Вітаю Вас ГістьП`ятниця, 27.04.2018, 09:53

ІНТЕЛЕКТ.UA


Дослідження проекту

Головна » Статті » Дослідження проекту

Керувати цивілізацією поглядом...
Майже 15 відсотків населення планети – а це приблизно мільярд її мешканців – мають інвалідність. 36 мільйонів – не можуть рухатися. Єдина можливість бути зі світом – комп’ютер та Інтернет. Та часто люди позбавлені цього. Але змінити їхнє життя може розробка  школяра з Полтавщини.
Дмитро Івченко – учень 11-го класу Пирятинського ліцею і Малої академії наук України. Розробив систему управління комп'ютером та побутовою технікою для людей з обмеженими фізичними можливостями  на основі трьохосьового акселерометра.


Рік тому Дмитро придбав телефон із вбудованим акселерометром. Вирішив дослідити, як він працює. Після кількох місяців роботи хлопець зрозумів, що можна значно розширити сферу застосування пристрою.
Трьохосьовий акселерометр – показує прискорення у тривимірному  просторі. Використовується в літакобудуванні, навігації, телекомунікаційній сфері. Саме цей прилад може допомогти людям, які не можуть ходити або  рухати руками , а отже - й користуватися Інтернетом – пояснює  школяр.


Дмитро Івченко – учень Малої академії наук

Датчик акселерометра буде встановлюватись або на палець вказівний, або відповідно на голову, і відповідно роблячи найпростіші рухи головою, ми можемо рухати курсором на екрані монітору.


Сам акселерометр – як головка сірника, плата, на яку він встановлюється – розміром із п’ять копійок. До плати під’єднується спеціальний кабель, що сполучається з комп’ютером за допомогою LPT-порту. Він є на кожній машині. Потім інсталюється спеціальна програма, яка й дає змогу на відстані переміщувати курсор на екрані. Завдяки цій розробці людина з фізичними вадами зможе керувати побутовими приладами , не встаючи з крісла або ліжка.


Дмитро Івченко – учень Малої академії наук

Існує така програма – LPT-свіч, тобто до порту комп’ютера – того самого LPT підключається наприклад світло, телевізор, холодильник. Людина, рухаючи курсором, використовуючи цю програму, може подавати напругу на світло, сидячи за комп’ютером, вона може управляти всією побутовою технікою, яка знаходиться в його квартирі.

Дмитро Івченко пропонує використовувати свою розробку і в медицині – для діагностування проблем опорно-рухового апарату. При лікуванні ушкоджень хребта потрібно точно знати, як саме рухаються хребці, чи не має у них зміщень. 


Дмитро Івченко – учень Малої академії наук

Ми пропонуємо встановити також акселерометр сюди на край, вздовж хребта його відповідно приєднати, людина, нахиляючись в той чи інший бік, на той чи інший кут, відповідно дані показуються на моніторі, і ми можемо порівняти чи є прогрес в його розвитку. Чи сьогодні він відхиляється на один кут, через тиждень він відхиляється на інший кут.

Допомогти інвалідам у комунікації за допомогою комп’ютерів та інтернету світ намагається уже протягом останніх 10 років, каже науковий керівник Дмитра Сергій Вольвач. Вже розроблено складні системи, які дозволяють прикутій до ліжка людині керувати своїм гаджетом лише за допомогою очей. Унікальність розробки юного винахідника з Пирятина – в несподіваному технічному рішенні: застосовувати порівняно простий прилад - акселерометр.


Сергій Вольвач – викладач Пирятинської філії Європейського університету

В цих розробках криється дуже багато сенсу, оскільки молодий розум здатен подивитися на проблему таким способом, що більш досвідчена людина вже не може подивитися, а просто побачить ще щось нове.

Хлопець збирається свій винахід запатентувати й почати використання. Його акселерометр коштує 90 гривень, плата – 600. Із часом зменшиться і ціна, й розміри. Дмитро прогнозує, що зовсім скоро такі прилади можна буде навіть вживлювати в око, яке й керуватиме рухами курсору.
Категорія: Дослідження проекту | Додав: Admin (04.11.2011)
Переглядів: 1396 | Рейтинг: 0.0/0
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Новини науки
Інформ-партнер
Наше опитування
Чи є в Україні бізнес, який підтримує дитячий інтелект?
Всього відповідей: 762
ПОДІЇ
Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання
ПОШУК