Вітаю Вас ГістьНеділя, 18.03.2018, 03:17

ІНТЕЛЕКТ.UA


Дослідження проекту

Головна » Статті » Дослідження проекту

Кому дихається легко?
Без повітря людина не зможе прожити і трьох хвилин. Кожен щодня вдихає до 25 кілограмів живильного газу. А в кров кисень потрапляє через легені, площа яких у дорослих близько трьох квадратних метрів. Біда лише в тому, що самого кисню в повітрі поменшало. Натомість з’явилися інші, шкідливі домішки. Це гостро відчула Ірина Кривич.

Ірина Кривич – директор дитячої музичної школи №11 м. Одеси

У меня началась отдышка. Сначала думали, что сердце, а потом оказалось, что это проблема с легкими. Когда в движении тяжеловато ходить, нагрузки физические тяжело воспринимать.  Диагноз - хроническое абстрагированное заболевание легких. Это общий диагноз, причина – непонятного происхождения. Может быть я когда переболела воспалением легких, ну и проблема окружающей среды одна из таких причин, которые вызывают заболевание легких.

Якість повітря прямо впливає на здоров’я людини, каже Олена Турос, заввіділенням «Інституту гігієни та медичної екології». Щороку тут відбирають 6 тисяч проб. Аналізують повітря більш як на 40-ка приладах. Результати невтішні – воно містить половину таблиці Менделєєва. Особливо страждають діти, які отримують у 5-6 разів більше хімічне навантаження на організм, ніж дорослі.

2010-го року промислові підприємства України викинули в повітря 4,1  мільйона тонн шкідливих речовин. Не менше постарався і транспорт – потяги,  літаки і автомобілі – два з половиною мільйони тонн. У викидах - діоксиди, сірка, метан та інші отруйні елементи.

Олена Турос – завідувач лабораторії гігієни атмосферного повітря та оцінок ризику ДУ «Інституту гігієни та медичної екології ім. О.М. Марзєєва НАМН України»

Сюди ж відносяться оксиди азоту, які також володіють віддаленими наслідками, вони можуть бути онкогенними речовинами, які можуть викликати рак.

Автомобілі та автобуси – найбільші забруднювачі повітря в містах, каже директор СТО Олександр Науменко. Хоча негативний вплив сучасного автотранспорту на екологію має поступово зменшуватися – машини обладнують складними електронними системами, які можуть регулювати викиди, а стандарти якості бензину постійно зростають. В автомобілях головний захисник навколишнього середовища – каталізатор – спеціальний фільтр.


Олександр Науменко – директор СТО

Все современные автомобили сейчас работают над вопросами экологии и снабжают все машины катализаторами – системы очистки выхлопных газов. Единственная проблема катализаторов – он начинает работу, когда разогревается. То есть – основная проблема загрязнения выхлопами – когда идет разогрев автомобиля, когда больше всего идет в атмосферу вредных выхлопов.

Утім, якщо на каталізаторі виходить з ладу датчик подачі кисню, пальне повністю не згорає у двигуні - тоді в атмосферу потрапляє вдесятеро шкідливіший газ. А ще винні в забрудненні повітря народні умільці – шукачі екстриму на дорогах.


Олександр Науменко – директор СТО

Катализатор – он снижает мощность автомобиля. Вырезают катализаторы, делают прямоток, так называемый, и тем самым – увеличивают мощность автомобиля. Соответственно, это и загрязнение атмосферы больше.

Анатолій Ячник – лікар-пульмонолог із 30-річним стажем. Він погоджується: вимоги щодо шкідливих викидів підприємств і транспорту рік у рік  посилюються, удосконалюються фільтри на заводах та в автомобілях. А ось захворюваність, на жаль, не зменшується. У США, наприклад, щорічні втрати від легеневих хвороб – 60-80-т мільярдів доларів.


Анатолій Ячник – професор, лікар-пульмонолог

Хронічне обструктивне захворювання легенів, за даними ВОЗ, це четверта причина смерті людей, в світі, взагалі, за економічними втратами, оця група захворювань вони займають десь 5-6 місце, і до 2020 року ХОЗЛ – буде третьою причиною смерті людей у світі.

Саме із цим діагнозом у лікарні опинилася й Ірина Кривич. Зараз жінка робить спеціальні процедури, за допомогою яких її кров насичується киснем. Вірить в одужання. А ось як не допустити таких хвороб – поки не знає ніхто. Все повітря на планеті не відфільтруєш.


Олена Турос – завідувач лабораторії гігієни атмосферного повітря та оцінок ризику ДУ «Інституту гігієни та медичної екології ім. О.М. Марзєєва НАМН України»

Не існує такої системи в світі, щоб вона просто прокачала, як ми кров прокачуємо, що вона прокачала все повітря…Повітря, це як жива істота, воно має дуже багато своїх характеристик – це і перемішування, це і швидкість, і врахувати от всі властивості повітря, для того, щоб його очищати, можна тільки в замкненій системі.

Очищення повітря за допомогою іонізації – один із варіантів, каже Олена Турос. Учениця МАН Ганна Солодка пропонує використовувати іонізатори у глобальних масштабах – встановлюючи їх уздовж автомобільних доріг. Якщо правильно прорахувати всі складові проекту, він, на думку експертів, може значно поліпшити стан довкілля.

Категорія: Дослідження проекту | Додав: Admin (20.07.2012)
Переглядів: 1838 | Рейтинг: 5.0/1
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Новини науки
Інформ-партнер
Наше опитування
Чи є в Україні бізнес, який підтримує дитячий інтелект?
Всього відповідей: 762
ПОДІЇ
Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання
ПОШУК