього відповідей: 762
ПОДІЇ
Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання
ПОШУК