Вітаю Вас ГістьЧетвер, 26.04.2018, 12:36

ІНТЕЛЕКТ.UA


Дослідження проекту

Головна » Статті » Дослідження проекту

Крапля, у якій можна жити
Уже при 5-ти балах землетрусу за шкалою Ріхтера українські будинки почнуть тріщати. А ті, що зведені на плавунах, – зруйнуються дощенту – заявили науковці після катаклізмів у Японії. Бо конструкції наших будівель не стійкі до таких  підземних поштовхів. Що й не дивно: в Україні  великих землетрусів досі не зафіксовано. Але це не гарантія на майбутнє. Мати сейсмічно стійкі споруди  і головне - не дорогі в будівництві – об’єктивна потреба. В нас є науковці,  які працюють над такою архітектурою. Серед них і молода  дослідниця Ольга  Попович. Вона  пропонує зводити будинки, які на вигляд нагадуватимуть краплю.
Ольга Попович – студентка другого курсу інженерно-фізичного факультету Національного технічного університету «КПІ». Учениця Малої академії наук України. Розробила концепцію енергоефективного будинку - у формі краплі.

Ольга Попович, учениця Малої академії наук

Коли буде вітер, він буде огинати споруду, не буде затримуватись на углах і він не буде завдавати такої шкоди. До того ж сам фундамент зроблений з гнучких матеріалів і він просто трохи так пошатається і буде стояти.

Ольга Попович переконана: немає нічого досконалішого ніж те, що створене самою природою. І де, як не у природи, запозичати ідеальні форми. Її будинок-крапля – не лише красивий, а головне -  екологічний та  енергоощадний. За проектом дослідниці, дім-крапля цілком автономний. Добре зберігає тепло завдяки спеціальним термоблокам  - з піноплексу.

Піноплекс – екологічно чистий теплоізоляційний матеріал з мінімальним водопоглиненням та підвищеною міцністю, стійкий до дії агресивного середовища, не гниє. Незамінний для теплоізоляції фундаментів і підвалів споруд в умовах підвищеної вологості.
Термоблоки також мають бути особливі – із  вбудованими  оптичними  системами, які збиратимуть  та акумулюватимуть сонячну енергію, щоб обігрівати весь будинок. Замість вікон уздовж усіх стін будуть розміщені  розсіювальні лінзи, крізь які вдень до будинку проникатиме сонячне світло. Проходячи крізь лінзу, кожен промінь ділиться на декілька – завдяки цьому кімнати освітлюються краще. Втім основну електрику даватиме  вітрогенератор. Ольга Попович  пояснює – її модель ефективніша від тих, що працюють сьогодні. Бо має інші лопаті. 

Ольга Попович, учениця Малої академії наук

Вітроустановки мають вертикальну вісь обертання. В них змінена сама форма лопатей. Тобто я пропоную використовувати напівсферичну чашоподібну форму, яка значно збільшує КПД самої вітроустановки і до того ж кожна частина обертається самостійно, тобто треба менше затрат на те, щоб обгортати ці лопасті. Вони менші і тому збільшується сам потенціал.

Щоб будинок був справді автономний – водопостачання тут теж своє. А щоб максимально використати дари природи, дослідниця пропонує встановити резервуари для дощової води. Після фільтрації  її можна використовувати для побутових потреб.


Ольга Попович, учениця Малої академії наук

Хотілося збудувати щось таке, щоб воно було корисним, мало якісь свої переваги. До того ж споруди всі якісь однакові. Хотілось такого, щоб воно гарне було і до того ж  воно було дуже ефективним, стійким, щоб його було важко зруйнувати.

Будинок-крапля може мати один або декілька поверхів – залежно від потреби. Він зручний і як житло, і як офісне чи складське приміщення.  Але головне, каже винахідниця, цей проект показує, що людина може жити у гармонії з природою і безкоштовно  користуватися дарами всесвіту.   

Категорія: Дослідження проекту | Додав: Admin (02.12.2011)
Переглядів: 1717 | Рейтинг: 0.0/0
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Новини науки
Інформ-партнер
Наше опитування
Чи є в Україні бізнес, який підтримує дитячий інтелект?
Всього відповідей: 762
ПОДІЇ
Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання
ПОШУК