Вітаю Вас ГістьПонеділок, 23.04.2018, 04:48

ІНТЕЛЕКТ.UA


Дослідження проекту

Головна » Статті » Дослідження проекту

Геометрія прозорості
З легкої руки стародавніх греків правильні багатогранники, яких усього п’ять, символізують природні стихії – вогонь, воду, землю й повітря. А найголовніший з них – додекаедр – відповідає найтоншій субстанції, відомій як ефір або п’ятий елемент. А ще правильні багатогранники називають тілами Платона – адже саме на них  ґрунтувалося вчення філософа про будову світу. Окрім правильних є й інші багатогранники, які вивчають школярі на уроках математики. Але щоб зрозуміти античних греків, нашим учням не вистачає наочного приладдя.
Наталія Погасій – учениця 10 класу дніпропетровської школи та Малої академії наук. Розробила й виготовила деталі конструктора, який може мати різноманітне застосування: як ілюстративний матеріал на уроках математики, для макетування архітектурних форм, а також як дитяча іграшка.

Наталія Погасій, учениця Малої академії наук

 В началі цього року – я в десятому класі зараз – ми почали вивчати тему «Багатогранники і їх перерізи» по геометрії. І дляконструювання багатогранників ми використовували ну такі спиці, пластилін. Мені це було не дуже зручно, тому я так виникла ідея якби зробити такі деталі, щоб зручно було складати. Багато можливостей щоб було з цих деталей конструювати

Наталя зізнається: математика – її хобі. А для багатьох школярів – це важка наука. І щоб розібратися в такому складному матеріалі, як багатогранники, потрібно зазирнути в суть, точніше – всередину  кожної фігури. Тож першою і необхідною умовою при виготовленні конструктора винахідниця називає прозорість його деталей.


Олена Погасій, науковий керівник

 Достоинство здесь в том, что детали прозрачные, видно все, что находится внутри. Потому что те тела, которые стоят в школе – они выставлены как наглядное пособие, они или гипсовые эти фигуры или может быть стеклянные, но их же не разобрать, не собрать невозможно.

Конструктор Наталії складається з окремих деталей різної форми і розміру. Дівчина вже зробила розрахунки і виготовила близько 400-т елементів, та, за її словами, складників може бути набагато більше. Основа кожного – прозора ламінована
плівка. Втім головний секрет – це спосіб з’єднання  частин конструктора. Одна до одної деталі кріпляться за допомогою липучки, тож можна швидко і легко скласти будь-яку фігуру.

Наталія Погасій, учениця Малої академії наук

 Ну ми, у нас деталі якщо ви бачите правильні багатокутники, тому ми розраховували, щоб зробити можна було всі платонові тіла – правильні багатогранники, всі архімедові тіла – 13 штук напівправильні ну ось представлені, ось іще

Застосовувати такий конструктор можна не лише на уроках математики. Для малечі це могла б бути цікава і безпечна іграшка, яка розвиває просторове мислення і фантазію. А проектувальники та архітектори за допомогою його деталей могли б створювати нові оригінальні форми будівель.


Наталія Погасій, учениця Малої академії наук

 Зараз у  нас в архітектурі мало використовуються правильні та зірчасті багатогранники. Тому мені здається, це цікаво досить, ну новаторство в архітектурі. І якщо дані деталі збільшити, тобто можна їх розрізати, щоб вони ще з якихось інших деталей состояли, то можна скласти за допомогою такого з»єднання – ну це архітектори вже розробляють – різні будинки в натуральну величину

Дівчина підкреслює: конструктор буде не дорогий. Квадратний метр ламінованої плівки коштує 20 гривень, а метр липучки – 4. Із цих матеріалів можна виготовити деталі для чотирьох великих багатогранників. А коли використовувати плівку з відходів, то вартість конструктора іще зменшиться. Втім, якщо виробництво налагодити не вдасться, то таке наочне приладдя школярі цілком могли б виготовити самі – на уроках праці. До речі, свій винахід Наталія Погасій уже запатентувала.
Категорія: Дослідження проекту | Додав: Admin (10.02.2012)
Переглядів: 1878 | Рейтинг: 0.0/0
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Новини науки
Інформ-партнер
Наше опитування
Чи є в Україні бізнес, який підтримує дитячий інтелект?
Всього відповідей: 762
ПОДІЇ
Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання
ПОШУК