Вітаю Вас ГістьСубота, 24.03.2018, 18:54

ІНТЕЛЕКТ.UA


Дослідження проекту

Головна » Статті » Дослідження проекту

Електромобілі "гальмують" акумулятори
Із самого початку розвитку електромобілів їхній успіх стримувала одна дуже серйозна проблема – акумулятори. Вони завжди були надважкими, дорогими і давали мало струму. Тож електромашина  ніяк не могла конкурувати зі звичайними дизельними та бензиновими авто.
Професор Дмитро Ткаленко пригадує: у сімдесятих роках минулого століття українські науковці першими в Радянському Союзі сконструювали електромобіль. Він навіть отримав кілька відзнак, але в дорогу так і не виїхав.


Дмитро Ткаленко, професор кафедри технології електрохімічних виробництв НТУУ «КПІ»

 В Институте электродинамики был изготовлен макет электромобиля, действующий макет электромобиля на базе Запорожца, вот который работал на никель-кадмиевых аккумуляторах. А вообще нужно конечно искать другие источники тока для электромобилей»


Сьогодні виробники екотранспорту часто ставлять крім нікелевих  акумуляторів ще й гелеві. В одну машину їх поміщають одразу  шість або вісім – залежно  від потужності двигуна: частково під капотом, частково під днищем – аби рівномірно розподілити вагу, яка може становити до шестисот кілограмів. Ще один нюанс - скільки прослужить акумулятор.

Арсеній Абдураїмов, представник компанії з продажу електромобілів

 Для электромобилей важен цикл зарядов-разрядов. То есть если говорить о гелевых аккумуляторах, то их жизненный цикл по сроку эксплуатации может быть 15-16 лет. В то же время по количеству циклов зарядов-разрядов – а это около тысячи зарядов-разрядов – этот жизненный цикл, скажем так можно их использовать в течении порядка пяти летАле час поїздки на один заряд акумулятора – і досі великий мінус таких  авто. Без підзарядки електромобіль зможе пробігти в середньому 120 кілометрів.  Щодня його можна вмикати в розетку  – на шість-вісім годин. Тож нині такий транспорт може бути лише міським, адже залежить від електромережі. Втім, усі виробники в очікуванні нового  – більш ємного акумулятора.Сергій Богуш, представник компанії з продажу електромобілів

 Сегодня электромобиль – это своеобразный компьютер. Существующие модели, которые мы сегодня имеем, мы можем их совершенствовать практически безгранично. Меняя наполнение и вы получаете новый электромобиль, не покупая новую модель. Используя новые аккумуляторы, мы увеличиваем ресурс, мы увеличиваем пробег электромобиля. Элементарно: вынимаете одну какую-то составляющую, ставите другую – получаете новую модель.

Ідею щодо збільшення ємності нікелевих акумуляторів на 50% однаково схвально підтримують і науковці, і практики. Кажуть: це перспективно, адже схема не міняється, тож окремого виробництва налагоджувати не потрібно.


Дмитро Ткаленко, професор кафедри технології електрохімічних виробництв НТУУ «КПІ»

 Они найдут применение, они могут найти применение, потому что их внедрение не требует конструктивной переработки источников тока. Не требует изменение конструкции источника тока, конструкции электрода и даже основного состава электролита. Основной состав электролита не меняется – вводиться небольшая добавка, причем это может быть доля процента в электролит и все

Якщо акумулятори зроблять прорив, одразу ж  і в  галузі автомобілебудування слід чекати разючих змін. Електричні машини стрімко витіснять нинішні бензинові та дизельні. А зважаючи, що сьогодні в усіх сферах життя – від космонавтики до побуту - техніка великою мірою живиться від акумуляторів, то їхнє удосконалення –  завдання  номер один.

Переглянути ще один матеріал по темі - "Вольти проти літрів"
Категорія: Дослідження проекту | Додав: Admin (15.06.2012)
Переглядів: 2318 | Рейтинг: 0.0/0
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Новини науки
Інформ-партнер
Наше опитування
Чи є в Україні бізнес, який підтримує дитячий інтелект?
Всього відповідей: 762
ПОДІЇ
Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання
ПОШУК