Вітаю Вас ГістьЧетвер, 26.04.2018, 12:39

ІНТЕЛЕКТ.UA


Дослідження проекту

Головна » Статті » Дослідження проекту

Картопляний посуд: економно та екологічно вигідно
Марина Гришина – учениця Малої академії наук
Його поміщають в посудину, після чого обробляють бактеріями , які розкладають полімери крохмалю на мономери молочної кислоти, вони є досить щільними. Згодом утворюється речовина в’язка, якій можна надати будь-яку форму. Їй надають на виробництві форму того, чи іншого предмету.

Крохмаль –  найдешевша сировина для виробництва біополімерів, переконує Марина. За своїми властивостями  високо-молекулярні сполуки із крохмалю близькі до поліпропілену й полістиролу – тобто до штучних полімерів, з яких сьогодні масово випускають одноразовий  посуд та упаковку. Але якщо хімічна тара розкладається у природі кілька сот років, то крохмальна – всього кілька днів.


Марина Гришина – учениця Малої академії наук

Найбільшою перевагою біо-посуду і біо-упаковки є те, що вона виконується із речовин, які є відновлювальними. І при компостуванні дана упаковка, або посуд просто розкладаються на вуглекислий газ, воду і речовину подібну до переробки паперу.

Одноразовий посуд із крохмалю розкладається за 12 тижнів. Якщо немає контакту з водою – за рік - каже юна винахідниця. Крім того, продукти  в біо-упаковці зберігаються довше. Приміром, хліб навіть за кілька діб буде на смак, наче щойно з печі. Посуд та упаковка на основі крохмалю – безпечні для людини, бо не виділяють жодних шкідливих сполук.


Марина Гришина – учениця Малої академії наук

Це посуд, який зараз використовують люди. При частому використанні такого посуду, помітили науковці, у деяких людей розвивалися форми раку, що є надзвичайно поганим фактом. Тому необхідно відкинути це все і йти до майбутнього. Майбутнє – це біо-посуд і біо-упаковка.

Біополімери популярні у світі. Японія щороку виробляє їх понад 200 тисяч тонн. Унікальність розробки Марини Гришиної в тому, що основою для біополімерів є саме крохмаль із картопляного лушпиння.


Світлана Піскова - науковий керівник

Саме виробництво, сама біотехнологія біополімерів – це річ не зовсім нова. В усьому світі це питання вже більше 10 років розглядається і хіміки вже мають змогу використовувати їх. Але говорилося про злакові культури, а тут йде мова про використання картопляних очисток. Кількість чіпсів, які завозилися з-за кордону зменшується, а виробники вже українські є, тому цей матеріал у нас існує і його буде можливо використовувати.

Тепер дівчина обдумує, як зробити крохмальну тару універсальною. Адже поки що вона вразлива до надто високих температур.
Біополімери з крохмалю менш теплостійкі – максимально дозволена температура – 50 градусів. Тому основна сфера використання - пакування сухих і заморожених продуктів, а також рідин із нетривалим терміном зберігання. Перевага - висока цупкість, прозорість, краща здатність тримати форму після стискання або кручення порівняно з поліпропіленом.
І ще одна перевага біо тари. Покупці неозброєним оком зможуть оцінити, наскільки харчі в ній свіжі. Якщо продукт залежався на полИці, або прострочений, біоупаковка буде деформуватися.  Тож  переваги винаходу учениці Малої академії наук очевидні.  Розробка потребує лише практичного  впровадження. 
Категорія: Дослідження проекту | Додав: Admin (28.10.2011)
Переглядів: 2166 | Рейтинг: 5.0/1
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Новини науки
Інформ-партнер
Наше опитування
Чи є в Україні бізнес, який підтримує дитячий інтелект?
Всього відповідей: 762
ПОДІЇ
Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання
ПОШУК